BH Telecom

panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

http://indikator.ba/KOMPANIJE-I-TR%C5%B ... ganizacije

Eh sad su novi vjetrovi.....

Sad će sve ljude iz uprava direkcija istjerati na teren da direktno "prodaju".

Ili će opet zajahati onih par stotina što su svakako preopterećeni a direkcije će pametovati kako to mora bolje.
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Čuo sam da ovi novi smatraju da sve što su radili oni prije njih ne valja. Ali da ne znaju kako valja. Pa mi se u te priče baš uklapa ovo da traže eksternog konsultanta da im kaže kako da nešto urade. Ali, nije bitno što oni ne znaju, bitno je da znaju da ono otprije "ne valja".

Uglavnom, na ponovo zakazanoj skupštini će tek o planu koji je trebao biti usvojen još u januaru, a o dividendi niko i ne priča...
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Sama činjenica da neko ko je već "unutra", dostupni su mu svi podaci i činjenice a menadžer je, traži nekog izvana da mu kaže šta i kako, i još će to platiti, a taj izvana ne zna ništa, ni ljude, ni strukturu ni konkurenciju-meni je fascinantna. U biti to je priznanje da trenutno vodstvo nema pojma šta radi. Ili treba da se pometu neki ljudi ili odjeli a, direktor nema snage da im to saopšti pa treba nekog sa strane da to formalno predloži, u smislu "eto nisam ja".
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

A da oni ovo ne rade da stvore iluziju besperspektivnosti i da privatizuju vecinski paket.
Ko biva nema vise ni dividende, daj da prodamo dok jos mozemo.
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

da se ne kuka više kako nova vlast ne valja
brzi
Posts: 2625
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Ne spominju 2022.
dogecoin
Posts: 15
Joined: 28 Dec 2021, 09:26

Re: BH Telecom

Post by dogecoin »

Jest pa da ispadne da su prošli bolje poslovali od novih... Treba ipak dati Deloitteu ili PWC-u par miliona da preporuče kako se efikasno upravlja poslovnim procesima zagušenim uhljebima : )
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Kad saznamo predloženi iznos, znaćemo i šta je sa 2022.
rigel
Posts: 28
Joined: 14 Oct 2022, 12:28

Re: BH Telecom

Post by rigel »

Bice 2 dividende isplacene. Info sa vrha.
Post Reply