Rudnik Soli Tuzla

slavuj
Posts: 1993
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by slavuj »

Juće smo bili na skupštini,ukupno tri dioničara i Vlada Kantona.Moj je utisak da se radi o potpuno novom obliku firme.Skračeno bi to izgledlo otprilike Rudnik Soli Tušanj Tuzla k.p.p.Ovo k.p.p umjesto d.d.,znaći doslovice onako kako je i izgledalo.
Vlasnik je Kanton,privatni partneri skidaju kajmak a dioničara tu i nema jer firma više i ne djeluje kao dioničko društvo.
Privatni partneri iz Lukavca i okolice dobro zarade a ako nešto ostane u firmi podjeli se u raji.Dioičarima ništa,jer njih ni nema.Nije mi samo jasno kako se alimentira Vlada Tuzlanskog kantona.Mislim na Vladu kao instituciju a ne na miistre pojedinačno.O njima se valjda brinu ovi iz Lukavca i okolice.
Pitao sam to i na toj skupštini,ako to mogu tako nazvati.Niko nije bio spreman da mi kaže bilo što.A možda prisutni i ne znaju.
A otišao sam baš zbog toga što sam im i rekao.Ispričao sam im kako sam počeo sa Arslom,Uzunovićem i Mulahasanovićem.Spomenuo sam kako su na početku šutjeli kao i oni,zatim se smijali i prijetili.A danas im baš i nije do smijeha.Neki su presudjeni a neki nisu još.
MOžda poslije ovoga i ovi predju u sljedeću fazu.
Još da dodam i izvještaj Odbora za glasanje.Za dividendu su glasali oni što su je. i predložili
Mirnes
Posts: 190
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Mirnes »

Hvala na infromaciji i svaka čast na zalaganju.

Mislim da im neće biti svejedno, a ako bude neće još dugo
Begov Han
slavuj
Posts: 1993
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by slavuj »

A otišao sam baš zbog toga što sam im i rekao.Ispričao sam im kako sam počeo sa Arslom,Uzunovićem i Mulahasanovićem.Spomenuo sam kako su na početku šutjeli kao i oni,zatim se smijali i prijetili.A danas im baš i nije do smijeha.Neki su presudjeni a neki nisu još.
MOžda poslije ovoga i ovi predju u sljedeću fazu.
Još da dodam i izvještaj Odbora za glasanje.Za dividendu su glasali oni što su je. i predložili
[/quote]
Dužan sam ispravku,Pogrešno sam napisao Mulahasanović .Radi se zapravo o Edinu Mulaosmanovića,direktoru Fabrike duhana Sarajevo.Potražite po Internetu pa će te vidjeti koja je uloga ovog čovjeka u pljački dioničara,države i dioničara Investicijskih fondova.A sve s ciljem da se FDS jeftino da poznatom kupcu.Meni i ovakav odnos prema dioničarima RSTT je zapravo samo priprema za pljačku gradjana Tuzlanskog kantona i dioničara Rudnika!
Post Reply