BH Telecom

one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

moguce da smo usljed samog rata na globalnoj sceni izmedju rotsildovih mega korporacija koje kontrolisu sve zlato i printani novac(vas je onaj samo sto ga imate kod sebe a onaj u banci samo ako stignete podignut jer nema pokrice),i s druge strane tehnoloskih i trgovackih mega korporacija koje zele preuzeti tu dominaciju.one jednostavno tokenizacijom ekonomije pokusavaju izbaciti banke kao posrednike jer se transakcije odvijaju direktno izmedju njih samih i kupaca i korisnika usluga u par sekundi.kad su to banke shvatile u sest mjeseci skoro sve su uvele tokenizaciju u svoje sisteme kako bi pokusale zadrzati dio kolaca od transakcija(tokeni kojima se ne trguje na berzama).taj sukob se ocituje i tako sto neke banke onemogucavaju transakcije vezano uz trgovinu kriptom,a ovi s druge strane emituju svoje ATM kartice za povlacenje novca i sl.

https://matrixworldhr.com/2018/01/12/mo ... thschilda/
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

zasto se internet sada uptrebljava znamo,al zasto ce se tek upotrebljavat i zato ce trebat biti besplatan mozete guglati po pojmom:
- Internet of Things- (iot)
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

i da dodam jos na kom nivou se ove stvari odvijaju:

https://entethalliance.org/worlds-large ... -director/
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

one wrote:moguce da smo usljed samog rata na globalnoj sceni izmedju rotsildovih mega korporacija koje kontrolisu sve zlato i printani novac(vas je onaj samo sto ga imate kod sebe a onaj u banci samo ako stignete podignut jer nema pokrice),i s druge strane tehnoloskih i trgovackih mega korporacija koje zele preuzeti tu dominaciju.one jednostavno tokenizacijom ekonomije pokusavaju izbaciti banke kao posrednike jer se transakcije odvijaju direktno izmedju njih samih i kupaca i korisnika usluga u par sekundi.kad su to banke shvatile u sest mjeseci skoro sve su uvele tokenizaciju u svoje sisteme kako bi pokusale zadrzati dio kolaca od transakcija(tokeni kojima se ne trguje na berzama).taj sukob se ocituje i tako sto neke banke onemogucavaju transakcije vezano uz trgovinu kriptom,a ovi s druge strane emituju svoje ATM kartice za povlacenje novca i sl.

https://matrixworldhr.com/2018/01/12/mo ... thschilda/
Ko stoji iza kriptovaluta?
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

kriptovalute su spekulantskog karaktera a blockchain je tehnologija koja moze a i nemora koristiti te spekulantske javne cripto valute nego zatvorene privatne.
panzer
Posts: 12398
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Ja i dalje slabo kontam kako ce uticati na propast telekoma do 2020. godine.
Sitna buranija
Posts: 2301
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Ja i dalje slabo kontam kako ce uticati na propast telekoma do 2020. godine.
Nikako. Čak ni do 2030. gdine. Pogotovo što će do tada biti prodat nekom od velikih telekoma koji već razvijaju modele prilagođavanja svog poslovanja novim tehnologijama koje će jednostavno inkorporirati u svoje poslovanje...
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

panzer wrote:Ja i dalje slabo kontam kako ce uticati na propast telekoma do 2020. godine.
danasnji wi-fi je odgovor na ono sto si se pitao prije par godina kako da imas internet bez kabala,tako ces dobiti odgovor i na ovo zadnje pitanje .
panzer
Posts: 12398
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Da budem iskren, nisam se pitao. Jedino što mi je još 1989. falilo ono što sam dobio tek 2008. odnosno nemam problema sa novim tehnologijama u smislu da ne zamišljam drugačiju budućnost. Jedino što mi je teško zamisliti da je nešto besplatno odnosno da će telekomi nestati u skorijoj budućnosti.
Post Reply