Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... caj-600449

Zar je moguće da ga bilten ovoliko gazi. A Blekić Muji omogućio da preko berze radi šta hoće.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by slavuj »

Sve je prolazno,osim ove druzine pod Mujinom komandom.Naravno tu su i bocni pomagaci,poput Mirsada,Ahmeda... i slicnih.Ali u sustini i oni su njegovi,Mujini,igraci.I novinari,uglavnom!A njih donekle i razumijem.Moraju i oni od necega zivjeti.Neki imaju obavezu samo da nista ne rade!
A moze i drugacije,ako to zahtjevaju neki visi interesi.
U vrijeme hadenizacije,dok me Hrkac obradjivao da mu prodam dionice BSNL po cijeni 14+,cujem da dionice prikuplja i Dino.Pitam Hrkaca o cemu se tu radi a on mi kaze da Dino samo hoce nesto da zaradi.Inace,sve se na kraju isplacuje na jednom mjestu!
Kada je kasnije tuzilastvo odlucilo da saslusa sve ucesnike Hadenizacije,sve do premijera Niksica,dobijam poruku da ce svi biti saslusani.Javljam to u novinu a oni mi kazu da im proslijedim tu poruku.Ja to uradim a oni me ponovo zovu i kazu da nisu nista dobili.Onda dobijam poruku u kojoj me Dino pita da li je to tacno.Sta,pitam ja.Pa ovo sto si mi poslao poruku,kaze.Tad shvatim da sam ja kod prosljedjivanja na viberu,slucajno umjesto novinama,poruku proslijedio Dini.Poslije toga zovu iz novine da su dobili poruku sa druge strane.Tad sam shvatio da Dino igra u svim timovima.Mada i sam ucesnik kriminanih manipulacija,o njima obavjestava novine!I
Ili recimo clan NO Sarajevske berze. samnom osniva udruzenje dionicara Dividenda,samnom sjedi po skupstinama Bosnalijeka a onda sa jos dvojicom osnivaca ,glasa u prilog pajserasa i njihovog NO.Eto,takvi su ovi ljudi.I nije cudo sto sad gromoglasno vicu:Drzite lopova.Ocito se boje da neko ne baci pogled i prema njima!
Naravno,oni ce jutros i ovaj post komentarisati po kruzocima,uz psovke i prijetnje.Ali ja sam na to vec navikao!
Cekam da vidim hoce li neko dojaviti novini za nova okupljanja u centru grada!
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ma u redu je da bilten jednom prenese vijest kako je pokrenut proces u Tuzli u slučaju Remontmontaža ali sljedeći dan objaviti novi veći tekst začinjen sa dosta detalja znači da je u pitanju neka poruka. Ništa u ovdašnjim medijima nije slučajno. Zanimljivo mi je bilo da pisac koji dolazi sa "jedine slobodne teritorije" brani onog što mu daje platu. Valjda se "sloboda" plaća platom od 800 KM.

Pošto sve njih veže interes, neukusno je da ovaj napada Blekića jer bez njega na berzi ne bi bilo ni Muje u ovom obliku a i svih ostalih posljedica.
Osim ako ne misle da je Blekić kriv što je neko poslao tu anonimnu prijavu u tužilaštvo.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Evo treća.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... icu-601395

Biće čudno ako na ovo ne bude odgovora.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Saziva se XXX/trideseta/vanredna Skupština dioničara UNIS KOMERC d.d. Sarajevo za 30.11.2020. godine (ponedjeljak), sa početkom u 10,00 sati u sjedištu Društva, ulica Azići broj 20, Sarajevo.

Za Skupštinu se predlaže sljedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela Skupštine:
2. Donešenje odluke o zalaganju nepokretne imovine
Ne znam ko ovdje izvlači pare. Mujo ili Suljo. Suljin je stil.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Zanimljive su valuacije dionica na SASE. Sa jedne strane su dionice firmi koje rade, koje donose dobiti i koje će i dalje donositi dobiti i niko ih ne gleda.

A npr, sa druge strane, ova Bosna dd Cazin u stečaju, niti radi niti će ikada raditi. I što je najzanimljivije 67% vlasništva je US kanton. Ali uredno se trguje po cijeni koja je skoro 5 puta veća od nominalne a ostali vlasnici su uglavnom fizička lica iz Cazina.
I oni ne trče da prodaju za deseti dio nominalne cijene, nego se određenim brojem dionica trguje po već pomenutih 5 puta većoj od nominalne.
Zemljište koje posjeduje firma vjerovatno jeste na cijeni ali i cijena dionica je vrlo visoko.

Ali zato mali dioničari Solane i Rudnika Soli, ili nekada Vispaka ili Bimala su jedva dočekali da svoj dio poklone.

Ovu Bosnu da kanton prodaje direktno, ne može prodati puno niže od berzanske cijene.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

https://www.source.ba/mobile/clanak/Svijet/548778

Indirektno ćemo imati i Katar u suvlasništvu SASE.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Nijedan ozbiljniji proces na finansijskim tržištima ne može biti okončan bez komisije, čekaju pripajanja, dokapitalizacije, brojni drugi predmeti.
Svi ozbiljni. S pajserima, s podmićivanjem, s malverzacijama na berzi i izvan nje, s podobnim tužiocima i sudijama.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Šta ima u Vranici? Odnosno na koliko bi se imovina mogla procijeniti?
Ima li šta osim ovoga:
1.Zemljište u Mostaru, koje sc nalazi pokraj magistralnog puta M 17 iza benzinske pumpe „Ina", upisano u zemljišnoknjižnim ulošcima Općinskog suda Mostar broj: 7969, 11680 i 11681. KO. SPMostar Ukupna površina svih parcela koje se prodaju iznosi 20.889 m2, a procijenjena tržišna vrijednost od strane sudskog vještaka građevinske struke iznosi 3.076.789,25 KM

2.Zemljište i objekti u Varešu, lokalitet „Zagarski potok", upisano u zk ulošku br 2757 Općinskog suda Visoko, KO. Vareš.

Ukupna površina svih parcela koje se prodaju iznosi 7.920 m\ a procijenjena tržišna vrijednost od strane sudskog vještaka građevinske struke iznosi 704.781,00 KM

3.Zemljište u Tuzli - u naselju Nove Moluhe, upisano u zk. ulošku br. 1222 Općinskog Suda u Tuzli. KO. Tuzla 1 Ukupne površina iznosi 369 m2, a procijenjena tržišna vrijednost od strane sudskog vještaka građevinske struke iznosi 8.668,00 KM

4.Zemljište u Tuzli, - dvorište, kuća i zgrada, u naselju Nove Moluhe, upisano u zk. ulošku br. 6243 Općinskog Suda u Tuzli, KO. Tuzla I

Površina kuće iznosi 57 m2, dvorišta 345 m2 ukupna površina 402 m!, a procijenjena tržišna vrijednost od strane sudskog vještaka građevinske struke iznosi 9.443,70 KM
Post Reply