Bosnalijek

Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Pitanje za Premijera,ali ne za onog iz Konjica:Može li se desiti da se Arslanagić pridruži ovoj družini što se krije iza Hadena
Čini mi se da ovaj naš Premijer zna najviše o odnosima unutar Bosnalijeka zato ga molim da dobro odvaga sve činjenice prije nego odgovori.
Podsječam na sljedeće:Smjenu NO a time i direktora,što je tražila Vlada,spriječili su glasovi dionica koje su sada kod Hadena,osim libijaca i samog Arslanagića.
Operativne poslove oko ove kontrolisane kupovine na SASE i oko nje,vodili su isti oni koji su za Arslanagića prikupljali punomoćiu,od Vardara pa do Triglava.
Mislim da ništa od toga nije u svjesti uposlanika koji podrzavaju Haden.
Ni sami nisu svjesni opasnosti od ljudi kojima daju punomoći.
Svak će za sebe učiniti najviše ako
sam dođe na skupštinu i glasa u svom interesu,ali ne samo obečanom.
Još jedna činjenica:Arslanagić nikada nije podnio prijavu protiv Uzunovića zbog kriminala u predstavništvu u Moskvi,na koji je ukazao nalaz revizora.A na sva zvona je govorio da je podnio krivičnu prijavu!
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Iako se ne slazem sa nekim konstatacijama, Odbrana poste mislim da je postavio dobro pitanje Premijeru. Bas me zanima odgovor i argumentacija...
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Odbrana poste, evo mog odgovora.

Kriminlac Arslanagic se nece pridrziti konjicko-ruskoj druzini iz vrlo jednostavnog razloga - vise im ne vjeruje. Ima na umu da je dogovor bio sklopljen izmedju Arslanagica i tima Uzunovic/Dizdar. Dan nakon sklapanja ugovora, ovaj dvojac je upao u kancelariju Polica i bukvalno mu zaprijetio da ode i svasta mu nagovorio. Rjecnik i vulgarnosti koje su koristili govori samo o njima i njihovim karakterima. Taj dan je Polic dao ostavku.

Edin Arslanagic jeste nasjeo na mrkvu koju su mu ponudili ovi mesetari,ali je brzo skontao da ce biti prevaren. Jer nema nista napismeo. Nista garantovano. A dogovor se prvenstveno odnosio na poziciju i odrzanje uposlenja sina Amara. Konacno je puklo u jednom restoranu u Logavinoj, kada su je doslo do fizickog obracuna izmedju Arslanagica i Uzunovica. Ispred tog istog restorana, Kebe je dobio po nosu nekoliko sedmica poslije. (Ovo ne pisem zato sto mslim da je povezano, mozda i jeste, nego vise radi informacija i odredjivanja lokacije.)

S druge strane, smatram da ce vrlo brzo Nedim Uzunovic i ekipa postati hipoteka za Nermina Niksica. Jer kada se sve informacije objave, normalno da ce Nermin morati sve to negirati, ukljucijuci i bilo kakvu povezanost sa Uzunovicem. A tesko ce se moci odbraniti. Jer pazi, svi ovi ljudi koji su iz konjica involvirani su kucni prijatelji Nernima Niksica - Nedim Uzunovic, Berin Alagic, prof. Jahic. Sve je t ista bagra. Ovakav slijed dogadjaja je neminovan. Arslanagic je skontao to i naravno da je shvatio da pogodbu pravi sa ljudima koji na kraju nece odlucivati o njegovoj i sudbini njegovog sina. Jer ako Haden udje u Bosnalijek, Uzunovic ce se krvi napiti Arslanagicima, sto Nernim Niksic i ocekuje i zahtjeva jer drugaciji odnos prema Arslangacima koje je on do juce progonio, politicki bi mu samo nanijelo veliku stetu. Tako da smatram da tu nemoze biti nikakvog dogovora jer se dogovoreno nemoze ispuniti.

