ZIF-ovi

ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: ZIF-ovi

Post by ummet »

Pridružujem se odavanju istinskog rešpekta. Obično ko stane na put ovakvim bitangama biva pregažen. Svjestan je i Slavuj toga, ali svejedno istupa. Da ima više ovakvih, nebi bilo ovako.
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

https://avaz.ba/vijesti/bih/389115/sipa ... h-direktor

Ovo bi moglo biti objašnjenje činjenice da niko ništa ne poduzima da zaustavi i ovaj kriminal,bezočnu pljačku dioničara Zatvorenih investicijskih fondova.Izgleda da su veći lopovi van od onih unutra!
Ali ovdje,u ovom konkretnom slučaju pljačke ,nema ovog direktora iz Zenice!Direktor je ovdje iz Travnika.A on je do sada u više prilika pokazao da je gori od ovih unutra!
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: ZIF-ovi

Post by Laufer »

Moze li jedna informacija?
Prijatelj ima dionice u nekom ZIF-u, ali nema pojma kojem. Kupio ih nekad certifikatima.
Je li mu dovoljna uplata i obrazac ZC1 da bi dobio od Registra vrijedbosnih papira izvod?
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: ZIF-ovi

Post by montypython »

Laufer wrote:Moze li jedna informacija?
Prijatelj ima dionice u nekom ZIF-u, ali nema pojma kojem. Kupio ih nekad certifikatima.
Je li mu dovoljna uplata i obrazac ZC1 da bi dobio od Registra vrijedbosnih papira izvod?
Nisam 100% siguran ali, prije nekoliko godina htio sam da provjerim koliko čega imam jer odavno nisam dobio izvod, pa sam otišao u Sa, kod vječne vatre, na spratu, mislim da je bio samo jedan obrazac, valjda taj, i nakon uplate u obližnjoj banci dobio sam izvod. Ovo po sjećanju, možda neko ima svježiju informaciju.
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: ZIF-ovi

Post by Laufer »

montypython wrote:
Laufer wrote:Moze li jedna informacija?
Prijatelj ima dionice u nekom ZIF-u, ali nema pojma kojem. Kupio ih nekad certifikatima.
Je li mu dovoljna uplata i obrazac ZC1 da bi dobio od Registra vrijedbosnih papira izvod?
Nisam 100% siguran ali, prije nekoliko godina htio sam da provjerim koliko čega imam jer odavno nisam dobio izvod, pa sam otišao u Sa, kod vječne vatre, na spratu, mislim da je bio samo jedan obrazac, valjda taj, i nakon uplate u obližnjoj banci dobio sam izvod. Ovo po sjećanju, možda neko ima svježiju informaciju.
Jeste. Sjediste RVP-a je na istoj lokaciji.
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Sarajevo,18.06.2018.god.



KOMISIJA ZA VRIJEDNOSNE PAPIRE F BIH
SARAJEVO





PREDMET: ZAHTIJEV ZA NADZOR NAD ULAGANJIMA ZIF BIG INVESTICIONA GRUPA D.D.


Na skupštini ZIF BIG –investiciona grupa održanoj dana 14.06.2018.godine na moje pitanje ko je i zašto odlučio da ZIF BIG kupi dionica emitenta Unioinvest plastika d.d. Sarajevo u vrijednosti oko 3 miliona KM, nije mi predočeno odgovarajuće objašnjenje.
S obzirom da je knjigovodstvena vrijednost dionice ovog emitenta 0,0134KM , da tržišne vrijednosto praktični i nema, jer se sva trgovina odvija unutar povezanih lica, smatram da je plaćena cijena samo način da se izvuku sredstva iz ZIF BIG Investiciona grupa d.d. u korist određene grupe ljudi.
Moram napomenuti da u zadnje dvije godine iz ovoga fonda u dionice emitenata u preteznom vlasništvu stvarnog vlasnika i Unioninvest plastike iz fonda BIG uloženo oko 12 miliona KM.
Kako sve to smatram pljačkom dioničara BIG-a molim da izvršite nadzor nad tim ulaganjima u skladu sa vašim obavezama. Ovo tim prije jer mi je poznato da ste u jednom slučaju prodaje dionica iz porfoljija jednog od fondova spriječili prodaju istih na tenderu o preuzimanju jer ste navodno smatrali da cijena nije „realna“.
Podsjećam da se nalogodavac ulaganja morao ponašati kao dobar privrednik, dakla u interesu dioničara BIG-a, a ne u interesu vlasnika tih dionica. Ovdje prije svega mislim na sredstva koja su uložena u dokapitalizaciju Sarajevske pivare d.d. , dionice firme Ozon d.d. Travnik i dionice Unioninvest plastika d.d. Sarajevo. Molim da me po izvršenom nadzoru obavijestite o rezultatima nadzora. Pismena obavijest mi je potrebna zbog namjere da putem Suda zaustavim daljnju pljačku fondova.


Dioničar ZIF-a BIG investiciska gropa d.d.

