BH Telecom

Sitna buranija
Posts: 2292
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

proleter wrote:Ovo čak i nije toliki pad koliko se moglo očekivati.
Mislio sada je BH Telekom izgubio daleko više, a obzirom kako Telemah reže po gradovima asfalt taj pad će tek uslijediti.
Malo sporije u ruralnim sredinam gdje postoji telefonska infrasstruktura a više u urbanim sredinama.
Evo najbolji primjer iznijeću na svom iskustvu.
Prije par mjeseci prešao sam na Telemach.
40 Mgb brzina interneta, više HD kanala, Cinestar premijere, muzičkih kanala bruka, priključio na kućno kino, drma cijeli dan :)
Dalje, UniFi usluga (automatsko povezivanje gdje god postoji Telemahova mreža), fiksni telefon dobio pride, sve 42 KM.
U centru mog grada svi kafići prešli na Telemah, gdje god odem ne pitam za šifre.
Jaka im je i usluga UniFon. Iz inostranstva se prikačiš na svoj fiksni i koga god zoveš kao da zoveš sa fiksnog.

Onda skontam da bezveze plaćam pretplatu. Ne potrošim ni 4-5 KM impulsa, a plaćam 17,55 KM.
A internet na sve strane , koristim Viber, Messenger, Facebook...ne znam kada sam zadnji put nekoga zvao na mobilni broj.
Odjavim se i za 5 KM kredita imam mjesec dana. ne vjerujem da ću i to potrošiti. Mobilni internet mi više mi i ne treba.
Tako sam uštedio 20 KM mjesečno. Nije ni malo, ha?
E to je sve zbog korupcije i politike u konkurencijskom vijeću i RAK-u jer oni tako zapravo pružaju GSM uslugu drugom tehnologijom, ali ne plaćaju ni marke za GSM licencu. Za to vrijeme BHT plaća 150 mio KM za 10 godina. Da ne pričamo o neprijavljenim radnicima i radnicima na ugovor o djelu. Sve na štetu države. E vidiš, ja u tome ne želim učestvovati podržavajući Telemah. Ali, neki opet imaju obraza kritikovati nešto u ovoj državi a sami učestvuju u njenom urušavanju u obimu koliko imaju prilike i koliko mogu imati vlastitok interesa. Makar i 20 KM mjesečno. Jeftini smo, ha?
panzer
Posts: 12375
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Ma kakvi 20. Sve za 1 KM.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

panzer wrote:Ma kakvi 20. Sve za 1 KM.
A Telemachova taktika je poznata, za novog korisnika popusti na cijeni prvih mjeseci - uz ugovornu obvezu.

Kada se približi kraj ugovorne obveze -zovu stalno za produženje, ali više ne nude popuste, nego povećanje paketa, a cijena ista prvih mjeseci i onda se povećava. Tako stalno dok ne uzmeš sve i svašta - šta treba i ne treba. Sport Klub pravi sve više programa, a premium sadržaj se seli na nove programe koji opet testno jeftino, za dalje treba platiti više. Sve je na principu navući, pa kasnije naplatiti razliku.

Zbog toga se ipak sa rezervom treba uzeti računica kada si tek novi korisnik.
montypython
Posts: 4052
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Mirnes wrote: Jesi mozda zraknuo sta je sa isplatom dodatne dividende (akumulirana dobit)
A stvarno šta bi sa ovim? Zaboravio sam više i koja je cesta trebala biti finansirana tim novcem ali poenta je pretpostavljam da se dovrši ili uveliko radi u vrijeme izbora da se mogu slikati za tv sa šljemovima. Kraj je marta i ne znam više mogu li odraditi i dokumentaciju i izbor izvođača. Je li ideja uopšte više aktuelna?
Sitna buranija
Posts: 2292
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

