Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Sindikalni odbor imao je vise sastanaka sa predstavnicima Hadena. Imali su priliku pitati sve sto su zeljeli i dobili su odgovore i argumente sa kojima smo svi zadovoljni. Jedno od bitnih pitanja koja su nas morila je bilo pitanje veze Arslanagica i Hadena na sto smo dibili jasne i argumentovane odgovore koji su definitivno otklonili dileme da tu nema apsolutno nista jer je jaso da Edo iskljucivo ima vlastiti interes i spasava svoju guzicu kao i guzicu svog sina Amara kojem je zagovarao mjesto izvrsnog direktora (Kebeovu pozociju), a koju mu ni sam dok je bio direktor nije htio dati jer je svjestan koliko je nesposoban. Jednoglasno ne zelimo ostanak Arslanagica, Polica, Kebea i ostalih slovenaca kao ni prljave igre ministara iz SDA. Igraju se nasim zivotima, a mnoge porodice ovdje rade i zavise iskljucivo od Bosnalijeka. Arslanagic nije sam napravio Bosnalijek, mi smo svi zajedno ovo gradili desetinama godina (tacnije od 1952. godine). Sjetite se samo sta je Arslanagic uradio u Bosnalijeku neopravdano ugasivsi druge firme poput Sanofarma koje su i dan danas mogle biti okosonice Bosnalijeka kao Grupacije. Apsilutna vecina clanova sindikata Bosnalijeka podrzava Haden jer imamo garancije za nasa radna mjesta i bolje rezultate u bliskoj buducnosti.
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

To bi značilo da radnici podržavaju Haden. Zašto se onda nisu prijavili na skupštinu i zašto im onda Haden ne da jedno mjesto u NO nego angažuje anamone.?
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@panzer
Nevjerovatno kako ste lose informisani ili to neko radi namjerno.
DA, radnici podrzavaju Haden i veliki broj radnika se prijavio za skupstinu 19.4. Cak sada imamo odaziv i onih koji nisu bili prijavljeni, a sada zele izaci na ponovljenu sjednicu. Sa druge strane medju Hadenovim kandidatima je jedan zaposlenik Bosnalijeka.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Sabur2 wrote: Druga strana:
Arslanagic ne pusta firmu iz svojih kandzi a za saucesnike ima cijelu jednu politicku stranku, inace certificirane zastitnike nacionalnih interesa jednog naroda.
Stranka uspjeva izlobirati svog ministra da zakoci dogovore i blokira sve. Treba uspostaviti paralelnu upravu i preko medija i saradnika ocrniti kupca i proglasiti ga kriminalcem, lopovom, unistavacem i cime sve ne jer se usudio kupovati svojim parama dionice na berzi od onih koji su, mozete misliti, odlucili da prodaju po 14. Nikad ne dozvoliti da Haden udje u firmu i postavi svoju upravu. Uciniti ga nepozeljnim i mrskim da se odluci povuci iz akvizicije i preprodati svoj dio nekom trecem kupcu. Mozda ArslaHasoDENU. Sve se nastavlja po istom, dionica ce biti 15 maraka, zasluzni pomagaci ce dobiti svoje, babin sin ce biti generalni direktor dok potpuno ne unisti firmu, a mi cemo obrisati dupe sa izvodom iz RVP.
@Sabur2: fino is ovo poslagao. Jos da dodam da ako bi kojim slucajem ArslaHasoDEN kupovao onda bi to radio parama nas dionicara!!! Ali zaboravljamo da ni taj arslanagic ni taj haso nisu ludi da ulazu svjezih 40tak miliona maraka kad mogu naci par ovaca iz vlade, iz stranke zastite nacionalnih interesa i pokojeg galamdziju da im rade po volji i cuvaju guzicu za nekoliko radnih mjesta i par desetina hiljada maraka. Vec preko 20godina isisavaju pare i zdravu pamet iz firme ali pojedinim ovcama ovdje ni to nije dovoljno pa bi da ih sisaju arslanagicevi i sepini sinovi i njihova djeca i pradjeca jos narednih 100 godina. To je u ovoj nasoj fildzan drzavi uredu, samo neka ostane u narodu!

