BH Telecom

brzi
Posts: 2510
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Ono što je najbitnije BIG ima samo još 200.000 dionica BHT i 500.000 dionica JPESR.
panzer
Posts: 11941
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

To je tačno. Po ovoj cijeni to je 1,8 miliona. Ništa naročito. Odnosno nije nešto što par jačih ljudi ne može kupiti.
Sitna buranija
Posts: 2015
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

brzi wrote: 20 Mar 2020, 14:51 Ono što je najbitnije BIG ima samo još 200.000 dionica BHT i 500.000 dionica JPESR.
Imaju i Naprijed, MI Group i ostali dosta, a svi su na ovaj ili onaj način pod Mujinom čizmom...
hrkljus
Posts: 87
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: BH Telecom

Post by hrkljus »

Odlican potez, za pohvalu.
Po komentarima mnogi ljudi su odusevljeni potezom i najavljuju povratak na koristenje usluga BHT. Nadam se da ce BHT znati iskoristiti potencijal ove odluke koja je odlican marketinski potez.
https://www.klix.ba/biznis/poziv-bh-tel ... /200322128
panzer
Posts: 11941
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Pametno je što su se okrenuli bankarskom sektoru. A razmišljam da počnem koristi ovaj OPA sistem.
BH Telecom u potrazi je za komercijalnim bankama sa kojima bi ostvario poslovnu saradnju u domenu prihvata platnih kartica putem mobilnih aplikacija.

S tim u vezi, kompanija je objavila javni poziv u kojem od banaka traži iskazivanje interesa za poslovnom saradnjom koja bi mogla unaprijediti servis prihvata domaćih i stranih platnih kartica unutar mobilne aplikacije BH Telecoma.

BH Telecom u pozivu traži od banaka izjavu da su u mogućnosti pružiti uslugu prihvata domaćih i stranih platnih kartica unutar mobilne aplikacije, putem REST API-a, da su spremne omogućiti testno korištenje servisa, da navedu listu platnih kartica koje podržavaju svojim payment gateway-om (Visa, Master Card, Diners, America, itd), tehničku specifikaciju za korištenja navedenog servisa, kao i komercijalne uslove i modalitete poslovne saradnje.

Pisma namjere BH Telecom očekuje u roku od sedam dana od objave poziva, odnosno do 13. aprila
Sitna buranija
Posts: 2015
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote: 10 Apr 2020, 08:17 Pametno je što su se okrenuli bankarskom sektoru. A razmišljam da počnem koristi ovaj OPA sistem.

Ja sam je sinoć prvi put koristio, platio račune za telefone. Doduše, aktivirao sam je davno, čim su počeli, ali sam je prvi put sinoć isprobao. Dosta jednostavnije od elektronskog bankarstva, bar za plaćanje računa BHT-a. Pokušao sam poslati nekome novac, ali izgleda da to zasada može samo kod onih koji imaju račun u Raiffeisen banci...
panzer
Posts: 11941
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Bez ovoga danas BIG je u zadnjih nekoliko sedmica prodao 116.000 komada. A ako je ovo bigovo onda je preko 180.000 otišlo. Totalna rasprodaja. I nažalost preuzeli su Herbos.
A mujin šegrt se hvali danas...
https://www.biznisinfo.ba/hrvic-pokazal ... ovjerenje/
Obzirom na kapacitete i portfolio kojim raspolažete, postajete sve značajniji regionalni igrač.

Tiha voda brijege valja, rekao bi naš narod. Godinama smo strpljivo radili, pametno investirali, strateški se širili upravo na ona područja u kojima je Bosna i Hercegovina tradicionalno vodeća. U našem sistemu danas posluju kompanije sa najdužom tradicijom i respektabilnim kapacitetima u segmentu prehrane kao što su npr. Klas i Solana Tuzla, a koje su sada došle do punog izražaja.
Uz postrojenja u Ljubačama, Sprindu, zatim, pogonima u AS-u, Kentu, Vispaku, AC Foodu, Oazi, ZIM-u i drugim kompanijama koje svi zajedno proizvode praktično sve što je potrebno za ishranu ljudi, AS Holding je uistinu pokazao svoju stratešku snagu. Integrirali smo naš poslovni sistem, a probleme nastojali rješavati preventivno. Stvorili smo okvirne uvjete da spremni dočekamo ovu najnoviju krizu shvativši je kao izazov.
Sitna buranija
Posts: 2015
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ako su preuzeli Herbos, onda je i Crobih haman preuzet. Jer Herbos ima preko 20% u Crobih-u...

Evo sada nešto gledam, od sredine marta prometovano sa 895 hiljada dionica Herbos-a što je nešto preko 31% svih dionica. Promet je iznosio 5,6 mio KM.
novi
Posts: 163
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: BH Telecom

Post by novi »

Shabab neka kupuje njivu pod nagibom Slavuj neka place za starim vremenima ja cu kupovati BHT
Sitna buranija
Posts: 2015
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ako je ovo što je trgovano u ovoj sedmici prodavao BIG, onda su oni ispali iz prvih 10 dioničara, jer nemaju više od 90 hiljada dionica...
Post Reply