Fabrika duhana Sarajevo

slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

@provala pošte
Vi zaista mislite da ste toliko interesantni da bi Vas neko "proganjao po forumu " ...nije ovo tržnica pa da svako donese vlastite interese na vagu , pa kad su nečiji kao najveći onda on drži glavnu riječ ...ovo je forum u kojem svatko može iznijeti svoj stav ,mišljenje ili prijedlog ..vi sa sijedim glavama koji danas u 21 stoljeću mislite da se objava bilo kakve info na portalima" štampa " pa je kao "neko povuče " ste pogriješili mjesto na kojemu liječite komplexe iz mladosti ..a da probate šah ,domine ili čovječe ne ljuti se ? ..i da završimo s provalom pošte " ...izazvali ste me pa sam vas malo progooglao ( ne štampa se btw ) ..i vidim da ste se znali lažno predstavljati kao "najveći mali dioničar u BSNL" ..pa ste se korigovali u "predstavnika malih dioničara BSNL" ...i ovdje zasigurno bučete ,harlaučete i igrate za Vi znate koga ...
ps malo izgleda postalo dosadno na temi BSNL pa ste sad na FDS ? Znam ja da ste već iznervirani ali ovo govori o Vama više nego mojih tisuću riječi :
Dakle ovaj slučajni ni ovdje mi neda mira.Pa čovjeće sasvim je normalno da ja ,na neki način dođem do svake informacije koja se objavi ili čak samo proizvede,a odnosi se na ono što me posebno zanima i gdje imam poprilične interese. Znam popriličan broj ljudi,oni opet znaju šta bi to meni i njima moglo koristiti i jednostavno me obavijeste.
:lol:
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Odbrana poste »

Ja stvarno ne znam o ćemu piše ovaj slučajni prolaznik.Pa on izgleda ne može da zapamti ili bar da shvati ono što netom pročita.Ja jasno napišem da je Obavijest o skupštini FDS vjerovatno već bila u štampi u AVAZU ,a ne ni na kakvom portalu,kada je donešena odluka o povlačenju a on pročitao pa zaboravio šta je pročitao prije minutu.I onda se latio svog riječnika pa udri.Pa čovječe,ne radi se ovdje o dosadi,nego o odbrani svojih i interesa malih dioničara i tamo i ovamo i još na ko una koliko mjesta,nažalost.To ti možda razbijaš dosadu,a ja sam mislio da na ovom forumu mogu informacijom,ili tuđim i svojim mišljenjem,pomoći sebi i drugima.Očito sam bio u zabludiovamo sam jednostavno zalutao.Ovdje definitivno trebaju stručnjaci nekih drugih profila.Nadam se da će ih administrator nekako prikupiti.
panzer
Posts: 12406
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Obavijest je na linku:

http://asad.daj.ba/fds.png

Sasvim "slučajno" se biraju članovi za NO i možda to niko ne smije znati.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Dobio sam jučer u poštanski sandučić "kovertu" sa pozivom od UDAU za neki skup u ponedjeljak 10.06. u uniticu ...jasno mi je ( provjerio sam ) tko i šta je UDAU ..ali me zanima ima li netko više informacija ? otkud im moja kućna adresa za slanje poziva ?( još neki ljudi su mi rekli da im je stiglo poštom ) ...molio bih sve koji raspolažu informacijama o čemu se radi da ovdje napišu ...bojim se da sve miriše na scenarij Bosnalijeka jer između ostalog u nekakvom dnevnom redu piše "Eho izjave Željka Komšića u emisiji Face to Face ...." ..politika , neki lopovluk ...?
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Damirko »

Onaj ko saziva skupštinu "putem dnevnih glasila" kroz izdanje Avaza u Trvniku, želi smanjiti broj učesnika na skupštini. Bio sam dioničar FDS, odavno nisam.
Ovo navodim samo da bih pokušao eliminisati sumnju o ličnom interesu kada je ovaj emitent u pitanju. Ovaj scenario se meni čini kao nešto još gore i mutnije od Bosnalijeka. Dodatna razlika je u tome što je situacija u duhanskoj industriji problematična jer se duhan mota, da budem kratak. U jednom trenutku nisam mogao fizički da pratim temu Bosnalijek. Bilo je previše emocija, napada, informacija, poluinformacija... da ne nabrajam. Jednom sam pisao kako poznajem montyja, pa su se neki obrušili na mene za "udružene pothvate" ne znam koje vrste. Sada se neću libiti reći da znam panzera, i da mi je bilo zadovoljstvo razmjenjivati znanja, ideje, pa i proturječiti u stavovima. Dakle, sve imaju pravo na svoj mišljenje i stav. Ono na što ja pozivam i "odbranu" i "slučajnog" jeste da pokušaju vidjeti šta im je zajedničko u stavovima, a ne da pokušavaju tražiti ono loše, nekorektno ili neprecizno što ovaj drugi rekao kao osnovu za prepucavanje. Ja sam i panzera i monty-ja upoznao tako što sam ih pozvao na kafu. Sva trojica živimo u različitim gradovima, ali smo se opet uspjeli naći. Ovim putem ću pozvati bilo koga sa foruma ko je zaintereovan za berzu i dionice da popijemo kafu. Od toga može samo biti koristi. To isto predlažem i svim ostalima, posebno ako su iz istih gradova, jer bi se onda moglo desiti da se formira kvalitetniji stav prema "slučaju bosnalijek", a ovako je sve prošlo... samo prošlo. Naravno, ne važi ovo samo za FDS, ali može poslužiti kao okidač. Pozdrav svima, ko želi kafu, može poruka na private mail. Moja lokacija je Sarajevo
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

