Bosnalijek

slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

rukfaš wrote: 21 Jun 2022, 22:48 Te privatne tužbe vezane za proceduru,uvredu,čast i pokoji obraz čitam svakodnevno u Avazu,ono što potenciram jeste nedokazane tvrdnje tužilaštva koje vi svesrdno tumačite kao gotovu stvar ,mada se smatrate legalistiom,i na osnovu toga špekulišete kao osnovom za svu aktivnost u i oko kompanije.Povucite "ručnu" i držite se fakta a ne rekla-kazala jer sve drugo je špekulativno.
e
Nije se tu radilo o procedurama ,uvredama ili nesto slicno.Radilo se o organiziranom napadu na imovinu dionicara,zareza ili usklicnika svejedno.
Zakonodavac je jednostavno oostavio mogucnost dionicarima da se zastite u takvim situacijama.
A sto se fakata tice,ja uvijek nastojim drzati se cinjenica.
A o cinjenicama vezanim za hadenizaciju Bosnalijeka,opsirno sam tada,prije vise od deset godina,obavijestio Tuzilastvo.
Po ko zna koji put ovdje ponavljam da mi je postupajuci tuzilac tada nicim izazvan rekao da ce on podici optuznicu.Ali nije!
Kasnije sam saznao da mu je predmet jednostavno oduzet.
I tako je vas favorit ostao u uvjerenju da moze nastavitii.Tako mu je omoguceno da upravlja Bosnalijekom sa sam nesto vise od 20 procenata na nezakonit nacin stecenog valasnistva.
Neko ko mu je to tada omogucio,dobro ga je zavalio.
Mada sam i dalje skeptik,kada su tuzilastva u pitanju,ipak mi se cini da je situacija promjenjena.Mozda nesta i bude .
Od vecine ovdje,ni gore u Jukicevoj,niti u gradu,ne ocekujem da se tome raduje.Jer da smo u vecinj protiv kriminala,sigurno bi ga bilo puno manje.
Vjerovatno bi i ovi pokusaji da se ovlada Bosnalijekom,bili drugaciji.
Neki ucesnici u tome poznati su mi jos dok su bili uz Uzunovica.I mislim da su potpuno nepotrebni u transparentnim pokusajima da se preuzme Bosnalijek
I to je ,po meni,veci problem od kompetentnosti eventualnih novih vlasnika.Jer mislim da ne treba brkati vlasnistvo i upravljanje,vodjenje firme..
Zbog toga ce se mozda sve ovo i zakomplicirati.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Zbog ovakvih stavova je potrebno da Hrvići i ekipa što prije preuzmu upravljanje nad Bosnalijekom. Upravo radi nepostojanja pravde jedini način je da se klin klinom izbije. Pa ćete dobiti novog gazdu koji možda neće imati potrebu da "kupuje" sindikat i radnike.

Znači, lopovluk i kriminal su prihvatljivi i opravdani ukoliko i drugi imaju neke koristi od svega. Strašno. Zapravo, tačno nam je onako kakvi smo i kako smo zaslužili...
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@Sitna buranija
Kao mali dioničar zanimljivo je da navijaš za ekipu koja ne isplaćuje dividendu malim dioničarima. S druge strane smeta ti uprava koja je povećala dobit firme za više od duplo, povećala prihode 50% i utrostručila dividendu za 7-8 godina.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

skrozo wrote: 22 Jun 2022, 14:23 @Sitna buranija
Kao mali dioničar zanimljivo je da navijaš za ekipu koja ne isplaćuje dividendu malim dioničarima. S druge strane smeta ti uprava koja je povećala dobit firme za više od duplo, povećala prihode 50% i utrostručila dividendu za 7-8 godina.
Ne navijam ni za koga. Ali, smeta mi način na koji su Uzunović i ekipa "ovladali" Bosnalijekom i kriminal kojim su se bavili i kojim se i sada bave u tom istom Bosnalijeku. A smeta mi i kada vidim kako ljudi to sve prihvataju i opravdavaju ako su i oni uključeni na bilo koji način u raspodjelu tog ukradenog kolača.

