Bosnalijek

Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Eto, obzirom da korumpirana vlada nije predložila svoje kandidate u NO, sada Haden može u potpunosti preuzeti 100% upravljanje nad kompanijom. Nadam se da ste zadovoljni ovakvom odlukom Nikšića i da ćete u narednom periodu napustiti ovaj forum, jer ste ostarili veoma lagano svoj krajnji cilj, a to je da preuzmete kompaniju. Želim puno sreće i uspjeha... Sabur2, eto uprave bez SDA, sad napokon možeš mirno spavati
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Polako Investitir!Tačno je da Nikšić neće kontra zemljaka,on mu je vladin dio Bosnalijeka i dio malih dioničara koji su računali na zaštitu,ponudio n a tasni,na upravljanje bez naknade.
Ali ima drugih predlagaća.Vladin predstavnik glasa po uputama ministra a ne premijera.Ja se nadam da će imati odakle izabrati!Treba sačekati koji dan da se objave evntualni prijedlozi.
A Saburu za informaciju:Jedna osoba vrlo bliska Hadenu iz vrha SDA ovih dana putuje u Luxembourg,pokušavaju da valjda naprave vladajuću trojku u Bosnalijeku.Prema tome dragi moj Sabur i uz Haden si uz SDA.Bilo kuda ,SDA svuda.Ako ovo upotrijebe kao izborni slogan tražit ću tantijeme!Haden ili ti ZB im dođe ko Inzko!
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Odbrana poste wrote:Samo maloumni nisu pročitali taj prijedlog Hadena,a takvih,nadam se ,nema puno medju dioničarima.Već sam jednom rekao
svoje mišljenje o tom Hadenovom kandidatu u ime malih dioničara.Pa ona je kao i većina uposlenih u Bosnalijeku,bila je i Arslanagićev kandidat u ime malih dioničara.Nisam siguran da to nije i sada.A inače,mada uposlenici koji su sa Hadenom imaju u vrh glave 3%,ipak mi je drago da su sami izabrali sebi nove Arslanagiće.I još nešto,ja nikada nisam tražio da zastupam bilo koga,a dođe mi sada stvarno da sa svim ovim glasovima na koje imam uticaja,pomognem taj izbor uposlenih.Da im jednostavno skratim put koji su radnici Vranice morali proći do pameti!
Opet vrijeđaš ljude, ti pametan a svi ostali "glupi, maloumni,,,".
Jasno sam te pitao kako je bilo na skupstini u subotu a ti me ignorises.
sarajevo2012 wrote:Mislim da bi Sindikatu Bosnalijeka bilo najpametnije, a i HADEN bi pokazao gest dobre volje da zaista jednog predstavnika radnika imenuje u taj NO, da predlože HADEN-u nekog ekonomistu iz svojih redova, znači iz Sindikata osobu koja se razumije u poslovanje, ne neki ljekar, farmaceut ili hemičar (bez uvrede molim lijepo), nego baš ekonomista koji je jak sa brojkama, e to bi bio pravi predstavnik radnika Bosnalijeka a ne osoba koja je bukvalno do juče bila blizak saveznik dinastije!!!
Sindikalci,pa razmislite o ovome, pregovarajte sa HADEN-om dok još imate vremena da predložite svog kandidata.
Pozdrav i sa srećom.
Koliko me sluzi logika i poznavanje situacije u bosnalijeku, ekonomisti u toj firmi rade samo u finansijama (pod kontrolom sefika handzica zeta arslanagica) i u marketingu/prodaji (kod amara arslanagica - ne treba dodatno pojasnjavanje). Ideja za ekonomistu clana no iz bosnalijeka mi je zato izuzetno losa i licno je odbacujem kao prijedlog da podrzim takvog kandidata.
Investitor wrote:Eto, obzirom da korumpirana vlada nije predložila svoje kandidate u NO, sada Haden može u potpunosti preuzeti 100% upravljanje nad kompanijom. Nadam se da ste zadovoljni ovakvom odlukom Nikšića i da ćete u narednom periodu napustiti ovaj forum, jer ste ostarili veoma lagano svoj krajnji cilj, a to je da preuzmete kompaniju. Želim puno sreće i uspjeha...
Ne bi letio sa zaključcima, nismo jos saznali koga su kandidovali iz bosnalijeka. A 99,9% mogu biti siguran da ce to biti neko iz ili blizak sda koga hoce da uguraju u no, ja se kladim u sta hoces jel moze? I siguran sam da to nece biti uradjeno bez koordinacije sa resornim ministrom, a ne sa premijerom
Investitor wrote:Sabur2, eto uprave bez SDA, sad napokon možeš mirno spavati
Covjece, sta it prizivas? Ja molim Boga da u upravi ne sjedi niko iz bilo koje stranke a pogotovo iz sda! Previse bi bilo da je neko iz neke stranke i u nadzornom odboru. Politika treba biti sto dalje cak i od kjkp trznice pijace doo a pogotovo dalje od bosnalijeka, telecoma, elektroprivrede,,,
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Odbrana poste wrote:Polako Investitir!Tačno je da Nikšić neće kontra zemljaka,on mu je vladin dio Bosnalijeka i dio malih dioničara koji su računali na zaštitu,ponudio n a tasni,na upravljanje bez naknade.