Ovo je kopija zahtjeva za vanredni nadzor nad ulaganjma ZIF BIG poslata Komisiji za vrijednosne papire.Naravno da ta kriminalna bratija do danas nije odgovorila a kad će ne znamo!Ali je ovo obavezan korak na putu prema tužbi!Dioničari fondova moraju znati da bez sudske zabrane ovi kriminalci neće prestati sa pljačkom!Jednostavno ovo treba tužiti!
I još onaj mali kretren iz BIG-a kaže da su ova ulaganja učinjena na osnovu duge analize!
________________


Dostavljeno:
Komisija za vrijednosne papire FBIH
Finansijska policia F BiH
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Sarajevo,18.06.2018.god.



KOMISIJA ZA VRIJEDNOSNE PAPIRE F BIH
SARAJEVO





PREDMET: ZAHTIJEV ZA NADZOR NAD ULAGANJIMA ZIF BIG INVESTICIONA GRUPA D.D.


Na skupštini ZIF BIG –investiciona grupa održanoj dana 14.06.2018.godine na moje pitanje ko je i zašto odlučio da ZIF BIG kupi dionica emitenta Unioinvest plastika d.d. Sarajevo u vrijednosti oko 3 miliona KM, nije mi predočeno odgovarajuće objašnjenje.
S obzirom da je knjigovodstvena vrijednost dionice ovog emitenta 0,0134KM , da tržišne vrijednosto praktični i nema, jer se sva trgovina odvija unutar povezanih lica, smatram da je plaćena cijena samo način da se izvuku sredstva iz ZIF BIG Investiciona grupa d.d. u korist određene grupe ljudi.
Moram napomenuti da u zadnje dvije godine iz ovoga fonda u dionice emitenata u preteznom vlasništvu stvarnog vlasnika i Unioninvest plastike iz fonda BIG uloženo oko 12 miliona KM.
Kako sve to smatram pljačkom dioničara BIG-a molim da izvršite nadzor nad tim ulaganjima u skladu sa vašim obavezama. Ovo tim prije jer mi je poznato da ste u jednom slučaju prodaje dionica iz porfoljija jednog od fondova spriječili prodaju istih na tenderu o preuzimanju jer ste navodno smatrali da cijena nije „realna“.
Podsjećam da se nalogodavac ulaganja morao ponašati kao dobar privrednik, dakla u interesu dioničara BIG-a, a ne u interesu vlasnika tih dionica. Ovdje prije svega mislim na sredstva koja su uložena u dokapitalizaciju Sarajevske pivare d.d. , dionice firme Ozon d.d. Travnik i dionice Unioninvest plastika d.d. Sarajevo. Molim da me po izvršenom nadzoru obavijestite o rezultatima nadzora. Pismena obavijest mi je potrebna zbog namjere da putem Suda zaustavim daljnju pljačku fondova.


Dioničar ZIF-a BIG investiciska gropa d.d.

Ovo je kopija zahtjeva za vanredni nadzor nad ulaganjma ZIF BIG poslata Komisiji za vrijednosne papire.Naravno da ta kriminalna bratija do danas nije odgovorila a kad će ne znamo!Ali je ovo obavezan korak na putu prema tužbi!Dioničari fondova moraju znati da bez sudske zabrane ovi kriminalci neće prestati sa pljačkom!Jednostavno ovo treba tužiti!
I još onaj mali kretren iz BIG-a kaže da su ova ulaganja učinjena na osnovu duge analize!
________________


Dostavljeno:
Komisija za vrijednosne papire FBIH
Finansijska policia F BiH
panzer
Posts: 12392
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

slavuj wrote:I još onaj mali iz BIG-a kaže da su ova ulaganja učinjena na osnovu duge analize!



A vjerujem da je sa ozbiljnim izrazom lica tvrdio da je analiza bila duga i detaljna......
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Nekoliko dioničara fondova,posebno ZIF BIG,sprema se da angažira advokata i podigne krivičnu prijavu protiv ovih pljačkaša.Toliko su eskalirali u toj svojoj pohlepi da iza sebe ostavljaju jasan smrdljiv trag.Da vidimo lkako će se pravosodni sistem u cjelini postavitiprema ovoj očiglednoj pljački!A neko hoće da nam se pridruži,neka se javi!Niko ništa neće učiniti za nas,niti za društvo u cjelini,ako to ne pokušamo sami!
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: ZIF-ovi

Post by mendo »

slavuj wrote:Nekoliko dioničara fondova,posebno ZIF BIG,sprema se da angažira advokata i podigne krivičnu prijavu protiv ovih pljačkaša.Toliko su eskalirali u toj svojoj pohlepi da iza sebe ostavljaju jasan smrdljiv trag.Da vidimo lkako će se pravosodni sistem u cjelini postavitiprema ovoj očiglednoj pljački!A neko hoće da nam se pridruži,neka se javi!Niko ništa neće učiniti za nas,niti za društvo u cjelini,ako to ne pokušamo sami!
Svaka čast tako treba! U cjelosti se slažem sa "Niko ništa neće učiniti za nas,niti za društvo u cjelini,ako to ne pokušamo sami!" To je jedini način!
Post Reply