Bankarski sektor

ummet
Posts: 335
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bankarski sektor

Post by ummet »

Panzer, ne brini, čaj od lipe je odličan, a radič vrlo hranjiv. Standard je u ratu bitan jer utiče na moral.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Ma nema ovo nikakvog uticaja na nas.

Sad govorim o mladoj i srednjih godina, ruskoj populaciji kojoj će životni standard drastično pasti.
Od ljudi koji su putovali širom svijeta, postat će oni koji samo imaju za pojesti. A nakon vrlo kvalitetnog života to će biti ogroman šok.
I što je najgore znaju da im je predsjednik kriv za to.
Mislim da ćemo mi kao država profitirati iz ove situacije odnosno postavljanja željezne zavjese.
Finansijski svijet će imati ograničenije mogućnosti prema proruskom istoku a mi bi trebali biti stabilniji.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bankarski sektor

Post by Sitna buranija »

panzer wrote: 26 Feb 2022, 18:32 Ma nema ovo nikakvog uticaja na nas.

Sad govorim o mladoj i srednjih godina, ruskoj populaciji kojoj će životni standard drastično pasti.
Od ljudi koji su putovali širom svijeta, postat će oni koji samo imaju za pojesti. A nakon vrlo kvalitetnog života to će biti ogroman šok.
I što je najgore znaju da im je predsjednik kriv za to.
Mislim da ćemo mi kao država profitirati iz ove situacije odnosno postavljanja željezne zavjese.
Finansijski svijet će imati ograničenije mogućnosti prema proruskom istoku a mi bi trebali biti stabilniji.
S obzirom da si mnogo stvari pogodio, pa i ono da će nuditi JPESR opet i po 11,50 KM, nadam se da si i za ovo u pravu :D
brzi
Posts: 2420
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bankarski sektor

Post by brzi »

Definitivno ćemo profitirati i politički i ekonomski.
Europi je sad jasno da se Balkan mora dovesti u red, a investicije u Rusiju pa i Kinu,.. koja već sutra može krenuti istim putem,.. već sada smatraju izgubljenim novcem.
Danas je Medvedev najavio pljenidbu imovine kompanija sa sjedištem u EU.
Priliv investicija u BiH bi mogao značajno da raste.
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bankarski sektor

Post by beka26 »

I ne samo to, nego će BiH postati most preko kojeg će se odvijati trgovina
(ili šverc) izmedjeu Ruskog svijeta i EU, jer će izbacivanjem Rusije iz
swifta ta trgovina biti otežana ili prekinuta. To treba iskoristiti i
mnoge će firme profitirati.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bankarski sektor

Post by Sabur2 »

Ono što je kristalno jasno je da se Rusi neće više olako uzimati, niti će se računati na njihovu uračunjivost.
Dakle niko neće dozvoliti da iza leđa ima ruskog igrača.
I opet ću ponoviti. Epilog ove priče je povlačenje nove granice blokova, gdje će dijelovi Ukrajine biti istrgovani za Balkan.
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bankarski sektor

Post by beka26 »

Većina kaže:novac je krvotok svake ekonomije", ali ja kažem:
Energenti su krvotok svake ekonomije". Sada kad su Rusiju
"izbacili" iz swifta ( ustvari oni su sami izažli iz petrodolarskog sistema)
bit će te svjedoci kako će se ekonomija EU vratiti u srednji vijek.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Već 6 mjeseci imaju energente koji su skuplji za 500% pa niko nije u srednjem vijeku.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bankarski sektor

Post by Sabur2 »

Desice se zapravo da ce se Evropa konacno okrenuti alternativnim dobavljacima, jer po ovim cijenama se to isplati.
I bice poteskoca, ali proljece je tu, a do sljedece zime Rusi vise nece biti tako bitni.
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bankarski sektor

Post by beka26 »

Desice se zapravo da ce se Evropa konacno okrenuti alternativnim dobavljacima, jer po ovim cijenama se to isplati.
I bice poteskoca, ali proljece je tu, a do sljedece zime Rusi vise nece biti tako bitni.
Kojim alternativnim dobavljačima?? Nađi ih ti!¨ Uskoro ćeš vidit koliko su Rusi "bitni" kad baudeš plaćao
kilu kriha 5 KM i litar benzina 5 KM. Interesantno je da su izbacili samo neke banke iz swifta, ali su , eto koje li
slučajnsti i licemjerstva, ostavili one preko kojih ide plaćanje nafte i plina. Te im se nešto ne izbacuju.
Ali prisilit će ih Ameri i Englezi. Neka se BiH zahvali nekom pametnom koj je snadbijevanje plinom prebacio na
Turski tok, jer preko Uktraine više neće dolaziti siguurno.
BiH mora ostati neutralna i svaki pokušaj uvodjenja sankcija bilo kome mora se blokirati...
Post Reply