Telekom RS

Truba
Posts: 620
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

Meni nije leglo...koja je dinamika uplata
Koliko ima dionicara ukupno
Sitna buranija
Posts: 2298
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

Truba wrote: 16 Aug 2024, 12:53 Meni nije leglo...koja je dinamika uplata
Koliko ima dionicara ukupno
Ja njega ne bih baš ozbiljno shvatao. Pitanje je da li on uopšte posjeduje dionice Mtel-a ili jednostavno voli da "srbuje" po investicionom forumu...

A isplata bi trebala biti istovremena svim dioničarima...
Truba2
Posts: 4
Joined: 20 May 2024, 17:24

Re: Telekom RS

Post by Truba2 »

Uplata svim dionicarima ce biti u utorak 20.08. Ove sedmice pripremaju za to. Zvao sam 15.08. i tako su mi rekli.
Truba
Posts: 620
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

jel na broj 051 219 380

ja nemam ono da mi javlja na mobitel nego sam po žezi u banku išo da vidim listing
pa smo zajedno plakali teta na šalteru i ja kako jadan listing
vdamir78
Posts: 44
Joined: 03 Jan 2024, 12:04

Re: Telekom RS

Post by vdamir78 »

Sitna buranija wrote: 16 Aug 2024, 14:41
Truba wrote: 16 Aug 2024, 12:53 Meni nije leglo...koja je dinamika uplata
Koliko ima dionicara ukupno
Ja njega ne bih baš ozbiljno shvatao. Pitanje je da li on uopšte posjeduje dionice Mtel-a ili jednostavno voli da "srbuje" po investicionom forumu...

A isplata bi trebala biti istovremena svim dioničarima...
Zato si ti Sitna Buranija, a ja krupna ;)
Posjedujem akcije jos od 2015e godine, odmah nakon sto je ukinut porez na dividendu.
A sto se tice isplate, stvarno smijesno od tebe da mislis da se milionski i mnogobrojni razliciti iznosi rade istovremeno. Bilo kako bilo, zvanicna politika je da se dividenda isplacuje 2 sedmice nakon datuma o pocetku isplate (ostavljaju se te 2 sedmice za eventualne zalbe) i u roku od 60 dana svima bude isplaceno. Cuj isti dan, haha, 🙄
Sitna buranija
Posts: 2298
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

Ozbiljne firme naprave spisak dioničara sa bankovnim računima i iznosima, i dostave bankama da izvrše isplatu. Firme koje kubure sa kešom ili firme koje vode neozbiljni menadžeri mogu i tako isplaćivati, s kim su dobri odmah, a ostalima kad bude. Recimo, BH telekom kada donese odluku o isplati dividende najdalje unutar 7 dana uplati novac RVP-u a oni ga rasporede dioničarima u par dana tako da najdalje unutar dvije sedmice svi dobiju novac (istovremeno). U zadnjih par godina i unutar desetak dana se isplaćivalo. Ali BHT nema problema sa likvidnošću i ozbiljna je firma za ove iz Mtela...
Sitna buranija
Posts: 2298
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

vdamir78 wrote: 17 Aug 2024, 01:06
Sitna buranija wrote: 16 Aug 2024, 14:41
Truba wrote: 16 Aug 2024, 12:53 Meni nije leglo...koja je dinamika uplata
Koliko ima dionicara ukupno
Ja njega ne bih baš ozbiljno shvatao. Pitanje je da li on uopšte posjeduje dionice Mtel-a ili jednostavno voli da "srbuje" po investicionom forumu...

A isplata bi trebala biti istovremena svim dioničarima...
Zato si ti Sitna Buranija, a ja krupna ;)
Posjedujem akcije jos od 2015e godine, odmah nakon sto je ukinut porez na dividendu.
A sto se tice isplate, stvarno smijesno od tebe da mislis da se milionski i mnogobrojni razliciti iznosi rade istovremeno. Bilo kako bilo, zvanicna politika je da se dividenda isplacuje 2 sedmice nakon datuma o pocetku isplate (ostavljaju se te 2 sedmice za eventualne zalbe) i u roku od 60 dana svima bude isplaceno. Cuj isti dan, haha, 🙄
Čega se pametan stidi budala se ponosi.

2015. godine je cijena Mtela bila oko 1,6 KM što znači da si na gubitku što se tiče vrijednosti ulaganja. Naravno da si dobio dividendu, pa si na njoj bio dobar, ali da si tada kupio Cementare Kakanj višestruko bi dosad hajrovao, bio bi dobar i na vrijednosti dionica i na dividendi. Ovako, dividenda ti pokriva kapitalni gubitak vrijednosti ulaganja i inflaciju. Gdje si bio, šta si radio 10 godina - NIŠTA.

Za razliku od tebe, ja sam Mtel kupovao 2019. i nešto malo 2020. godine, a prodao sam ga dijelom krajem 2022. i preostali dio početkom 2023. godine.

E baš si krupna buranija :roll: :lol:
vdamir78
Posts: 44
Joined: 03 Jan 2024, 12:04

Re: Telekom RS

Post by vdamir78 »

Sad me tjeras da se sjetim tacnog datuma. Ali moguce je da sam kupio i u 2016oj (ako vec tvrdis da je u 2015oj bilo 1.60...) posto sam ja platio oko 1.10+ tu prvu kupovinu. Nije moglo biti prije jeseni 2015, a opet moglo je biti i koji mjesec kasnije..ipak je proslo 10ak godina. Ali cijenu znam da je bila tek nesto preko 1.10.
Ma da, ti si onaj sto je prije maja prosle godine prodao 7 miliona akcija po 1.65, a za vrijeme korone kupio 80 miliona po 0.88. Da. Da jeste.
Sitna buranija
Posts: 2298
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

vdamir78 wrote: 19 Aug 2024, 06:05 Sad me tjeras da se sjetim tacnog datuma. Ali moguce je da sam kupio i u 2016oj (ako vec tvrdis da je u 2015oj bilo 1.60...) posto sam ja platio oko 1.10+ tu prvu kupovinu. Nije moglo biti prije jeseni 2015, a opet moglo je biti i koji mjesec kasnije..ipak je proslo 10ak godina. Ali cijenu znam da je bila tek nesto preko 1.10.
Ma da, ti si onaj sto je prije maja prosle godine prodao 7 miliona akcija po 1.65, a za vrijeme korone kupio 80 miliona po 0.88. Da. Da jeste.
Ma ja sam Sitna buranija, ja u desecima hiljada kupujem, nemam ja para za milione akcija. I rekoh ti već, prije korone sam kupovao Mtel, a u koroni sam samo nešto malo dokupio. Tada sam, u koroni, malo više kupovao BHT...

Uglavnom, ne tvrdim nego je to lako provjerljiva činjenica da je cijena Mtela cijele 2015. bila oko 1,6 i da je tek početkom 2016. doživjela strmoglavi pad, ali ta cijena o kojoj ti govoriš je bila tek u drugoj polovini 2016. godine. Tako da je pitanje, da li ti uopšte znaš šta pričaš i da li uopšte imaš tog Mtela ili onako malo seruckaš po forumu...
Loko
Posts: 36
Joined: 06 Dec 2023, 13:47

Re: Telekom RS

Post by Loko »

Predlažem zajedničku kafu na koju svi trebaju doći sa potvrdom o posjedovanju istih dionica, oni koji imaju manje od 50000 dionica ne trebaju ni dolaziti
Post Reply