Stvar je principa. Očito neki ljudi to ne mogu shvatiti. Ipak princip nije za svakoga...
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Evo nas kao u vremenu hadenizacije.Brojna ekipa Edina D. razmece se pamecu,brani sefa i stanicu.
E.D. je vec dugo u pritboru pa umjesto njega ovi pametniji.Jer sef je vec dva puta bio na drza noj hrani pa izasao,a ED i dalje unutra.
Sef je dakle,pametniji.Vidje3t cemo i do kada.
I nema ovdje nikakvog navijanja,ljudi su jjednostavno opredjeljenj u skladu sa svojim zivotnim nacelima.Neki jednostavjo nece da mirmo posmatraju kriminal.
J nije to nikakva borba sa vjetrenjacama,.Potpuno konkretna borba.
Pobjedit ce oni koji vise plate dionice.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

rukfaš wrote: 22 Jun 2022, 15:31 @sitna branika
Smeta i meni što se busate da je neko kmet vama presitnim dioničarima ,smeta mi što prozivate bez ikakvog zakonskog uporišta sve i svakog,smeta mi što glumite biznismena a kmečite za svaki fening.Postavljate se u poziciju sudije i bez ikakvih pravnih osnova i na kraju omalovažavate uposlenike i njihovo osnovno pravo na rad prijeteći Hrvićem i sudbinom bivših radnika FDS-a.Prešlu ste sve moguće linije i j avam kažem da ste u ofsajdu i to podubokom.Budite legalisti i nije problem gledati svoj interes ali bez mahalanja ,tračeva,minder dezinformacija i prijetnji.
?
Meni ovo liči na prijetnju...
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

slavuj wrote: 22 Jun 2022, 15:22 Evo nas kao u vremenu hadenizacije.Brojna ekipa Edina D. razmece se pamecu,brani sefa i stanicu.
E.D. je vec dugo u pritboru pa umjesto njega ovi pametniji.Jer sef je vec dva puta bio na drza noj hrani pa izasao,a ED i dalje unutra.
Sef je dakle,pametniji.Vidje3t cemo i do kada.
I nema ovdje nikakvog navijanja,ljudi su jjednostavno opredjeljenj u skladu sa svojim zivotnim nacelima.Neki jednostavjo nece da mirmo posmatraju kriminal.
J nije to nikakva borba sa vjetrenjacama,.Potpuno konkretna borba.
Pobjedit ce oni koji vise plate dionice.
A vi ste onako vrlo principijelno zastupali i branili stavove i interese E.A., Š.H. i ekipe, a svi znamo gdje su oni?
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Posto svi sve znate, reko da pitam zna li neko kolika je predvidjena dividenda.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Posto svi sve znate, reko da pitam zna li neko kolika je predvidjena dividenda.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

skrozo wrote: 22 Jun 2022, 17:14
slavuj wrote: 22 Jun 2022, 15:22 Evo nas kao u vremenu hadenizacije.Brojna ekipa Edina D. razmece se pamecu,brani sefa i stanicu.
E.D. je vec dugo u pritboru pa umjesto njega ovi pametniji.Jer sef je vec dva puta bio na drza noj hrani pa izasao,a ED i dalje unutra.
Sef je dakle,pametniji.Vidje3t cemo i do kada.
I nema ovdje nikakvog navijanja,ljudi su jjednostavno opredjeljenj u skladu sa svojim zivotnim nacelima.Neki jednostavjo nece da mirmo posmatraju kriminal.
J nije to nikakva borba sa vjetrenjacama,.Potpuno konkretna borba.
Pobjedit ce oni koji vise plate dionice.
A vi ste onako vrlo principijelno zastupali i branili stavove i interese E.A., Š.H. i ekipe, a svi znamo gdje su oni?
Pitam se odakle li je ovaj,i tko je.
Sve sto sam ja rekao i napusao o Arslanagucu,Bosnalijeku,Uzunovicu,Dizdaru i ostaloj druzini je na ovom forumu ili negdje na internetu.
I nikada nusam branio nikoga od njih.
U jednoj fazi branio sam Bosnalijek.Na ime,kada sam shvatio da su ovi gori od Arslabagica,pokajao sam se sto sam pomogao da on ode.
Iz istog razloga nisam neki fan ni ovih sto sa istom ekipom koja je ucestvocala u hadenizaciji sa Uzunivicem,pokusava da ovlada Bosnalijekom.I istim metodama,samo na drugom nivou.
Bojim se da ce i to biti:"Sjasi Murta,da uzjasi kurta"Jednostavno poznajem te ljude.I dobro znam ko su.
Ne zbam recimo ko ste vi sto se ovoliko srcano zalazete za pajserase,ali znam koji su vasi interesi
Post Reply