Arslanagicu i sda klapi NE VJERUJEM! Cengicu pogotovo ne vjerujem jer sam i ja nacuo nesto o njegovim ucestalim posjetama upravi bosnalijeka a malo nakon tih posjeta svjedoci smo njegove promjene dresa. Hadenu sam voljan dati sansu jer su ipak donijeli svjezi novac u ovu zemljju, stekli povjerenje radnika, ma ko sta reko dokazali sposobnost kupovine dionica i jos uz to najavili svrstavanje bosnalijeka u jednu od top 5 kompanija u istocnoj europi. Meni dosta, da su vlada i arslanagic sposobniji danas bi bosnalijek bio barem u rangu hemofarma ili alkaloida a ovako ima cak veledrogerija u BiH koje prave vise prometa od cijelog bosnalijeka.

I da dodam na kraju da je ocigledno da berza nije za mnoge ovdje a ima ih pametnih koji ostvaruju zaradu koristenjem sive mase. Naime, kolega me zove prije par dana i kaze mi kako je od bosnalijeka dobio "dividendu" 1,50 marku. Ja u glavi racunam koliko je profit bio, pa dijelim sa brojem dionica i kazem mu da to matematicki nije moguce i da je sigurno neka greska a on mi se onda nasmija i kaze da je prodao svojih 250 dionica do 14,50 a sad otkupio isti broj za 13 maraka. Samo sam rekao: "ko zna zna, ko ne zna nece nikad ni znati"
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

zeleni.2012 wrote:@panzer
Nevjerovatno kako ste lose informisani ili to neko radi namjerno.
DA, radnici podrzavaju Haden i veliki broj radnika se prijavio za skupstinu 19.4. Cak sada imamo odaziv i onih koji nisu bili prijavljeni, a sada zele izaci na ponovljenu sjednicu. Sa druge strane medju Hadenovim kandidatima je jedan zaposlenik Bosnalijeka.
Nisam znao da radnici podržavaju haden i da i imaju predstavnika a ne znam ni ime tom radnickom predstavniku. Mozda se sazna.
Custos wrote: I da dodam na kraju da je ocigledno da berza nije za mnoge ovdje a ima ih pametnih koji ostvaruju zaradu koristenjem sive mase. Naime, kolega me zove prije par dana i kaze mi kako je od bosnalijeka dobio "dividendu" 1,50 marku. Ja u glavi racunam koliko je profit bio, pa dijelim sa brojem dionica i kazem mu da to matematicki nije moguce i da je sigurno neka greska a on mi se onda nasmija i kaze da je prodao svojih 250 dionica do 14,50 a sad otkupio isti broj za 13 maraka. Samo sam rekao: "ko zna zna, ko ne zna nece nikad ni znati"
Sve je to lijepo ali ko trguje zna da provizija pojede dobar dio tih zarada u uskom rasponu pa mu "dividenda" sigurno nije 1,5 KM pogotovo na 1500 komada koliko je ukupno protrgovano tokom ovih par dana.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@panzer
Odnos izmedju Hadena i sindikata i udruzenja dionicara radnika je javan i transparentan, jer su sve strane saglasne da je dobrobit Bosnalijeka jedini i zajednicki interes svih. To se sve lako moze provjeriti jer je sve transparentno.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

@zeleni.2012

Možeš li nam reći ko je taj predstavnik radnika u Hadenovom nadzornom odboru?
To je bitna informacija, može nam svima biti od koristi.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

panzer wrote:Sve je to lijepo ali ko trguje zna da provizija pojede dobar dio tih zarada u uskom rasponu pa mu "dividenda" sigurno nije 1,5 KM pogotovo na 1500 komada koliko je ukupno protrgovano tokom ovih par dana.
Znam da provizija pojede tu zaradu, hocu samo da kazem da se sa berzom mora aktivno raditi, da ne kazem igrati umjesto pasivnog pristupa gdje jednom ulozis novac i cekas iz nicega da cijena poraste a dividenda da kapa svake godine. Ja sam djelimicno saniro gubitke iz ranijih godina ranijom kupovinom telecoma i fds a mogo sam jos vise ili cak biti u dobitku da sam aktivniji bio.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Ovdje se mnogi busaju da "sve znaju" o Bosnalijeku tako da vam ostavljam prostor da se raspitate i porazgovarate zaista sa ljudima koji su upuceni u cinjenice, a a ne sa ovim galamdzijama koji za svoj licni interes dezinformisu sve redom.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Još jednom te molim, ko je predstavnik radnika u NO Bosnalijeka, mislim prijedlog od Hadena?
Hvala
Post Reply