ZIF-ovi

panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Iz ove perspektive mozda ne izgleda realno, ali vjerovatno ce se u neko dogledno vrijeme uprave Biga i Mi groupa naci u situaciji da razmisljaju o rijecima babe Atifa u rijetkim trenucima dok je bio trijezan.

Nikad nisam ocekivao ni za Arslanagica ali desava se
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Ova ti je dobra!Ja trenutno ne mogu da se sjetim riječi babe Atifa u rijetkim ztrenutcima kad je bio trijezan,pa te molim da mi to napišeš!
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Evo sam se sjetio te pjesme.Udarili mi svi ovi silni procenti po stolu pa sporije reagiram.
Inače sam siguran da će ih biti podosta koji će pokušati da se sjete tih rijeći!
Jer se radi o najvećem kriminalnom poduhvatu za koji sam i čuo kod nas.To je po meni,udruženi zločinački poduhvat,UZP,kako su ga gore u Hagu naznačili !Udruživanje zbog činjenja krivičnih djela.Odgovorni u DUF-ovima,ZIF.ovima,vlasnici dionica čijom se trgovinom realizira UZP,brokerske kuće koje obavljaju tu kriminalnu trgovinu,Komisija za vrijednosne papire koja sve to odobrava i ne čini ništa da zaustavi protivzakonite transakcije,uprava i Nadzor SASE koji su također aktivni u odobravanju tih kriminalnih trgovina i...A ako niko od onih kojima je to posao,ne učini ništa,znači da su i oni dio te družine!
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: ZIF-ovi

Post by mendo »

ko je kupio dionice ZIF Prof Plus?
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: ZIF-ovi

Post by leon »

Baš sam pročitao da u SAD regulator naloži investicijskom fondu da dionice koje premašuju dozvoljeni udio u fondu mora distribuirati (prenijeti) vlasnicima fonda. Čini mi se kao pravednije nego kod nas, da fond proda višak dionica izadrži novac.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: ZIF-ovi

Post by montypython »

Pominjao sam ogromnu potcjenjenost, na kupnji Biga 50 hiljada komada uz porast 10%
panzer
Posts: 11804
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Koji je cirkus dokumentovan u izvještajima ZIFova. Naprijed i Eurofond.
Kupovine ozona,teledigitala, unioninvestplastika i sl.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Održana skupština ZIF BIG.Prisutni punomočnici tzv institucionalnih investitora vlasnika više od 40% dionica i ukupno četiri mala dioničara!Sve je proteklo kao i obično.Jedina razlika u odnosu na neku raniju skupštinu kojoj sam prisustvovao je da od menadžmenta fonda i DUF-a nije prisustvovao niko!Nije bio niko meni poznat ni u ime onog koji kontroliše večinu fondova .Vjerovatno će im diskusiju dvojice malih dioničara prenijeti neko od njih desetak prisutnih koji su glasali za sve.Potpuno mirno,bez čuđenja ili upadanja u priću,saslušali su podatke o tome kao je iz BIG-a izvučeno najmanje 13 miliona km samo k roz tri emitenta,Sarajevsku pivaru,Unioninvestlastiku i Ozon Travnik.
Ne znam koliko su razumjeli ali će stvarnim vlasnicima ovih društava i realno glavnim članovima kriminalne grupe koja realizira Udruženi zločinački poduhvat pljačke investicijskih fondova,upad u platni sistem i uništavanje tržišta vrijednosnih papira,kao jednog neophodnog segmenta privredne i finansijske aktivnosti u modernim ekonomijama.,dostaviti i napisanu i potpisanu diskusiju dvojice malih dioničara.
Disciplina među prisutnim je tolika da niko nije ni riječi rekao ni kada su te njihove vođe eksplicitno naznačeni kao kriminalci,pljačkaši i rušitelji države.Nije ni riječi rekao ni onaj tek na hodniku prisutni investicijski savjetnik na moju konstataciju da bi se u narednom periodu morao desiti probalazak izdašnog izvora nafte u krugu Unioninvest plastike da bi se opravdala preporuka neke budale da fondovi ulože ovoliko u Unioninvest plastiku!Sve u svemu,cilj je bio samo zadovoljiti formu.Da se Hasan slučajno ne bi našao u poziciji da im mora nešto zabraniti u ovom njihovom pljačkaškom pohodu.Ja sam također priložio napisanu i potpisanu diskusiju i zatražuo da se takva unese u zapisnik i da mi se taj zapisnik dostavi!
Nek ostane zapis o tpme za dan kad bude račun sveden,ako bude.Neka mi Meša oprosti na ovako grubom skrnavljenju njegove misli!
A valjda će se,tog jednoga dana kad već fondovi nestanu,neko zapitati :Šta to bi?Tužioci to očito ne mogu shvatiti!
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