montypython wrote:
Mirnes wrote: Jesi mozda zraknuo sta je sa isplatom dodatne dividende (akumulirana dobit)
A stvarno šta bi sa ovim? Zaboravio sam više i koja je cesta trebala biti finansirana tim novcem ali poenta je pretpostavljam da se dovrši ili uveliko radi u vrijeme izbora da se mogu slikati za tv sa šljemovima. Kraj je marta i ne znam više mogu li odraditi i dokumentaciju i izbor izvođača. Je li ideja uopšte više aktuelna?
Pa nema u izvještajima takvih informacija. Treba sačekati skupštinu pa vidjeti dnevni red. Ako će je isplaćivati, trebalo bi to onda biti na dnevnom redu. U protivnom, ništa od toga...
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Koliko je meni poznato resorno ministarstvo koje kontroliše HDZ treba da pokrene proceduru za sazivanje vanredne skupštine dioničara na kojoj će se izglasati ova tačka dnevnog reda. Međutim HDZ zajedno sa SBB-om opstruira rad Vlade zbog nekih imenovanja, tako da je ovo zapelo ovdje.
slavuj
Posts: 1977
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Nisam siguran da je tako.Čini mi se da punomoć za predstavljanje Vlade na skupštini potpisuje premijer,a ne ministar.Naime,bio sam na jednoj skupštini FDS kada je ministar Lianovič potpisao punomoć predstavniku Vlade i ovi mu nisu dozvolili da učestbvuje u radu skupštine jer po njima nije imao valjanu punomoć!Skupština tada nije ni održana jer nije bilo kvoruma!
Zakazivanje skupštine može tražiti bilo koji član NO ili Odbora za reviziju,ukoliko ovi to odbijaju!
Dakle sve je do premijera!I vjerovatno se skupština ne zakazuje zbog tih sukoba i u Vladi a i zbog trečeentitetske prijetnje da će opstruirati konstituisanje vlasti nakon izbora.Vjerovatno se zbog te mogučnosti ove pare iz BH Telekoma drže van kontrole sljedbenika UZP-a!I to će tako ostati sve do pred početak turističke sezone na Jadranu!Tada će im mentori iz Lijepe njihove naložiti da spuste loptu.Jer ,ne daj bože,može šta uplašiti turiste koje očekuju!Mada se bojim da i tamo ima previše budala,poput one njihove zastupnice u Europskom parlamentu ,mislim da se zove M.Petir,koja plaši svoje potencijalne turiste iz Europe,izmišljanjem naselja povratnika iz Sirije uz samu hrvatsku granicu!
Sitna buranija
Posts: 2292
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

I ja mislim da resorni ministar mora potpisati, a ne premijer. Bar je tako dosad bilo kada je u pitanju BHT. Sjećate li se one čudne skupštine BHT? A FDS je svakako sinonim za kriminal, pa je moguće da je to bilo onda kada su se borili crveni i zeleni za prevlast u NO.
Definitivno imamo SBB-HDZ pokušaje blokade svega i svačega, ali i oprez SDA oko povlačenja para, s obzirom da te pare idu u ruke SBB-HDZ kadrova...
slavuj
Posts: 1977
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

odredbe o postupku u registrima.
Članak 2.
U gospodarskim društvima sa sudjelovanjem državnog
kapitala iz nadležnosti Federacije, ovlasti na temelju sudjelovanja
državnog kapitala vrši Vlada Federacije Bosne i Hercegovine (u
daljem tekstu: Vlada Federacije), neposredno ili putem federalnih
organa uprave (federalnih ministarstava i federalnih uprava) i
federalnih upravnih organizacija.

Ovo je iz Uredbe o vršenju ovlasti u gospodarskim društvima ...!Oko ovog je bila velika rasperava ali je prevladalo stajalište da se pod pojmom Vlada podrazumjeva Vlada u zasjedanju.Nju može zastupati samo Premijer,ako na sjednici nioje drugačije olučeno!Ovo je,pored slučaja FDS,koristio i premijer Nikšić pa nikada nije poslao predstavnika Vlade na skupštine Bosnalijeka,da bi njegov prijatelj Uzunovič mogao gore raditi šta hoće!U ostalom ,zbog toga je i davao izjavu u tužilaštvu BiH,od čega, narvno ništa nije bilo!Ministar Trhulj nije ništa mogao uraditi!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Sitna buranija wrote:I ja mislim da resorni ministar mora potpisati, a ne premijer. Bar je tako dosad bilo kada je u pitanju BHT. Sjećate li se one čudne skupštine BHT? A FDS je svakako sinonim za kriminal, pa je moguće da je to bilo onda kada su se borili crveni i zeleni za prevlast u NO.
Definitivno imamo SBB-HDZ pokušaje blokade svega i svačega, ali i oprez SDA oko povlačenja para, s obzirom da te pare idu u ruke SBB-HDZ kadrova...
Eto vidiš o kakvom se gurbetluku radi. Sada treba razmišljati i analizirati čiji su kadrovi na kojem mjestu pa onda donositi zaključke hoće li biti dividende ili neće.
Post Reply