Bosnalijek

panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Čekajte dok se prvo prebiju na šipad komercu. Da kojem fondu uvale dionice i ispumpaju pare pa će onda kupovati.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

panzer wrote: 20 Jun 2022, 08:32
REAKCIJE Oštro demantirali navode da je ugroženo poslovanje: Ko stoji iza pokušaja nasilnog i nezakonitog preuzimanja ’Bosnalijeka’?

Sad je AS prozvan da nezakonito preuzima Bosnalijek. I ove velefarmacije. I MGM i Hercegovinalijek su dobro platili svoje udjele jer su ih ovi uvukli i opet ih prozivaju da su nasilnici.
Ko s mujom i suljom spava, zna svakakav ustati ujutro.
Rano jutros vise skupina gradjana krenulo je prema Jukicevoj.Cilj je ODBRANA BOSNALIJEKA.Odbrana uprave i ugrozenih uposlenika od tamo nekih nasilnika koji sve to ugrozavaju.
Kazu da su svi ti ljudi upravo pali s marsa,ili sa neke druge planete.A tamo ocito ne dopiru vijesti sa ove nase trodjelne teritorije.
Upravo tako misle ovi sto se zale kako neko eto pokusava da nezakonito otme ovaj njihov plijen.
A oni to posteno kupili .Skupljali pare po berbernicama ,ko nekad za odlazak na hadź.
To sto je glavni realizator osvajanja Bosnalijeka od strane ovih sto sad ukazuju na nezakknite nasrtaje,trenutno i vec dugo u pritvoru,to sto je regulator koji ih je tada upisao sa pajserima u rukama,netom izasao iz zatvora,to sto je toliko hvaljeni direktor takodjer malo,malo pa u pritvoru,sve to ne znaci nista.
I bez obzira sto i na drugoj strani ima visestrukih nosilaca do sada neprocesuiranih prijava,najblaze receno nema smisla pozivati na zakone koje ni samj nisu postivali.
Sve se ovo odnosi i na uposlenike.Godinama su uzivali u Sepinim i Arslinim gozbama o trosku dionicara,uspjeli su da podrskom menadźmentima doguraju do 5% vlasniastva kroz besplatne dionice za zaposlene,od svake uprave.Podrzavaju one koji ih trenutno placaju.
A o stvarnim interesima Bosnalijeka,sve njih bas briga.Kao da proizvode lopate i krampove,a ne lijekove.
Svakome ko ista zna Bosnalijek je asocijacija na kriminal,mucke ,podvale i otimacinu vec godinama.
Otimacinu u kojoj je sudjelovalo i nekoliko premijera i skoro citav federalni parlament.Niko recimo i ne pita Novalica na osnovu cega je prodao vladine dionice u BSNL i FDS po onoj cijeni.
Zato je nuzno i spas za Bosnalijek da dobije vlasnika.
A valjda ce se nekada iskristalisati stanje.Neki ce ,nadam se ,ispasti iz svojih sadasnjih kkmbinacija.
Jednom kada ne bude moguce na nekakve druge nacine,pokusat ce i posteno!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

I radnici su se uključili u grabež. Već odavno.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

http://www.klix.ba/clanak/220621097, draga gospodo sadasnji vladari, a i ovi potencijalni Bosnalijeka ovako se preuzima firma.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Svi ćemo mi izaći na berzu i prodati kad se budete ponašali ko pravi investitori a dotada nebi da komentarišem ovakve iz razloga što njihov komentar govori za njih same ko su i šta su.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

rukfaš wrote: 21 Jun 2022, 19:32 @slavuj
Molio bi vremešnog gospodina da u buduće preskoči komentare o troškovima sa leđa dioničara jer vi niti ste niti ćete ikad na bilo koji način doprinijeti bilo kakvom napretku ove kompanije ,navikli ste kao kojoti da lešinarite po forumu okrivljujući sve i svakoga ko nije tobož vaše pare i vaše ulaganje ispoštovao.Sve što mislite da je vaše vi lijepo uzmite sebi jer u globalu vi vlasnički niste ni zarez a kamo li neko ko treba da traži neke tobož vaše pare.Kome se ne sviđa lijepo na berzu i prodajte pa otvorite svoju kompaniju jer nije loše vidjeti stvari i sa druge tj. radničke strane
Vi to ocito ne mozete razumjeti i zbog toga necu s vama ni raspravljati.
Pokusajte samo primiti k znanju da je svako dionicarsko drustvo u vlasnistvu dionicara,malih i velikih.A ako to ne ide,onda se nastavite ponasati kako morate,kako Vam narede.
Ovako vremesan,kako me oslovljavate,dobro pamtim vrijeme kada su se tako ponasali uposlenici Fabrike duhana.I raspitajte se gdje su zavrsili.
Nadam se da cete vi biti bolje srece.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Sada ste me bas prozvali,pa moram odgovoriti.
Ne znam kako stoji tuzilastvo ,ali ja sam medju onima koji su bas dobro prosli sa presudama u sporu sa Bosnalijekom.
Pitajte te vase VSS ,recimo Bogdana,pa ce Vam on to sigurno objasniti.
Ja ,koji sam kao zarez kako kazete,svojevremeno sam se usprotivio nekim odlukama skupstine Bosnalijeka i ,u skladu sa zakonom,sudskim putem naplatio svoje dionice ,sa kamatama ,po osam puta vecoj cijeni od trzisne u momentu isplate.Poprilican iznos!
Necu dalje.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Iza ove firme sa Malte ne stoji Uzunović? To su istražitelji pogriješili?
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Evo da se javi vremesni gospodin ili ako hocete zarez kao vlasnik dionica bitna mi je cijena dionice i dividenda. A vi koji hocete da za bagatelu kupite dionice spletkareci na raznorazne nacine i nadajuci se da kad preuzmete firmu mozete nastaviti raditi ono sto su radili predhodnici kako bi obezbjedili lagodnu vecinu nisu ni i od investitora nego samo lesinari.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Zar neko misli da pekari i piljari mogu uspjesno voditi farmaceutsku proizvodnju?
Oni kada bi nedaj Boze ovladali Bosnalijekom to bi bio kraj firme, na stetu svih dionicara.
Post Reply