slavuj wrote:Održana skupština ZIF BIG.Prisutni punomočnici tzv institucionalnih investitora vlasnika više od 40% dionica i ukupno četiri mala dioničara!Sve je proteklo kao i obično.Jedina razlika u odnosu na neku raniju skupštinu kojoj sam prisustvovao je da od menadžmenta fonda i DUF-a nije prisustvovao niko!Nije bio niko meni poznat ni u ime onog koji kontroliše večinu fondova .Vjerovatno će im diskusiju dvojice malih dioničara prenijeti neko od njih desetak prisutnih koji su glasali za sve.Potpuno mirno,bez čuđenja ili upadanja u priću,saslušali su podatke o tome kao je iz BIG-a izvučeno najmanje 13 miliona km samo k roz tri emitenta,Sarajevsku pivaru,Unioninvestlastiku i Ozon Travnik.
Ne znam koliko su razumjeli ali će stvarnim vlasnicima ovih društava i realno glavnim članovima kriminalne grupe koja realizira Udruženi zločinački poduhvat pljačke investicijskih fondova,upad u platni sistem i uništavanje tržišta vrijednosnih papira,kao jednog neophodnog segmenta privredne i finansijske aktivnosti u modernim ekonomijama.,dostaviti i napisanu i potpisanu diskusiju dvojice malih dioničara.
Disciplina među prisutnim je tolika da niko nije ni riječi rekao ni kada su te njihove vođe eksplicitno naznačeni kao kriminalci,pljačkaši i rušitelji države.Nije ni riječi rekao ni onaj tek na hodniku prisutni investicijski savjetnik na moju konstataciju da bi se u narednom periodu morao desiti probalazak izdašnog izvora nafte u krugu Unioninvest plastike da bi se opravdala preporuka neke budale da fondovi ulože ovoliko u Unioninvest plastiku!Sve u svemu,cilj je bio samo zadovoljiti formu.Da se Hasan slučajno ne bi našao u poziciji da im mora nešto zabraniti u ovom njihovom pljačkaškom pohodu.Ja sam također priložio napisanu i potpisanu diskusiju i zatražuo da se takva unese u zapisnik i da mi se taj zapisnik dostavi!
Nek ostane zapis o tpme za dan kad bude račun sveden,ako bude.Neka mi Meša oprosti na ovako grubom skrnavljenju njegove misli!
A valjda će se,tog jednoga dana kad već fondovi nestanu,neko zapitati :Šta to bi?Tužioci to očito ne mogu shvatiti!
U svoje vrijeme,u onoj pravnoj državi,zbog gore pobrojanih kriminalnih aktivnosti,i to bez dokazanog izvlačenja novca u vlastite džepove,pokrenuta je afera Agrokomerc koja je dovela do nekoliko smrtnih slučajeva! Broj osuđenih bio je impozantan.Istina radilo se odaleko većem ukupnom iznosu,ali ,ponavljam,novac nije izvlačen u privatne džepove.I bez obzira na motiv,tadašnja država je pokazala da u njoj vladaju pravo i pravda.Danas tužilaštva o ovome šute.Šute i ovi na koje se ukazuje kao na izvršioce krivičnih djela.Ne šuti samo Halil Čengić.I ako ništa drugo,ako nikoga drugog,onda bar njega treba uhapsiti i optužiti!dođe mi da ga ja lično prijavim!Ali kome?
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: ZIF-ovi

Post by montypython »

Ne mogu da nađem web stranicu fonda BIG/dufa ABDS. Mislim da je bila abds.com.ba kad sad kliknem na to (tražio koliki im je NAV trenutno i stanje portfelja) javlja mi grešku ima već neko vrijeme, možda i mjesec. Je li ima neka nova?
Post Reply