Sto se tice brokerskih kuca i pojedinaca koji su prosle godine podrzali Arslanagica, ti ljudi ne rade za Haden nit su ikada radili. Za haden radi Eurohaus. Nedim Uzunovic i Berin Alagic su prosle godine surovali sa Eurohausom i razradjivali plan za Ruse dok je citava Vlada FBiH u sustini pokusaval da srusi Arslanagica misleci da to radi zato sto je on kriminlac. Dok je jedino SDP ili bar ovaj dio te stranke, radio na tajnom planu kako da se domogne potpune kontrole nad Bosanlijekom i tim resursima. Matematika je jasna. Izbori se nekako moraju financirati.

Sto se tice tvojih komentara ko je sprijecio smjenu NO-a prosli put. U pravu si. I to si u pravu da je sada Haden u posjedu mnogih tih dionica. Ali odgovorno tvrdim i smatram da ukoliko Vlada animira male dionicare da se odupru kontroli HAdena u zastiti svojih interesa, da ce Vlada u tome i uspjeti. Drugo, niti jedan invstitor, pa makar to bili i kriminalci iz Rusije, ne zele ulaziti u neku investiciju i od samog pocetka imati Vladu kao neprijatelja, odnosno bar celne ljude Vlade. Jer Rusi moraju biti svjesni da ako ulaze na takav nacin, nije samo u pitanju Ministarstvo industije FBiH s kim imaju problem, nego je to citava mreza pozicioniranih ljudi iz SDA i drugih partija koje ne podrzavaju ovaj SDPovski projekat. Mislim na esecijalne liste itd. A to je Bosnaijeku veoma vazno kao sto svi znamo. S druge strane, izbori su 2014, niko od politicara ne bi volio da mu se prisije neka afera Bosnalijek, tako da ce svi biti pazljivi. Takodje, Rusi moraju znati da je veoma upitan uspjeh SDPa na sljedecim izborima. (Ovo govorim zaista teska srca, jer sam i sam glasao za njih, ali uspostavilo se da su uveliko razocarenje). Tako da Rusi zaista imaju puno da vagaju. Nije im bas lako. Jer nije stvar samo uci u Bosnalijek, nego je poenta uci pod perfektnim okolnostima. A to je skoro pa sada nemoguce. Mada postoji jedna solucija za sve ovo. Ali sada nije jos vrijeme da se to obznani.

Tako da zakljucak, po meni, za male dionicare jeste da podrze Vladu, odnosno Ministarstvo jer to je jedina prava vaga Rusima. A s druge strane, podrska Ministarstvu ne znaci podrsku Arslanagicima, nego naprotiv, drustvu Bosnalijek i njegovom prosperitetu.

Sto se tice krivicne za Uzunovica, to ne znam da li je zaista pokrenuta. Provjerim pa cu objaviti ovdje.

Eto toliko, malo sam prosirio, ali nadam se da sam odgovorio na tvoja pitanja.
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Haden opet saziva skupštinu za 25.05. Po svemu sudeći nemaju kvalifikovanih ljudi za NO pa predsjednik komisije za odabir Berin Alagić predlaže nekoga iz svoje bliže okoline kao člana NO.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Panzer - Ma da. To je taj nivo. A jos kad vidis listu za upravu. Svi zajedno nemaju godinu dana iskustva na izvrsnim pozicijama. Jednostavno receno to je neka konjicka liga. E sad se ja pitam, je li realno ocekivati da ovakvi kadrovi izvuku Bosanlijek iz trenutne krize, stabiliziraju kompaniju i povedu je naprijed. Sve pomislim da je ovo neka losa sala. Nazalost, ovo ce postati realnost ako se mi mali dionicari i radnici odlucno ne odupremo.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Premijeru nije ravan ni Steven Spielberg :D svaka cast, nema dalje ;)
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Zahvaljujem Premijeru,ali ne onom iz Konjica.Njega podsječam na naslov priloga na jednom portalu od prije godinu dana:Iza premijerove šutnje krije se lični interes.Izgleda da se on stvarno trudi da to potvrdi.
Ja i dalje mislim da je u jednom momentu moguć savez Uzunović+Arslanagić.Ali sam i dalje,kao i od početka ove priče na strani ministarstva i ministra Trhulja,naravno pod uslovom da i on ne promjeni stranu.Ali se nadam da neće i nadam se da će mo,Mi nistarstvo,Libijac,mali dioničari i uposleni koji znaju misliti,spriječiti ovu otimačinu.Pogotovu što su otimači zapravo skupina poluinteligentnih bjelosvjetskih mešetara.
PS
Gdje je objavljena obavijest o skupštini!
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

