Telekom RS

zule
Posts: 181
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Truba wrote: 27 Feb 2024, 10:35 ja nikad neću biti zadovoljan s obzirom da mi je gubitak u startu 30%
dakle trebam 5 godina po 6% da budem na istom
a inflacija :D a peglanje a takse i provizije?
Ako si gledao gornji video na you tube čuo si da je jedan od najbitnijih elemenata momenat ulaska u kupovinu. Povoljan momenat se čeka dugo i pravi ulagači kupuju kad su loše vijesti i kad ih većina prodaje. :idea:
Last edited by zule on 27 Feb 2024, 17:29, edited 1 time in total.
zule
Posts: 181
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

.
Last edited by zule on 27 Feb 2024, 17:28, edited 1 time in total.
Markodj
Posts: 121
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: Telekom RS

Post by Markodj »

Truba
Posts: 367
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

Znaci bice ove godine
Al u panjevima hah
zule
Posts: 181
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Negdje sam pročitao da se neko od dioničara već dugo zalagao na skupštini za donešenje ovag akta.
Meni ovo izgleda imao ili nemao akt isto nam se piše sve zavisi od količine raspoloživog keša.
Bilo bi dobro da taj neko analizira šta je dobro ili loše u njemu, i da li je donošenje ovog akta korak napred
zule
Posts: 181
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Zanima me mora li se neraspoređena dobit nakon finsijskog izvještaja za proteklu godinu rasporediti u jednu od 5 navedenih tačaka.
Čini mi se da je netko govorio da nije siguran da li se moraju povećati zakonske rezerve zbog uvećanja kapitala, mislim panzer ili buranija, a što je jedna od tačaka gdje bi se mogao izgubiti dio zarade.
Kako će tretirati dug za neisplaćenu dividendu s obzirom na ove točke.
Konačno što će biti s neraspoređenom dobiti od 120 mil. (Dobro dobiti ima ali keša za sada ne).
Postoji li šansa da se nekad raspodijeli kroz dividendu.
BiznissBL
Posts: 23
Joined: 03 Jun 2022, 17:52

Re: Telekom RS

Post by BiznissBL »

Rast telekoma od 5% čim su usvojili odluku o dividendnoj politici, sad je na 1,23 po meni potpuno nejasno jer ovom odlukom se ne usvaja isplata dividende za ovu godinu. Za to se i dalje mora čekati skupština.
Porucnik
Posts: 69
Joined: 11 Oct 2021, 11:44

Re: Telekom RS

Post by Porucnik »

I meni je nejasno, ako budemo htjeli isplatićemo. To piše.
BiznissBL
Posts: 23
Joined: 03 Jun 2022, 17:52

Re: Telekom RS

Post by BiznissBL »

Jedino što je jasno i precizno napisano ovdje je da ukoliko su stvoreni uslovi za isplatu dividende da ona mora biti u iznosu od najmanje 50% od dobiti.
Sve ostalo je i dalje nejasno da li će biti isplate dividende ili ne. Ako im dobit i u 4. kvartalu bude u ista kao u prethodna 3, sa raciom dividende od 100% dividenda po akciji bi bila 0,244 što je sjajno, ali mislim da je definitivno prošao period da se cijela dobit isplaćuje u dividendu. Ako bude 50% onda se postavlja pitanje koliko vrijedi akcija po meni u tom slučaju ne više od 1,35 što je otprilike i knjigovodstvena vrijednost.
Loko
Posts: 28
Joined: 06 Dec 2023, 13:47

Re: Telekom RS

Post by Loko »

Ode ovo do petka 1.35, ne bih da se hvalim ali sve što je bilo po 1.14 prethodnih dana kupio sam
Post Reply