Rudnik Soli Tuzla

Profesor70
Posts: 90
Joined: 23 Jun 2021, 17:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Profesor70 »

Je li uopšte bila ova redovna skupština od 24. 06.? Ako je bila, zna li se šta je odlučeno?
Pat
Posts: 76
Joined: 17 May 2024, 07:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Pat »

Da je bila nebi novu zakazali
Pat
Posts: 76
Joined: 17 May 2024, 07:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Pat »

Da je bila nebi novu zakazali
Pat
Posts: 76
Joined: 17 May 2024, 07:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Pat »

Profesor70 wrote: 29 Jun 2024, 17:47 Je li uopšte bila ova redovna skupština od 24. 06.? Ako je bila, zna li se šta je odlučeno?
Da je bila, ne bi novu zakazali
slavuj
Posts: 1973
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by slavuj »

Skupština održana.Prijedlog za isplatu dividende što su predložili mali dioničari nije prošao.Očekivano.Predstavnik Solane nije ni bio na skupštini.Predstavnik Kantona nastavlja čuvanje dobiti za lokalne tajkune!
Nova skupština je zakazana da se uhljebi imenuju u Nadzorni odbor.
Nova vlast,novi uhljebi!
panzer
Posts: 12361
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

Ne znam da li je praktično ako zakonske rezerve nisu popunjene.
Sitna buranija
Posts: 2288
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Sitna buranija »

Ne znam ni može li po zakonu isplaćivati dividendu ako rezerve nisu formirane. Jer nije ovo firma od juče, oni su već davno morali imati formiranu zakonsku rezervu...
slavuj
Posts: 1973
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by slavuj »

S ozirom na dugogodišnje pozitivno poslovanje,odavno su mogli napuniti zakonske rezerve.Postoje i revalorizacijske rezerve.Oni nikada ,koliko ja znam,nisu vršili revalorizaciju.Znam društa koja su revalorizaciju knjižili kao prihod,time povećavali dobit i stvarali uvjete za isplatu dividendeI to im je prolazilo.Osim toga njihova imovina nikada nije uskladjena sa papirima o vlasništvu.I to se drži kao argument za obaranje cijene prilikom konačne privatizacije.SVve su to za njih samo računovodstveni termini,kako bi rekao onaj još uvijek direktor FDS,za poziciju nerasporedjenu dobit.
A oni koji su mu omogučili pljačku drugu po obimu u Sarajevu, trenutno nisu u istom položaju.
Pat
Posts: 76
Joined: 17 May 2024, 07:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Pat »

Hoćel proći ova ponovna predložena dividenda znal tko
slavuj
Posts: 1973
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by slavuj »

Pat wrote: 04 Jul 2024, 19:10 Hoćel proći ova ponovna predložena dividenda znal tko
Neće proći!Znaju to i predlagaći.Kao što nije moglo proći ni u FDS.Izvlačili su preko stranačkih tajkuna sa sjevera i juga.Već sam davno napisao da mi je sadašnja Glavna tužiteljica,ničim izazvan ,tada rekla da je pitanje dana kada će podići optužnicu protiv grupe koja je izvukla deset miliona kupoprodajom onih skupih trafika po Hercegovini.Kasnije saznam da do toga nikada nije došlo.Na rješenje o obustavi strage žalili su se iz Finansijske policije,i opet ništa.
Ne znam kako će ovo sa računa rasturiti ovi .Ulaganje u novi rudnik je dobra prilika.Očekujem i da Enker počne neka velika ulganja!
Ovi prijedlozi za isplatu dividende ići će na sve ove njihove uhljeb skupštine.Tek da ne bude kako ništa nisu primjetili
Post Reply