Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

slavuj
Posts: 1983
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Ja se uglavnom slažem sa ovom tvojom analizom.Jedino što nisi shvatio zašto sam pomenuo Mirsu!On je pomenut samo kao išaret da se možda nešto sprema!Jer,bez obzira što će se on sada naljutiti,on je učestvovao u svim muljažama za koje ja znam kod preuzimanja !!Ponekad se i prešao,recimo u slučaju FDS nije bio do kraja informisan pa je prodavao i onda kada se zarađivalo po koju marku,ali je iskoristio svaku informaciju svojih jarana iznad vatre pa se bojim da i sada nije došao do već isprojektovanog načina preuzimanja Sarajevo osiguranja.Dakle,ne kažem da je prodaja sada logična,ali upozorava!U ostalom,u ovom trenutku niko ne zna ko će i na koji način preuzeti Sarajevo osiguranje.Jer pored nekoliko njih koji su dobro uvježbali hadenizaciju,možda se pojavi i neko ko će primjeniti onu hercegovačku:Ako ne može nikako drugačije,onda pošteno!E u tom slučaju,Mirso se zahebo!
Sitna buranija
Posts: 2307
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Biće da se Mirso zahebao :lol:
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by adnan1987 »

Nema privatizacije naredne dvije godine zasigurno.
panzer
Posts: 12406
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Nakon što je 26. jula otvorilo prodajni centar u Mostaru, najveće osiguravajuće društvo u Bosni i Hercegovini Sarajevo-osiguranje otvorilo je novo prodajno mjestu u Starom Gradu u Sarajevu, navodi se u saopćenju društva.

"U kontinuitetu radimo na širenju naših prodajnih mjesta, kako bi komunikacija između naših klijenta i nas bila što lakša", istakli su iz Sarajevo-osiguranja, prenosi Novinska agencija Patria.

Iz Sarajevo-osiguranja najavljuju otvaranje i dva nova tehnička pregleda - u Velikoj Kladuši i Banovićima, koji će biti opremljeni savremenom opremom.

"Pratimo trendove razvoja tržišta osiguranja u svijetu, ne zaostajemo ni u jednom segmentu, zbog toga naše društvo svake godine bilježi sjajne rezultate“, istaknuto je.

Sa 36,06 miliona KM premije u prvih šest mjeseci 2019. godine, što su podaci Agencije za nadzor osiguranja FBiH, Sarajevo-osiguranje se zadržalo na vodećoj poziciji među 12 osiguravajući društva u Federaciji FBiH.
Jeste dobro imati tehničke preglede ali je bitno da ih i ne preplate kao što su to uradili u Kalesiji. Ako su ovdje preuzimali objekte a ne pravili ih.
panzer
Posts: 12406
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Ovo je nešto već dogovoreno?
inversor
Posts: 45
Joined: 23 Oct 2012, 18:46

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by inversor »

Nema ovdje značajne dobiti dok se ne proda.
panzer
Posts: 12406
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Mene više interesuje zašto sad može i po 12 KM a prije par mjeseci ni u pola cijene nije bilo dobro. I to nešto odjednom velika potražnja po ovakvoj cijeni. Šta mi to ne znamo.
Sitna buranija
Posts: 2307
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Nešto je dogovoreno, očito. Eh sad, po kojoj cijeni je to dogovoreno, e to bi dobro bilo znati :)
slavuj
Posts: 1983
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Sitna buranija wrote: 26 Jul 2019, 19:31 Biće da se Mirso zahebao :lol:
montypython
Posts: 4067
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Mislim da nema mjesta čuđenju. Firma vrijedi duplo i od ove cijene. Ono kad je bila 7-8 KM bilo je za čuđenje a sad samo stvari dolaze na svoje. Nije ni bitno je li dogovoreno ili nije, bitno je da vrijedi mnogo više. A nije prvi put da investitori koji nisu kupovali kad je bilo ispod cijene kupuju poslije. To je u stvari klasika. Evo kladim se da će za par mjeseci kupovati po 15 i više oni koji nisu htjeli da pogledaju kad je bila 7. To smo vidjeli 100 puta. Ustvari ova ista dionica se kupovala po 65 KM prije 12 godina a sad posluje bolje.
Post Reply