aba3, redovno.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Ne znam ko koga ovdje zeli zamantati. Evo neka je Trhulj ispravan covjek sa dobrim namjerama. Ali LIBIJAC??? Pa i mala djeca znaju da je on covjek kojeg Edo Arslanagic kiti eurima i dolarima bec dugo vremena pa i dan danas. Zasto taj isti Libijac nije bio uz Trhulja prosle godine?? Zato sto je placenik Arslanagica i trenutno je clan Arslanagicvog Nadzornog odbora koji nema legitimitet. Znaci LIBIJAC je ustvari Edo Arslanagic i svaki dogovor izmedju Trhulja, Hadena ili nekog treceg sa Libijcem po imenu Badi znacit ce da se tu radi o savezu sa Arslanagicima. To su cinjenice koje svi znam, samo Odbrana poste pokusava to upakovati na "lijep" nacin da se Libijac ne istice previse, a navodi ga kao aduta za preuzimanje Bosnalijeka.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Nisam neko vrijeme ucestvovao jer vidim da su se zadnjih dana pojavili neki novi ucesnici sa pomalo nevjerovatnim konstrukcijama koje me dovode u sumnju o njihovim namjerama. Najbolje da otvorim svoj komentar sa sljedecim citatom:
panzer wrote:Kad čovjek sve ovo sabere i oduzme, onda mu se smuči na čitavu tu situaciju.
Zaista sam i ja mislio tako ali u zadnjih par dana sam imao priliku da poblize saznam neke informacije. Slika mi je sada jasnija i mislim da ce 99% biti onako kako sam poslozio ali o tome neki drugi put.

Neke stvari bi konstatovo a za kraj imam i pitanja.

1. Sta god ko mislio o hadenu (lose ili dobro pa i nista), oni su najveci pojedinacni dionicar bosnalijeka i posjeduju 30% dionica koje su kupili dok su svi ostali cekali cudo i supljirali. To mi govori da su ljudi ipak profesionalci i da je logicno da su uzeli najjacu brokersku kucu u BiH, niko drugi ne bi bio u stanju ovako nesto izvesti. Drugo je sto eurohaus bije lose ime, ali ako hoces posao da obavis njih angazujes i tacka. Nije postojala firma u drzavi sa komplikovanijom vlasnickom strukturom, ako ima navedite mi i kazite mi primjer da je raiffeisen uspio otkupiti te dionice. Unaprijed znam odgovor.
Sada mi pogotovo smjesno i pateticno lici ona alvogenova kampanja sa americkom zastavom i isjeckima reklama iz forbesa kojima su mislili da ce pridobiti dionice vlade i ostalih dok haden bez oglasa i reklame uze 30%, od cega glavnina spada na dionice koje su bile pod kontrolom arslanagica. Ko je alvogenu bio broker? Ili ipak nisu ni dosli do brokera jer nisu imali eura na racunu?

2. Zvanicnim i legalnim putem je haden sazvao skupstinu i svako ko misli dobro kompaniji i svojoj imovini kao dionicar je trebao predloziti svoje kandidate za clanove NO i pojaviti se na toj skusptini da kompanija dobije LEGALNO izabrane organe koji ce kompaniju hitno izvuci iz pravne bitke koja je ocekuje sljedecih par godina kada pocnu pristizati tuzbe sa svih strana. Svaki izgovor za nedolazak na tu skupstinu je demagogija i nepoznavanje prilika. Da ima neregularnosti oko sazivanja skupstine bosnalijek nikada ne bi stavio objavu sazivanja na svoju web stranicu niti dozvolio odrzavanje te skupstine u krugu bosnalijeka.

