Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Otrpilike je ovo pokazatelj koliko je ovaj kupac zasad spreman placati dionicu.
E sad ostaje na svakome odluka.
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Čekaj dok druga strana odgovori.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pa oni vecinu kontrole ostvaruju preko punomoci. Cak sam cuo da ih i placaju.
Ne vjerujem da u bilo kojoj igri mogu pobijediti AS.
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ne znam. Pobijedili su predhodnike i neke iz Rusije pa vidjet ćemo trebaju li ulaziti u konfrontaciju sa ovima i ako uđu hoće li šta uraditi.

A druga stvar, što se tiče ASa. Ne možeš mlatit onom stvarkom po firmi sa 15% vlasništva.

Opet kažem, ako je stvarno neka konfrontacija i ako je AS nije skupa sa Jampom.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

marep1976 wrote: 15 Jun 2021, 15:34 Cekam sada, da se pojavu obojeni forumasi sa isiderskim informacijama. Zeleni, crveni, plavi, zuti gdje ste?
Dobro si nas podsjetio na ove obojene.Bilo ih je nekoliko.I uvijek sa insajderskim informacijama.A sad sami moramo zakljucivati.
Ja ne mogu dookuciti o cemu se ovdje radi,sa sigurnoscu.I ono sto mi se cini necu iznositi.Ne bih da uticem na dionicare da prodaju ili da ne prodaju.Jednostavno zato sto ni sam nisam siguran.
Znam samo da je i ovo vec dobra cijena .Moram ipak primjetiti da imam utisak da je u ovim kupovinama prvi cilj cijena pa tek onda kolicina kupljenih dionica.
U ostalom nije skupljeno ni pola procenta ukupnog broja dionica.Ljudi se ocito tesko odlucuju da prodaju.Kupac ili kupci,ce ocito morati uloziti vise truda a i para.Ne ide im u prilog sto su fondovu ranije opljackani pa nemaju ovih dionica.
Ovo je dokaz da ce jednog dana,kada ovi fondove posalju u stecaj,trziste kapitala biti puno kvalitetnije.Muju i Edinu i slicne,mozda ce jednog dana i slaviti
Elektroprivreda,recimo,gdje su fondovi jos uvijek dosta prisutni,je trenutno na 12%nominalne cijene a dionice Bosnalijeka,bez fondova medju dionicarima,presle su dvostruku vrijednist nominalne cijene.Ako ovako nastave,prefurat ce i veliku Unioninvest plastiku,ili cak i Ozon.Mozda ce ih i Big poceti kupovati.
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Kao, povukli su se.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Na kratko. Ode 12000 komada
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Kao obrazloženje za otpuštanja, kompanija je navela pad prometa uzrokovan pandemijom, te pad ruske rublje, koji je u određenim momentima dosezao i do 20% pada vrijednosti u odnosu na planirane. Više od 60% prihoda Bosnalijeka ostvaruje se na ruskom tržištu. Iz istih razloga nije isplaćen ni bonus radnicima,

Opet malo oko kursa jer, normalno roba se ne prodaje u dolarima ili eurima, nego baš u rubljama i to ne treba hedžirati.

Vidimo stabilno kretanje rublje u zadnjih 20 godina i zato ne treba se osiguravati:

https://www.investing.com/currencies/usd-rub

20 miliona KM dobiti gore-dole. Kome je to bitno.
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sad se povećava i broj i količine prodajnih naloga
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Jutros je bio unesen kupovni po 25,75 za 7000 komada, ali se pojavio prodajni na 25,30 sa vecom kolicinom.
Post Reply