Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Investitor wrote:
Odbrana poste wrote: Prijedlog kandidata za Nadzorni odbor mora proći proceduru,kao i ostala imenovanja koje vrši vlada na sjednici.
Dakle,Trhulj može poslati predstavnika na skupštinu sa validnim instrukcijama o glasanju,ali ne može predložiti kandidate za NO u ime Vlade.S tim se složio i sud u slučaju FDS.
Ja to Saburu2 i ostalima već odavno govorim, ali oni svoje pa svoje, Nikšić ako ne sazove sjednicu na kojoj će se izvršiti imenovanja ništa od vladinih kandidata za NO. Trhulj je tu nemoćan, a vidjet ćemo hoće li naš dragi premijer štititi državne ili Hadenove interese.
Sacekacemo da vidimo koju igru igra Niksic. On vremena jos ima, a za Trhulja sam vec 99% siguran sta radi i koga slusa.

Uzgred cuo sam danas glasinu iz SDA da su se delegati sindikata danas zalili ministru i premijeru da im Haden prijeti otkazima.
Licno ne vjerujem u to ponajvise zbog izvora. Ne vjerujem njima vise ni da je sad noc i da ce ujutro svanuti dan.
montypython
Posts: 4066
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Mislim da je odavno jasno koju igru igra Niksic a to je drzanje ociju sirom zatvorenih i nemijesanje u svoj posao dok Haden ne odradi svoje. Jedino je pitanje da li ce se "osvijestiti" na vrijeme i uvidjeti da je opasno dati im potpunu vlast bez kontrole drzave i ostalih dionicara u NO. Medjutim ne vidim znakove "osvjestavanja", prolazi previse vremena i niko i ne razmislja o tome kako Bsnl sada posluje. Usput primjecujem da g Dizdar koji se jucer velikodusno nudio za objasnjenje svega uz kaficu, nije odgovorio nista na po meni kljucna pitanja o buducim planovima profitu, dividendi, tenderima za otkup dionica i dr.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Ljudi, karte su otvorene, u vladi nema jedinstva i zato nece ici sa kandidatima za NO. Ali Trhulj može poslati predstavnika na skupštinu, kao što ce i poslati, i taj ce glasati za Arslanagiceve Kandidate. Oni iskupljaju ponemoci, treba im 7-8% da bi sa Libijcem došli do 15%, da mogu da predlože 3 kandidat za NO, a onda ce sa Trhuljem pokušati da proguraju sva tri. Mada mislim da ih tu malo matematika zeza. Ali to im je sigurno plan.
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Ja ne verujem da će Nikšić išta pokušati,naravno osim ako mu se ne učini da ništa ne može uraditi pa da poslije može reći da je pokušao.Znam da ministar ima namjeru poslati predstavnika vladinog kapitala na skupštinu i da će taj glasati.Kakav će izbor imati,znati će se iduće sedmice,jer se kandidati mogu predložiti i poštom.
Znam i da je Ministarstvo kontaktiralo tu Imperija Farmu,pozivom da dođu razgovarati a oni su im samo odgovorili da su se obratili na pogrešnu adresu jer o n i n i s u d i o n i č a r i Bosnalijeka nego Haden.
Također znam da ima i pokušaja da se pronađe i neki drugi partmer.Evo ako ovo pročitate uz onu kafu što je neko postavio imat će te osječaj kao da ste primljeni kod Njega.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@sabur
Glasine iz SDA su ciljane i zlonamjerne. Prema informacijama koje ja imam od ljudi koji su bili na sastanku prica je bila potpuno suprotna i to je jedina istina. Znaci Ministar je dobio vise "samara" od nasih predstavnika, ostao je bez odgovora vise puta i ono sto je "vazio" bila je suplja prica koju je cijela delegacija procitala. Definitivno je pokazao svoje pravo lice!
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Ugovor o radu sa Arslanagićem je raskinut ,otkazni rok je istekao krajem aprila.To prvenstveno zbog toga što je on već bio prešao na stranu Hadena ali kada su ovi uspjeli ubijediti večinu uposlenih,šutnuli su ga.Međutim to ne znači da oni nisu još uvijek zajedno.Nema dakle govora ni o kakvim Arslanagičevim kandidatima.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@prva slavna
Sad kad su ih nagazili argumentima i dokazima raskinu ugovor sa Arslom. Sad bi im trebali vjerovati da Arsla nije sa Trhuljem i Policem A sta je sa Amarom i njegovim porseom Panamera sa kojim svaki dan dolazi na posao i ku*** se, da oprostite na izrazu?
Ti prva slavna si odlicno informisan vidim sta i kako Trhulj radi, znaci da si mu ti ili neko tvoj blizu. Zato su tvoji komentari suvisni, da ne kazem jasni kao suncan dan.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Ponavljam, sve se zna ko je sa kim. Ostalo ce odradit matematika.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Podsjecam vas sve da je sam Trhulj, kada je gostovao na TV1 sto mozete pronaci i pogledati ponovo, rekao da ukoliko su radnici uz Haden da je prica gotova. To je bilo u periodu kada su se radnici kroz sindikat i udruzenje dionicara radnika organizovali i dali Hadenu podrsku, a Trhulj jos uvijek nije bio informisan ili nije u to vjerovao. Bilo je to prije onog najavljenog sastanka sa sindikatima koji se nije odrzao.

Drugim rijecima Trhulj je bio jasan, pa sta sada zeli? Jasno je da je apsolutna vecina radnika uz Haden! Ovo sve znaci da on nema namjeru nikada odustati, bas ga briga za radnike ili bilo koga drugog, samo vlastite interese sa Arslom, Policem i ekipom.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Zeleni, u potpunosti se slažem. A Trhulj prošle godine kaže, "unajmio Arslanagic detektive da me prate". A vidi sad, i onda meni jedni kažu da sam placenik, a drugi da sam naivan što podržavam Haden. Bilo bi dobro da se dogovore šta sam, jer te dvije stvari same po sebi su kontradiktorne, pa je nemoguce da budem istovremeno oboje, zato ih molim da mi kažu šta sam da i ja znam, ovako su me zbunili pa neznam šta sam od to dvoje.
Post Reply