3. Skupstina koju je sazvao nelegalni NO za 11.05.2013 ne moze niti ce biti "legalizovana" jer u startu ima problem ko je saziva, tj. nelegalni NO. To je pravomocno u jednakoj mjeri kao da nas 4-5 sebi da za pravo da se nazovemo clanovima NO i potpisemo neku odluku i platimo oglas u novinama da sazivamo skupstinu. Pitao sam se zasto niko ne reaguje na ovu objavu ali kako saznajem niko relevantan joj ne pridaje nikakvu vaznost niti je ozbiljno shvata. Nece se sigurno pojaviti haden, fondovi, radnici a niti resorno ministarstvo. Ja licno nikome ne dam punomoc za tu skupstinu i tako savjetujem sve moje poznanike da isto urade, tj. ne daju punomoc i ignorisu ovu skupstinu.

4. Namjerno sam gore napisao resorno ministarstvo a ne vlada, jer fakticki ona ne postoji u ovom slucaju. Imam osjecaj da resorni ministar moli Boga da se vlada ne pomiri ili jos gore po njega rekonstruise. On dolazi iz stranke koja sebe naziva zastitniko nacionalnih interesa a najbolje stite kad love u mutnom sto sada i rade. Ljudi, JEZIM SE NA TAKVE! Ni sdp se nije pokazao nesto ali daleko od toga da se mogu porediti. Niksica prozivaju sa svih strana i vezu ga svakim i svacim ali covjek mi se cini najkorektnijim i najkonkretnjim premijerom federacije ikada, zamjeram mu samo sto nije jos energicniji i otresitiji.

5. Nisu mi jasni oni koji misle da im ministar ili neka vlada moze nesto pomoci kad ni sama sebi ne moze pomoci. Ko garantuje da ce ministar biti na poziciji sljedeci mjesec? Kakav plan razvoja bosnalijeka oni imaju? Evo sve i da ministar hoce da bosnalijeku pomogne, kako misli to uraditi? Na federalnom nivou nikako ne moze pomoci ili preferirati bosnalijek jer ne postoji jedinstvena federalna lista lijekova a da ne govorim kako bi ga konkurencija samljela, u kantonu sarajevo sjede i odlucuju razbojnici kao sto su radeljas ili gavrankapetanovic, kakvo dobro neko vidi tu? Da li je trhulj sebi i policu ikada dao za cilj da bosnalijek podigne na nivo jedne krke ili hemofarma? Tempom koji su krenuli, policevim (nelegalnim) potpisom ugovora sa onim abdi ibrahimom, sveli bi kompaniju na malu tursku veledrogeriju. Da ne dodajem sta sam cuo o planovima onog slovenca bojana kebe da od bosnalijeka napravi pakeraj ili tranzit za indijske proizvode u kojima se on dobro ugradio.

6. Polic se hvali da je smanjio troskove, a sto ga ovi poznavaoci priluka ovdje ne pitaju zasto nije kaznio iste one koji su ih prekomjerno pravili? Kad bi ostao polic ili njemu slican bosnalijek ne bi imao sta da krese sljedece godine, jer bi kompanija bila primorana da se ugasi.

7. @premijer: zanima me koja je to treca opcija koju zagovaras pored hadena na jednoj strani i arslanagica/vlade/libijca na drugoj strani jer ja resornom ministru i libijcu ne vjerujem niti cu im vjerovati jer iza prvog stoji korumpirana i kriminalna stranka a iza drugog nesposobna i korumpirana drzava! Da ne govorim o njihovom znanju kreiranja, upravljanja i vodjenja uspjesnih firmi. Kad vec govoris da znas prilike u bosnalijeku onda sigurno poznajes ljude tamo. Koji su to ljudi u bosnalijeku sposobni da od kompanije naprave znacajnu farmaceutsku kompaniju sa 5 puta vecim prometom u narednih 4-5 godina?
Post Reply