Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

panzer
Posts: 14416
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Kaže jedan naslov :
Kirija naspram dividende: Koji izvor pasivnog prihoda je isplativiji?
Da bi imao kiriju prvo moraš imati 200.000 KM sredstava koji ti ne trebaju.
A sa dionicama i dividendom dovoljno ti je i 20.000 ili više. Ili manje.

Kod nekretnine ne možeš prodati 4 kvadratna metra ako ti zatreba nešto sredstava. Isto kao što nemožeš dokupiti 4-5 ili više kvadrata.
panzer
Posts: 14416
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Nadzorni odbor emitenta CROATIA OSIGURANJE d.d. sa sjedištem u Mostaru obavještava o sazivanju redovne skupštine dioničara za 30.06.2026. godine sa početkom u 11:00 sati, u prostorijama podružnice Društva, u ulici Sestara Milosrdnica br. 19 u Ljubuškom.

Predloženi dnevni red uključuje slijedeće tačke:
- Izbor radnih tijela Skupštine
- Odluka o usvajanju godišnjeg izvješća o poslovanju za 2025. godinu
- Odluka o raspodjeli dobiti ostvarene po godišnjem obračunu za 2025. godinu i isplati dividende
- Odluka o izboru vanjskog revizora za 2026. godinu
- Odluka o odobravanju provođenja postupka likvidacije povezanog - supsidijarnog društva CROATIA-REMONT d.o.o. Čapljina
panzer
Posts: 14416
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Kretanje indeksa na SASE od 01.07.2024. do danas

Ovo se neće reklamirati, niti će gdje biti vijest.

Image
panzer
Posts: 14416
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Kupovni nalozi od po 450-500.000 KM na Bosna RE, PBS banci, BNTu....
lokalni
Posts: 14
Joined: 13 Feb 2026, 15:53

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by lokalni »

Danas opet bez prometa? Jel do kupaca ili prodavaca? :)
Koliko vidim, prodavaci ne smanjuju cijene, a na nekim dionicama iz indeksa (npr. Solana) ih nema nikako?
Sta mislite, malo dugorocnije, hoce li se nastaviti ovaj trend, da prodavaci ne spustaju cijene iako nema likvidnosti?
Sitna buranija
Posts: 3043
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sitna buranija »

Da nije bilo Muje i njegovih rasprodaja dionica iz portfolija fondova, ne bi nikad bilo ni onako potcijenjenih dionica. Sada su ostali prodavci koji uglavnom znaju sa čim raspolažu...
panzer
Posts: 14416
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Što znači da je ono ipak bila velika prilika. Ali pomogla je i poslovna konsolidacija firmi. Od 2010-2020. nije to baš bio performans kao što je u proteklih 4-5 godina.
zjc
Posts: 1
Joined: 03 Feb 2026, 15:32

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by zjc »

Zna li netko kako je prošla skupština jpemr, pošto ima neke dobiti, ide li nešto u dividendu?
Miner
Posts: 84
Joined: 17 Oct 2022, 15:07

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Miner »

Dionica zvana BETON...
"Sve manje ljudi je vlasnik sve većeg broja stambenih jedinica. Agent za nekretnine Spaho Ljajić potvrđuje da je to realnost Sarajeva.

"Događa se da jedna osoba kupi po četiri-pet stanova u novogradnji", istakao je Ljajić za Klix.ba.

Razlog je jasan: u jeku inflacije, nekretnina je postala najsigurniji sef. Budući da u Bosni i Hercegovini ne postoje povoljni uslovi za investiranje u zlato ili vrijednosne papire, a kamate na štednju su zanemarljive, višak kapitala slijeva se u beton.

Kupci nisu samo stanovnici Sarajeva. Među vlasnicima više nekretnina preovladavaju imućniji pojedinci iz cijele Bosne i Hercegovine, ali i dijaspora koja u nekretninama glavnog grada vidi siguran povrat investicije."
brzi
Posts: 3716
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by brzi »

Na temu nekretnina uvijek prosipaju pamet trgovci nekretninama.
Kako se ono kaže, kad i domaćice krenu u neku investiciju bit će da je i propast blizu.
Post Reply