ASA BANKA

Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: ASA BANKA

Post by Sabur2 »

Hihi pa nije valjda da nemate zivotno?
To je nekad bilo zaista isplativo jer imas osiguranje i zavrsis nominalno u plusu. Ako ne racunamo inflatorni ucinak.
Meni uskoro i istice ta polica. Na mojih uplacenih 10.000 eura dodano mi je jos 800 do sada u raspodjeli dobiti.
Polica je bila sitnis mjesecno. Oko 60 maraka. Vise se potrosi na gluposti u samoposluzi.
A imao ssm neki dusevni mir da ce mi djeca imati od cega da se odskoluju ako mi se sta desi, i da ce ako i sve propadne sto sam radio, pred penziju ipak neka suma da me saceka.
Vrijedi to tog mira.
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Pored svog osiguranja ASA grupacija drži promotivne letke drugog osiguranja.

Meni je to zapalo za oko. Ili ima nešto više odnosno tj možda će biti nešto više, ili je samo poslovni odnos quid pro quo.
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Ovaj veliki nalog da je pametan povukao bi se na 110 ili 120 KM. Svakako uvijek može sići niže kad se već cijena ustabili preko 110 KM
ivicak
Posts: 7
Joined: 22 Nov 2023, 12:48

Re: ASA BANKA

Post by ivicak »

Obaj nalog služi za umanjivanje cjiene.
Po 100 KM se kupuje od malih dioničara kojima nestane novaca. ( bilje nego 110).
Očito nema velikih klupaca za ovaj paket ( bar još neko vrijeme).
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Kad vidim ko je u suvlasništvo onda mi ovo liči na rješavanje udjela. Ni Mahmal, ni Validus, ni Čago a vjerovatno ni Almy nisu zagrijani za čekanje da ovo prodaju nekad za par godina po nekoj većoj cijeni.
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: ASA BANKA

Post by Sabur2 »

panzer wrote: 07 Dec 2023, 23:38 Pored svog osiguranja ASA grupacija drži promotivne letke drugog osiguranja.

Meni je to zapalo za oko. Ili ima nešto više odnosno tj možda će biti nešto više, ili je samo poslovni odnos quid pro quo.
U Sarajevu imaju snažnu kampanju za promociju svog dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja.
I dosta firmi iz privtnog sektora je napravilo ugovor sa njima.
Dakle moja polica sada meni garantuje besplatan sistematski svake godine i 1600 maraka da potrošim za posjete ljekaru.
U ugovorenim klinikama kojih nije malo.
Nudi se i doplata za člana porodice.

Otvaranjem ASA bolnice ovo će postati još interesantnije, a sve je u stvari povezano uzročno-posljedičnim vezama.
Ova grupacija, čini mi se, ide vrlo pametno i u pravom smjeru prije svih.
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ASA BANKA

Post by slavuj »

panzer wrote: 28 Dec 2023, 10:42 Kad vidim ko je u suvlasništvo onda mi ovo liči na rješavanje udjela. Ni Mahmal, ni Validus, ni Čago a vjerovatno ni Almy nisu zagrijani za čekanje da ovo prodaju nekad za par godina po nekoj većoj cijeni.
Ovo je ,po svoj prilici,sudski nalog za prodaju.Treba stajati neko odredjeno vrijeme a onda se mijenj,opet po odluci nalogodavca.
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: ASA BANKA

Post by Sabur2 »

panzer wrote: 07 Dec 2023, 23:38 Pored svog osiguranja ASA grupacija drži promotivne letke drugog osiguranja.

Meni je to zapalo za oko. Ili ima nešto više odnosno tj možda će biti nešto više, ili je samo poslovni odnos quid pro quo.
Ovo sam pošao da upitam pa me prenijelo na drugu temu.

Koje drugo osiguranje? Ako je Central osiguranje, oni su sada njihovi.
Mislim da se zvanično zovu ASA Central osiguranje
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

Viena osiguranje. Da je Central imalo bi smisla. Ovako mi je bilo čudno. Kažu od skora su to postavili.
panzer
Posts: 12390
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ASA BANKA

Post by panzer »

slavuj wrote: 28 Dec 2023, 12:32
panzer wrote: 28 Dec 2023, 10:42 Kad vidim ko je u suvlasništvo onda mi ovo liči na rješavanje udjela. Ni Mahmal, ni Validus, ni Čago a vjerovatno ni Almy nisu zagrijani za čekanje da ovo prodaju nekad za par godina po nekoj većoj cijeni.
Ovo je ,po svoj prilici,sudski nalog za prodaju.Treba stajati neko odredjeno vrijeme a onda se mijenj,opet po odluci nalogodavca.
Sad se povukao ili je istekao rok nalogu. Da vidimo ide li niže ili ima "pouzdanu informaciju".
Post Reply