@Damirko
Klonim se repliciranja koliko to mogu jer premda je forum mjesto za razmjenu informacija i mišljenja ,nije ipak ring za razmjenu niskih udaraca ..Stoga krećem sa citatomiz Vašeg posta :
"Bio sam dioničar FDS, odavno nisam.
Ovo navodim samo da bih pokušao eliminisati sumnju o ličnom interesu kada je ovaj emitent u pitanju."
Dakle ova Vaša izjava Vas ,naravno,ne diskvalificira da učestvujete na forumu ali Vas svakako JAKO kvalificira u smislu Vašeg i NAŠEG ( dioničara ) interesa kad je FDS u pitanju( naši novci su ipak još uvijek u igri a Vi ste pametno izašli na 50 KM :lol: )...zapara nekima uši ali ja volim reći direktno "u lice " a Vi volite napisati da se čita između redova? Par postova prije ovoga sam postavio točnu odredbu zakona o gospodarskim društvima iz koje se vidi način sazivanja skupštine ..ne zato da bih bio "advokat" FDS ( mada se ne bih bunio i volio bih imati posao u toj kompaniji ) nego da bih pokazao da se "osobni interes malog dioničara čuva ponajprije iščitavanjem zakona i prava " a tek onda pričama po forumima ...Postavih pitanje o "skupu malih dioničara sazvanom od UDAU " ...tražio info više da vidim o čemu se radi ,isplati li se ići na to ...muk i tajac ..prosto ne mogu vjerovati da niko ništa ne zna ???...dakle da završim "utihla tema BSNL" ..sad je na redu " FDS " ... a između toga ćemo ići s kave na kavu ...neprocjenjivo :lol: :lol:
panzer
Posts: 12406
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Možda zato što taj Udau niko ne smatra ozbiljnim projektom. Prije nekoliko godina na čelu je bio Rizah Softić, stariji čovjek koji je samo imao volju da dođe u centar pažnje i iz tog razloga se pojavio na nekoliko "zvučnijih" skupština dioničara i titulirao sam sebe kao predstavnik malih dioničara a nije imao nikakvih punomoći od malih dioničara odnosno imao je minimalne iznose. Na tim skupštima je samo tražio prostor za ličnu promociju.

Taj Udau se pojavio u nekoliko manjih firmi za koje kažu da su zaslužni za rješavanje situacije, kao primjer navode Granit iz Jablanice ali već par godina Softić se ne pojavljuje. Možda je čovjek radi godina napustio sve.
Šta misle napraviti sa pozivanjem malih dioničara pitanje je, jer sigurno će više uticaja imati udruženje malih dioničara FDS na čijem su čelu ljudi iz AW brokera i koji su registrovani u RVP kao i fondovi koji isto tako imaju značajnije portfolie u FDS dionicama.

Ali možda bi bilo dobro otići na prezentaciju i vidjeti ko je na čelu projekta okupljanja malih dioničara.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

@panzeru
Smiješan si u pokušaju da budeš naivan ..za sve dodatne info pokušaj na PP ... :lol: :lol:
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Damirko »

Ipak ću samo kratko. Ja na kafe pozivam radi diskusije. Nije neprocjenjivo, ali je vrjednije od forumskog posta. Iz FDS sam izašao 2006. Razlog je što je rahmetli Lojo objavio kako je od 23 miliona dobiti 15 miliona investirao u otvaranje podružnica u Srbiji i Makedoniji, tako da je ostalo 8 miliona za dividendu. Dakle, razlog su bili netransparetnost i krivi potezi uprave. Izašao sam na 165, po koliko sam i ušao. Dakle, "slučajni", slabo čitaš između redova, odnosno tumačiš stvari onako kako ti odgovara. EOD
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

@Damirko
Ovo će nadam se biti zadnji post-reply između nas dvojice ...ne zato što ne bi imali štošta reći jedan drugome nego što ostali učesnici foruma ne trebaju čitati naše prepiske ...dostatno si legitimirao izjavom da si "izašao 2006 iz razloga bla bla ..na cijenu 165 " itd ...Vaša je stvar kada ,gdje i zašto u neku kompaniju ulazite ili izlazite ..po kojoj cijeni i sa kojim osobnim motivima ...ali ne biste se trebali služiti lažima jer današnji internet je čudo ...sve pamti i sve možeš provjeriti ...pa tako i ja zasukao rukave ,miš u ruku i provjerim :
-Niste mogli ući u vlasništvo FDS prije 24.11.2005 ( podatak iz RVP kada je dionica listirana )
-Pa lijepo odete na Sase i pogledate trgovanje od tog datuma do recimo konca 2006 godine ...probate naći cijenu od 165 KM ...ni blizu ...( daleko preko 250 i do 350 KM )
I na kraju se samo nasmijete kada vidite kako neko pokušava da laže i manipuliše ..uživajte u vašim kavicama i da ne zaboravim EODIT
Post Reply