Elektroprivreda BIH

beka26
Posts: 914
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Elektroprivreda BIH

Post by beka26 »

Imaju 420 000 dionica i s ovom likvidnošću mogu da obore cijenu na nulu, ako hoće. Ovo sam primjetio i na drugim emitentima da se cijena nerealno i nelogično obara. OVO NIJE SLUČAJNO!!A ni zelena propaganda nije slučajna. Iza svega se krije krupan cilj, jer su spremni da privremeno gube novac i dionice samo da obore cijenu..
Sitna buranija
Posts: 2297
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

brzi wrote: 16 May 2023, 08:48 Svih 9000 dionica otišlo sa ovog skrbničkog a broj dioničara ostao isti 2611.
Dakle 32 naloga a nijedan novi dioničar. Zanimljivo.
Valjda neće još dugo.
Od početka godine se skrbnički smanjio za oko 36 hiljada dionica.
beka26
Posts: 914
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Elektroprivreda BIH

Post by beka26 »

Tamanv tako mogu 5 godina, a ako se uključi kakav fond mogući 10.
Čekat ću na obore na 10 KM pa ću dokupiti..
Maroon
Posts: 28
Joined: 16 Sep 2021, 09:25

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Maroon »

Bh. struja je “zelena” isto kao i njemačka struja

http://www.beta.ba/index.php/kolumne/10 ... cka-struja
Sitna buranija
Posts: 2297
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

A od decembra 2019. godine broj dioničara se povećao najmanje za 124 osobe.
brzi
Posts: 2790
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

beka26 wrote: 16 May 2023, 09:11 Imaju 420 000 dionica i s ovom likvidnošću mogu da obore cijenu na nulu, ako hoće. Ovo sam primjetio i na drugim emitentima da se cijena nerealno i nelogično obara. OVO NIJE SLUČAJNO!!A ni zelena propaganda nije slučajna. Iza svega se krije krupan cilj, jer su spremni da privremeno gube novac i dionice samo da obore cijenu..
Nemaju 420.000 taj skrbnički je ranije, prijw godina dana, i padao i rastao. Dakle neko je kupovao a neko prodavao.
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

beka26 wrote: 16 May 2023, 09:11 Imaju 420 000 dionica i s ovom likvidnošću mogu da obore cijenu na nulu, ako hoće. Ovo sam primjetio i na drugim emitentima da se cijena nerealno i nelogično obara. OVO NIJE SLUČAJNO!!A ni zelena propaganda nije slučajna. Iza svega se krije krupan cilj, jer su spremni da privremeno gube novac i dionice samo da obore cijenu..
Navala na naše resurse. I sve druge resurse širom planete, tamo gdje su preostali. Prvo EU pljuje na fosilna goriva (koja su sami upravo potrošili), pa onda zeleni NVO i Energetska Zajednica pokušavaju da ogade EPBiH pričom o neodrživosti, velikim porezima na CO2 koje slijede, klimatskim promjenama, druga ekipa prodaje dionice na silu po apsurdnim cijenama, direktor stalno otpisuje ne bi li dobit od 100 miliona fiktivno prikazao kao pozitivnu nulu, proizvod prodaje ispod cijene, ne izvozi kad može po visokim cijenama, rudari "slučajno" manje proizvode, strani ambasadori stalno organizuju energetske konferencije po Neumima iako im to nije u opisu radnog mjesta...
I onda se, za godinu dvije, opet slučajno, pojavi kupac sa velikodušnom ponudom za EP BiH a možda i rudnike u paketu, koji će sa tim bolje upravljati. I onda će, vidi čuda sve proraditi, profit biti 500 miliona, nestaće zelene agende i pritiska, pojaviće se novi naučni radovi koji će otkriti da nema nikakvog globalnog zatopljenja a da je CO2 ustvari povoljan za prirodu. Srećom Vlada ne može prodati naše dionice a novi vlasnik će ih htjeti itekako, tako da možda u tom slučaju prođemo bolje nego da ovo sad radi. Znam, znam, ja sam teoretičar zavjere.
panzer
Posts: 12391
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Nije da nisi.
A da bi neko volio posjedovati elektroenergetsku kompaniju to stoji. Svi bi voljeli kupiti. Zato svima odgovaraju ovakve nesposobne i nedorasle garniture na vlasti.
Jer kako ćeš drugačije nazvati ljude koji vlastitu energetiku zapostavljaju i puštaju na milost i nemilost svakome.
Daleko od toga da ni u okruženju i okolnim državama nije isto, ali treba gledati samo sebe.
I nije stanje toliko loše koliko mi nekad znamo prikazati, ali treba spomenuti i ove negativnosti koje utiču na poslovanje.

Ovo sa trenutnom hidrologijom je kako rekoh odlična stvar, a obzirom da poslovne planove na kraći rok prave poprilično realno tako će u drugom polugodištu sa velikom vjerovatnoćom ostvariti zacrtanu dobit. Jedino što tad trenutne uprave neće biti, oni će otići kao nesposobni jer su godinama imali simboličnu dobit.
brzi
Posts: 2790
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Jablaničko metar do prelijevanja ali je nivo u Mostaru 917 cm.
Očito da pritoke južnije od Jablaničog podižu toliko nivo da te relativno male akumulacije ne mogu prihvatiti viškove.
A to što pričaš Panzer,..
prije par dana puštena u rad najveća SE u Hrvatskoj u koju je investirano 6,9 miliona eura. Dakle uvoze struju godinama, imaju sve preduslove za SE i onda im je SE ove veličine najveća.
panzer
Posts: 12391
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Za sad izgleda da će dobro izbalansirati visinu jablaničkog i maksimalno proizvoditi u narednim danima samo iz hidroelektrana. 600 MW je sasvim dovoljno i za vlastiti konzum i za izvoz. A obzirom da kamioni sa ugljem i dalje pristižu a termoelektrane rade na tehničkom minimumu onda je dobar razvoj situacije.
Post Reply