BH Telecom

Mirnes
Posts: 176
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

slavuj wrote:Ovdje ste previdjeli činjenicu da je ovo imenovanje na osnovu vladine Uredbe na period do završetka konkursne procedure,a najduže na tri mjeseca.
Istina,to nemora značiti da će u tom roku biti izabran novi član u skladu sa Zakonom,ali u ovom slučaju i to je izvjesno,pošto će ovi što im ova gospođa baš i ne paše,nastojati što prije da je uklone!
U slučaju Feroelektra Vlada je također imenovala privremeni NO,ali on tamo sjedi više od godinu dana.Direktor je također vd više od godinu i ko u vrijeme Stanica samo se trude da šta prodaju od imovine!I to isti ljudi koji su to radili i sa Staničima.Hvatač to ,naravno dobro nadgleda pa će na kraju neko od njegovih uhvatiti nešto od silne i ovine Feroelertra na kraju slobodnog pada!Takav nam grah pao!
Zakon o ministarski i vladinim imenovanjima ne kaze tako, a drugo je kada ne privremeni NO, a slucaju kada jedan clan napusti i slicno, NO moze radit bez jednog clana...znaci cemu zurba
Begov Han
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Klasični primjer suštine mentaliteta SDA lopova. Sada uvode kriterij ratne prošlosti (vjerovatno spinovane) za imenovanja na pozicije koje su isključivo tehničke i stručne naravi. To radi stranka čiji vrh čine dezerteri i lopovi.
panzer
Posts: 12379
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

To je mentalitet. Nije to jedna stranka i nije samo u Sarajevu. Traži se svaka šansa za eliminaciju interesnog protivnika a nacionalni prefiks je najbolja potvora.

Kad smo već kod telekoma, ima još dosta stvari da se popravi ali generalno u odnosu na period od npr prije deset godine, puno su funkcionalniji. Ipak treba znati da je tehnologija imala dramatičan napredak i trebalo je par hiljada ljudi uvesti u korak sa vrlo brzim trendovima. Ima napretka a politike će uvijek biti.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mmf-nem ... /171003068
šta mislite da li MMF sumnja da postoje neki crni fondovi u ovim operaterima ili im je potrebna realna procjena koliko ovo zaista vrijedi kao garancija za vraćanje kredita...
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Pa vjerovatno naše vlasti traže kredite i obećavaju vračanje sa "majke mi" klauzulom i stavljanjem telekoma kao kolateral.
A ovi hoće da vide jel to vrijedi tih para.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Sabur2 wrote:Pa vjerovatno naše vlasti traže kredite i obećavaju vračanje sa "majke mi" klauzulom i stavljanjem telekoma kao kolateral.
A ovi hoće da vide jel to vrijedi tih para.
Hoće da nas opljačkaju za naše dobro. Slično kao akcizama. Oni nas pljačkaju da bi nama nekada bilo bolje.
Šta će nam Telekom. Bolje da je njihov. Nama će ostaviti gras i rudnike.
Last edited by Shahab on 03 Oct 2017, 17:53, edited 1 time in total.
Sitna buranija
Posts: 2292
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Jebi ga, hoće da se uradi dubinska analiza (koju ćemo mi da platimo) da bi oni mogli preporučiti i prenijeti zainteresovanim telekomima za ovo tržište a koji su iz njihovih zemalja koliko to vrijedi i koliko da plate. Ali ustvari su tu samo da nam "pomognu"...
dervissedam
Posts: 39
Joined: 19 May 2016, 17:25

Re: BH Telecom

Post by dervissedam »

Sitna buranija wrote:Jebi ga, hoće da se uradi dubinska analiza (koju ćemo mi da platimo) da bi oni mogli preporučiti i prenijeti zainteresovanim telekomima za ovo tržište a koji su iz njihovih zemalja koliko to vrijedi i koliko da plate. Ali ustvari su tu samo da nam "pomognu"...
A bolja je varijanta ostaviti "anonimusima", da se poigravaju tim podatkom onako, kako to njihovu ceifu (interesima) prahne?
panzer
Posts: 12379
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

panzer wrote:Evo ih... branioci interesa..

https://www.klix.ba/vijesti/bih/borci-p ... /171004048
I ja sam borac i smatram da ako se nismo oragnizovano bunili za sve što je trebalo da se bunimo, onda ne treba ni sad da se petljaju.
Kraj njih prođoše raznorazni porezi, zakoni, odluke, nameti, ali uredno se javljaju samo kad treba nekog proglasiti četnikom ili kad treba iskati pare.
Post Reply