Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Prema onom sto sam cuo, radi se na tome da se isposluje prisustvo Vlade i kandidati za NO.
Da li to mogu biti oni koji su bili kandidati prosle godine u onoj skupstini na livadi, ili moraju biti neki novopotvrdjeni, to ne znam.
Uglavnom, zbog situacije da se opet pokusava praviti paralelna vlast u drustvu, zakazivanjem skupstine Arslanagicevih pulena za mjesec maj, vjerujem da je dobro registrovati se za ovu skupstinu 19. aprila cak i ako ne bude odrzana zbog kvoruma.

O tome nesto govori i clanak u ABA3-u, na svoj nacin bombasticnim naslovima, ali nije bas fulio poentu.
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/trhulj- ... -dionicara

Dakle, ne bi vam trebalo biti tesko prijaviti se, jer imate vremena jos do sutra. Ja hocu. Nista me ne kosta.
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

evo sad sam pricao sa nekim ... sto se tice ove skupstine sanse za odrzavanje su 50-50 ---- Haden insistira ali ministar nece da potpise ovlast za predstavniak vlade .... trenutno se vrsi veliki pritisak za njega..

Isto tako dobio sam info da ce Arsla i co.. pokusati uspostavitisvoju paralelnu upravu ugl zavrzlama .. ja sam se rego za ovu skup . pa sta bog dragi da
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Još jedan komentar na temu, po meni prilično objektivan. Realno, od statusa quo niko nema koristi. Naslov je naravno tipično Avazovski, i kao i obično,manje više, nema veze sa člankom.
Attachments
BSNL.jpg
BSNL.jpg (132.89 KiB) Viewed 5584 times
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Imam inf da ce predstavnik vlade ipak biti prisutan.
Takodjer radnici okupljeni u udruzenje, koje je inace podrzavalo Arslanagica, takodjer se pojavljuje na skupstini, ali ovaj put izgleda protiv Arslanagica.
Ovo bi skoro cinilo kvorum za donosenje odluka.
Dakle vrlo je moguce da ce skupstina ipak biti odrzana, sto je dobro, te tako u korijenu sprijeciti formiranje paralelne piratske uprave.

Posto bi ovdje moglo da se radi o svakom glasu, pozivam sve zainteresovane da se prijave ili daju punomoc nekom. Ovo je ujedno prilika i Vladi da izbori posjed nad svojom imovinom. Ignorisanje ovakve prilike jasno bi pokazalo u koju tikvu duva ministar Trhulj, kojeg sam do sada stedio svih kritika jer sam ga smatrao sposobnim i cestitim, sto je rijetkost za stranku iz koje dolazi. Dakle karte ce se otvoriti. Ili ces djelima stati iza rijeci, ili ces dokazati da te nije briga za interese drzave, nego samo za IMT.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Sabur2 wrote:Imam inf da ce predstavnik vlade ipak biti prisutan.
Takodjer radnici okupljeni u udruzenje, koje je inace podrzavalo Arslanagica, takodjer se pojavljuje na skupstini, ali ovaj put izgleda protiv Arslanagica.
Ovo bi skoro cinilo kvorum za donosenje odluka.
Dakle vrlo je moguce da ce skupstina ipak biti odrzana, sto je dobro, te tako u korijenu sprijeciti formiranje paralelne piratske uprave.

Posto bi ovdje moglo da se radi o svakom glasu, pozivam sve zainteresovane da se prijave ili daju punomoc nekom. Ovo je ujedno prilika i Vladi da izbori posjed nad svojom imovinom. Ignorisanje ovakve prilike jasno bi pokazalo u koju tikvu duva ministar Trhulj, kojeg sam do sada stedio svih kritika jer sam ga smatrao sposobnim i cestitim, sto je rijetkost za stranku iz koje dolazi. Dakle karte ce se otvoriti. Ili ces djelima stati iza rijeci, ili ces dokazati da te nije briga za interese drzave, nego samo za IMT.
Zašto mislite da će za male dioničare biti dobro ukoliko Haden, koji je na ovakav načina došao do 30 % kapitala, vidi da mu uopšte više nije potrebno da kupuje dionice da bi upravljao firmom. Problem je ovdje što mali dioničari najvjerovatnije neće imati svoga predstavnika. Najidealnija situacija bi bila da Haden predloži dva člana NO, Vlada i Libijci dva člana, a petog člana da predlože mali dioničari. Cjelokupna ova situacija, bar kada je u pitanju Haden, je apsolutno netransparentna i nedopustiva. Ovakav Haden nikada neće imati moju podršku.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Upravo zato kazem da je bitan svaki glas. Postoji mogucnost da se podrze razni kandidati: Arslanagicev, kandidat uposlenika, malih dionicara, pa i Vladin, ako ih istaknu.
Haden je mnogo otvoreniji u direktnom kontaktu. Uostalom ni sami ne traze bjanko povjerenje.
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

