BH Telecom

Mirnes
Posts: 177
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Ova zadnja dva javljanja na forumu imaju dosta istine, ali eto ko od nas kupuje...ja sam trenutno bez love i to me muci
Begov Han
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Raja je vec naletila na SOSOR vjerujuci saopstenjima pa su na zijanu sad 2-3 marke po dionici. Generalno Novalicevoj vladi niko vise nista ne vjeruje,
povjerenje ja potpuno unisteno, tako da se i fundamenti uzimaju sa velikom rezervom. Jedino sto znas je da nista ne znas.
montypython
Posts: 4063
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Raja je vec naletila na SOSOR vjerujuci saopstenjima pa su na zijanu sad 2-3 marke po dionici. Generalno Novalicevoj vladi niko vise nista ne vjeruje,
povjerenje ja potpuno unisteno, tako da se i fundamenti uzimaju sa velikom rezervom. Jedino sto znas je da nista ne znas.
Ma teško je išta garantovati na našoj berzi ali po meni, niko nije naletio na SOSORU kupujući ako još nije prodao te dionice. Ako sam u nešto siguran onda je to SOSOR. Teško je stvari prognozirati kratkoročno ali u ovom slučaju stvarno kad se sve pogleda nema šanse da ostane ovo sad, ja lično ne bih svoje dionice SOSORA prodao ni po 10 KM da mi neko u ovom trenutku nudi a da ih ne mogu dokupiti poslije. Tako da je za diskusiju je li neko stvarno izgubio ako je npr kupio po 8 a sad je privremeno na 6. Nije stvar u tome koliko su sad na nelikvidnom tržištu, nego koliko stvarno vrijede, a onda se ponovo vraćamo na diskusiju o fundamentima i prethodne postove.
Sitna buranija
Posts: 2298
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Sabur2 wrote:Raja je vec naletila na SOSOR vjerujuci saopstenjima pa su na zijanu sad 2-3 marke po dionici. Generalno Novalicevoj vladi niko vise nista ne vjeruje,
povjerenje ja potpuno unisteno, tako da se i fundamenti uzimaju sa velikom rezervom. Jedino sto znas je da nista ne znas.
E vidiš to je osnova svega, ta prva spoznaja "znam da ništa ne znam"... ;)
brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Otkazana 53. vanredna skupština, zbog najave nedolaska predstavnika Vlade i zakazana ponovljena 53. vanredna skupština za 30.07.
U dnevnom redu, raspodjela dobiti 2017. i isplata dividende.
Opet malo nejasno rečeno jer ne vidim isplatu dividende iz akumulirane dobiti i fonda rezervi.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Upravo sam izvršio uvid u dokumentaciju za skupštinu. Ukupan iznos za dividendu je 110,24 miliona ili 1.737 km po dionici. Struktura dividende je sljedeća: 55.96 mil. dobit iz 2017, akumulirana dobit 22.56 mil i 31.72 mil. fond rezervi
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Svojevremeno je sjedište Opštinskog komiteta na Iliđi bilo u onim niskim zgradama u Maloj aleji!TP Dobrinja,Čilimara,Banka ,Komitet,društveni pravobranilac.i još neke firme,sve jedno do drugog!Često bi alejom prošao jedan iliđanski šeret i baš ispod prozora Komiteta zamolio bi dragog boga da mu pusti bar stoju za troška!Ponekad bi činovnici iz kancelarija odlučili da usliše njegove molbe pa bi mu pustili pet banki,ili ti pola onog što je on molio!Ovaj bi se teatralno sageo,uzeo tu novčanicu i gledajući u nebo zahvalio:Fala ti alahu dragi ali molim te nemoj mi više slati preko ovih iz kyomiteta,oni uvijek uzmu pola!
Izgleda da je tako i sa našom dividendom,neko je usput pokupio bar trečinu!
Ali smo opet dobro prošli.Ovdje su bar odustali od one glupe tvrdnje kako je neraspoređena dobit samo računovodstveni termin!
panzer
Posts: 12392
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ika-379127
Nisam zadovoljan jer nismo uspjeli uraditi puno na diversifikaciji, mislim da s obzirom na investicioni potencijal BH Telecoma, što prije trebamo uložiti u neke djelatnosti koje su dobra poslovna prilika, navodi generalni direktor BH Telecoma
Samo nemoj ko kolega Mulahasanović po Vlašiću da "ulažeš".
Sitna buranija
Posts: 2298
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

https://faktor.ba/vijest/novali-izgradn ... ini-303922
Ovaj put kao da će stvarno održati skupštinu i donijeti odluku da isplate dividendu :D
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Menadžment i tzv Sindikat u BH Telekomu ,u cjelosti kopiraju Arslanagića i doktora o trošku dioničara Mulahasanovića !Udružili su se i krenuli protiv vlasnika,Vlade i malih dioničara.Kako se čini napravili su veliku grešku već na startu.Premijer nije dio tala!I zbog toga Vlada povlačip otpis sa dogovora sa sindikatom dok ovi,sindikat i menadžment,ne odustanu od dogovora kojim nastoje opljačkati Telekom za astronomske otpremnine otpuštenim neradnicima nakon privatizacije,kako onim iz reda sindikalnih i drugih luftera tako i famoznim menadžerima,koji odavno ovu firmu smatraju svojom čačevinom!Nervoza u redovima ovih dugogodišnjih đabalebaroša najbolja je potvrda skore privatizacije BH Telekoma!
Sutra se još može prijaviti za učešće na Skupštini!Dođite da vidite kako me i ovi pokušavaju izbaciti sa Skupštine,nakon što im ukažem na dodirne tačke sa uništavanjem FDS i otimanjem Bosnalijeka!Ovdje treba dobro podržati Vladu,a to znači založiti se da ovi dugogodišnji pljačkaši ne opušu Telekom prije privatizacije!Jer ako hoćemo i u buduće dobru dividendu ili eventualno dobru cijenu dionica,moramo pomoći onima koji se razračunavaju sa pljačkašima!Ili se jednostavno sami založiti sa svoje,svim sredstvima!
Post Reply