BH Telecom

panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Potražnja traje već šest mjeseci. Već kod prošlogodišnjeg rasta sa 9 na 13 KM moglo se reći "da neko ima informaciju". Ali očito je da je nema.
Onda je došlo do blage korekcije i ustručavanja potražnje prvenstveno zbog dva velika prodajna naloga po 30tak hiljada komada.
Kada imaš takve naloge onda sumnjaš da će se prodavac odlučiti da dijeli tj prodaje po bilo kojoj cijeni.
Znamo kako to" mujići" rade.

Ipak, ovdje na kupovnoj strani postoji Džambić ili neko blizak. Kada on dobije 300.000 KM od dividende nije mu mrsko ni dokupiti. Ili da kupuje neko iz njegovog kruga jer vide da se isplati kupiti.
U takvom raspoloženju mogu se i veliki prodajni nalozi poklopiti.
I onda tu već potražnja preovladava pa će se hrabrije postavljati kupovni nalozi. Svakako se isplati samo radi dividende. A telekom sam po sebi ima pozitivan imidž.
brzi
Posts: 2414
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Čekalo se sa kupovinom i nadalo jer su fondovi svake godine obarali cijenu..
Ali nema više toga,.. nemaju čime.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Sabur2 wrote: 09 Apr 2022, 01:03 Sve je to tacno, ali je cudno da je sedmicama stajala rampa na 12 pa na 12,30, i svi su se pehlivanili sa nekim ponudama za 5-10 feninga nize.
I onda najednom kao da je neka vijest stigla i grabi se sa obje ruke.
To je klasika posebno na sase. Malo ljudi uopšte zna pravu vrijednost ičega. I onda se ravnaju prema drugima. Nadmeću se u fening za nesto što vrijedi 300 % više (ne mislim na telecom nego generalno). I onda kad to NE kupe a kad počne dramatični rast trče za cijenom i daju ne fening nego marku vise. Ali bude kasno. Na kraju kupe po cijeni 300% višoj od one kad su mogli a nisu jer su se nadmetali u feninzima. Pa umjesto da uštede 3 feninga po dionici (kako su zamislili) izgube 30 KM po dionici. Gledao sam to mnogo puta. Nije to karakteristično samo za Sase. To je nesto u ljudskoj psihologiji da prati krdo umjesto da misli. Sjećam se ljudi kojima sam govorio tamo negdje 2005 da je telecom povoljan po 11 ili 12KM a koji su mislili da je preskup, da bi ga oni poslije kupili po 50 a kada je došao na 100 ja im rekao da je to pretjerano i da izlaze. Oni su mene kritikovali da ne znam šta je prava vrijednost. Oni isti koji su godinu dvije ranije mislili da preskup po 11 ili 12. To se stalno ponavlja i nikad se ništa ne nauči. Što je dobro. Za one koji nauče.
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Prodajni na 13,5?????
brzi
Posts: 2414
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Kakva je ovo ludnica na kupovnoj strani?
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Zanimljivo je da može i po 15 KM. Ima kapitala još dovoljno.
Mirnes
Posts: 144
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

pozitivna priča u ovom sivilu, povećana dobit, stabilnost poslovanja, gubitak vrijednosti novca, male kamate u bankama, privatnici sa dosta keša, ulazak binga i asa-e ...dobra dividenda...i eto da se ustabilo vijena dionice na 17-18 KM. Sve sto je i prije godinu dana bilo blizu...ali ipak podcijeno na trzistu
Begov Han
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Trenutna berzanska cijena za 50% vlasništva u BH telecomu je oko 500 miliona KM.

Telekom Srbije izdaje euroobveznice u vrijednosti od milijardu KM. Neka se nađe pri ruci.
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

http://www.indikator.ba/Vijest.aspx?p=1 ... a1ku+berzu

Opet o potencijalnim akvizicijama u narednim godinama.
Markodj
Posts: 118
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BH Telecom

Post by Markodj »

E i ja sam to pročitao, planiraju se nove kupovine… na šta misle, možda Hrvatska? SLO da li neko ima neke info
Post Reply