Elektroprivreda BIH

Mirnes
Posts: 334
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Mirnes »

prvi put nakon 25 godina kasnila plata u elektroprivredi, još se i zadužili da isplate, ne plaćaju doprinose državi,...sjebaše sve što stignu, telecom zadužili za 50 mil, imaju veze koksaa i ćžlezara ako se posbno sjetimo javlnice i da pruga nije radila 3 mjeseca i više.
Begov Han
Sitna buranija
Posts: 3043
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Mirnes wrote: 25 Jun 2026, 09:28 prvi put nakon 25 godina kasnila plata u elektroprivredi, još se i zadužili da isplate, ne plaćaju doprinose državi,...sjebaše sve što stignu, telecom zadužili za 50 mil, imaju veze koksaa i ćžlezara ako se posbno sjetimo javlnice i da pruga nije radila 3 mjeseca i više.
Ja kada sam prije tri godine rekao da će nas ovi u crno zaviti, mene ovdje optužiše da sam SDA-ovac i da zato to pričam. Kao, nisam im dao ni priliku. A zapravo samo vrlo rano mogu prepoznati neke stvari...
Mirnes
Posts: 334
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Mirnes »

Sitna buranija wrote: 25 Jun 2026, 10:18
Mirnes wrote: 25 Jun 2026, 09:28 prvi put nakon 25 godina kasnila plata u elektroprivredi, još se i zadužili da isplate, ne plaćaju doprinose državi,...sjebaše sve što stignu, telecom zadužili za 50 mil, imaju veze koksaa i ćžlezara ako se posbno sjetimo javlnice i da pruga nije radila 3 mjeseca i više.
Ja kada sam prije tri godine rekao da će nas ovi u crno zaviti, mene ovdje optužiše da sam SDA-ovac i da zato to pričam. Kao, nisam im dao ni priliku. A zapravo samo vrlo rano mogu prepoznati neke stvari...
Moguće je da su neke stvari zatekli loše, da neke stvari nisu mogli popraviti, ali i to treba proznati, ali evo primjer je BH Telcom gdje su svjesno srljali, a gdje im je ostavljena zdrava firma. oni se busaju u prsa što su obustavili snimanje filmova. Nikšiću neka je popiti i koga uhljebiti, ne vidim ni jednog struččnjaka na nekoj poziciji, a o naprednjacima neću trošiti slova
Begov Han
brzi
Posts: 3717
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Posljednjih dana pojačana proizvodnja u TE, rade dva bloka u Tuzli i dva bloka u Kaknju.
Ponešto se i izvozi, posebno u noćnim satima. Trenutno su cijene dobre. Da li je cilj pozitivan bilans na šestomjesečnom ili unovčiti dio zaliha uglja da bi povećali likvidnost, to ćemo možda saznati za koji dan.
Post Reply