U vezi ove navodne Čengićeve izjave u Avazu:
Ovo on ni pod kojim uslovom ne bi izjavio.Na pitanje zasto ne demantire,kaže da od demanta ne bi bilo nikakve koristi kao što nema ni neke štete od
ovoga što su napisali.Po njegovom,ministar Trhulj zna da se on zalaže za ono što Vlada jedino mpže uraditi u ovom trenutku;NE POSLATI NIKOGA NA SKUPŠTINU!Time bi se i HADENU stavilo do znanja da posao nije urađen do kraja,mada izvođaći radova nisu prezali ni od čega.
Ko hoće večinu,neka je kupi.Svi će prodati kada vide da je poštena kupovina.A poštena,nićim ne kontrolisana cijena ,značila bi pošenu kupovinu.
A do sljedeće skupštine koja bi mogla imati kvorum treba se pripremiti tako da se Haden onemogući da kontroliše NO a time i čitav Bosnalijek,sa samo tridesetak procenata dionica u vlasništvu.A Vlada,Libija i mali dioničari,ako se slože,mogu imati više glasova od Hadena.
Lično ne vjerujem da će Premijer toliko rizikovati i dionice Vlade dati Hadenu na upravljanje samo na komšiluk!
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

prva slavna wrote:U vezi ove navodne Čengićeve izjave u Avazu:
Ovo on ni pod kojim uslovom ne bi izjavio.Na pitanje zasto ne demantire,kaže da od demanta ne bi bilo nikakve koristi kao što nema ni neke štete od
ovoga što su napisali.....

Ne razumijem ali eto.... valjda je takva njegova odluka. Sutra taj isti novinar može napisati da je Čengić priznao da je "kriminalac i sl." .
Treba reagovati na izmišljanje odnosno falsifikovanje izjava jer to znači da novinar može napisati bilo šta u njegovo ili bilo čije ime.
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Nisam siguran koliko je pametno Hadenu slati poruke nedolaskom na skupštinu. Vrijeme je ovdje ipak bitan faktor, kako se govori prodaja u zermlji slabo ide jer se navodno ne može učestvovsti na tenderima. Poruka se Hadenu mogla reći i telefonom, (može i sad za 20 sekundi) mjeseci su protekli, sumnjam da će se sad neko osvjesttiti ako nije za ova mjesece dosad kad se je kurs fiksirao. Šta bi značilo odgađanje skupštine. Da Haden "shvati" pa nastavi kupovati po nefixiranom kursu? A šta ako ne shvati ili ne želi. Nova skupština nakon mjesec dva ili tri. I onda novi trikovi novi razlozi za odgađanje i sl. A šta ako Haden nema novca i nije ni htio da kupuje više od ovoga sad. Možda je upravo i stao sad da ne pređe prag iznad koga mora raspisati tender. Ne vjerujem u neko otkazivanje poslušnosti Vladi, sa ovim postotkom bez Vlade oni ne mogu ništa. jedno znam, gubi se mnogo dragocjernog vremena na ništa. Lako bi se to riješilo da se pozove Alvogen i njemu proda Vladin paket a on da od malih diomničara otkupi sve. Našlo bi se i deset farmaceutskih kompanija puno boljih i jačih od nekakvog lanca apoteka, koje bi jedva dočekale da kupe Bosnalijek i koje bi to odradile za 3 dana i iskeširale za sve dionice i Vladi i malim dioničarima i po 25 i više. Nažalost to nije opcija jer mislim da je Vlada zajedno sa Hadenom u ovome do grla i da Haden sad previše zna tako da moraju štititi jedni druge. Tako je to kad se amateri igraju biznisa a nemaju ni para ni znanja.
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Takođe ovdje treba razjasniti nešto. Ko iz Vlade neće da se pošalje predstavnika na skupštinu? Neće Trhulj ili neće Nikšić. To treba jasno reći da se zna. Koliko ja znam Trhulj je već rekao da ne želi. Nisam siguran da se Nikšić izjasnio po tom pitanju a milsim da on želi isto što i Haden. Pitanje je da li je Vlada uopšte sposobna da pošalje ikoga i kakva bi taj predstavnik ovlaštenja uopšte imao. Nažalost doći ćemo ovdje polako i do najcrnjeg scenarija a to je da će Arsla na kraju u odnosu na ove izgledati kao gospodin a bljuvotine koje ovi rade, učiniće da ono što je on prije radio ubrzo padne u zaborav.
Post Reply