Ali ima drugih predlagaća.Vladin predstavnik glasa po uputama ministra a ne premijera.Ja se nadam da će imati odakle izabrati!Treba sačekati koji dan da se objave evntualni prijedlozi.
A Saburu za informaciju:Jedna osoba vrlo bliska Hadenu iz vrha SDA ovih dana putuje u Luxembourg,pokušavaju da valjda naprave vladajuću trojku u Bosnalijeku.Prema tome dragi moj Sabur i uz Haden si uz SDA.Bilo kuda ,SDA svuda.Ako ovo upotrijebe kao izborni slogan tražit ću tantijeme!Haden ili ti ZB im dođe ko Inzko!
Jesi li ti svojim dionicama podrzao nekoga za clana no? Ako jesi, koga ako nije tajna? Ako nisi sto onda galamis ovdje i ne radis nista osim na tv-u i u novinama?
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Moram ti odgovoriti na pitanje.Nemoj da se uvrijediš,ali ti si među malobrojnim koji misle da bih ja trebao biti na toj skupštini.Pa ko se imalo u ovo sve razumije,znao je da ta skupština neće imati kvorum.A pošto sam ja ,kako vi smatrate ,uz Melihu i Ministra,imao sam i povlaštenu informaciju o broju prijavljenih.A ako nisi zadovoljan odgovorom onda pitaj ove farbali kolege!Oni sigurno imaju informaciju jesam li bio ili nisam.Ja inaše ne stanujem daleko od Bosnalijeka pa oni vrlo često kada je krenem do Drvoprometa,objave da sam bio kod Melihe.
U međuvremenu je uletjela još jedna konstatacija,opet netačno.Naime uoći same kiše sam posadio nešto u bašti!
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Odbrana poste wrote:Moram ti odgovoriti na pitanje.Nemoj da se uvrijediš,ali ti si među malobrojnim koji misle da bih ja trebao biti na toj skupštini.Pa ko se imalo u ovo sve razumije,znao je da ta skupština neće imati kvorum.A pošto sam ja ,kako vi smatrate ,uz Melihu i Ministra,imao sam i povlaštenu informaciju o broju prijavljenih.A ako nisi zadovoljan odgovorom onda pitaj ove farbali kolege!Oni sigurno imaju informaciju jesam li bio ili nisam.Ja inaše ne stanujem daleko od Bosnalijeka pa oni vrlo često kada je krenem do Drvoprometa,objave da sam bio kod Melihe.
Znalo se i za hadenovu skupstinu da nece biti kvoruma pa si otisao tako da ti izgovor ne stoji.

Odbrana poste wrote:U međuvremenu je uletjela još jedna konstatacija,opet netačno.Naime uoći same kiše sam posadio nešto u bašti!
Mani se price o basci i bacanju prasine u oci, jesi li ili nisi sa svojim dionicama dao podrsku nekom kandidatu za clana NO?
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Ovog puta moram ti javno priznati da si u pravu,bar ovo oko prašine.Naime,kada sam sadio to u vrtu, toliko je bilo suho da se dizala prašina .Sreća,poslije je pala dobra kiša.
A što pitaš za moju podšku,ja sam kao i onima s kojima sam bio i prije,uz Vladu,tačnije ovog puta samo uz ministarstvo,ako i ono ne izda!
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Odbrana poste wrote:A što pitaš za moju podšku,ja sam kao i onima s kojima sam bio i prije,uz Vladu,tačnije ovog puta samo uz ministarstvo,ako i ono ne izda!
Pitam jer me interesuje, ovdje i u novinama i na tv-u zagovaras ujedinjene malih dionicara i predlaganje kandidata pa samo da provjerim da li ti to ozbiljno ili samo prasinu bacas u oci. S obzirom da si rekao da si uz ministarstvo onda se se priklonio jednoj strani.
Dakle, jednostavno odgovori jesi li ili nisi dao podrsku sa svojim dionicama knadidatu ili listi potencijalnih kandidata za clanstvo u NO?
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Je sam!Asada da pustimo malo ostalima ovaj forum!
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Odbrana poste wrote:Je sam!Asada da pustimo malo ostalima ovaj forum!
A za kojeg kandidata/kandidate? Zasto ih nama nisi predstavio da razmotrimo da im damo podrsku?
Post Reply