BH Telecom

brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Mirnes wrote:
brzi wrote:Skupština je 10.07.2017. i koliko sam čuo prijedlozi su isti.
Dakle dividenda 1,07 KM po dionici.
Informacija ili nagadanje oko dividende?
Rečeno mi je da sve ostaje isto.
E sad da li će do 10.07 da interveniše Vlada sa nekim novim prijedlogom,..to ne znam.
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Ako se vecinski dionicar ne pojavi i skupstina nema kvorum kako drugacije tumaciti to nepojavljivanje osim kao namjerno odlaganje odluke iz dnevnog reda.
E onda je malo besmisleno da 20 dana poslije vecinski prihvati iste prijedloge/odluke.
Pretpostavljam da dionicar ima pravo predloziti drugaciju odluku i izglasati je jer ima sam dovoljno glasova.
Tako da ovo sve ispada samo cirkus.
To se moglo prosle sedmice sve zavrsiti.
Mirnes
Posts: 177
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Sabur2 wrote:Ako se vecinski dionicar ne pojavi i skupstina nema kvorum kako drugacije tumaciti to nepojavljivanje osim kao namjerno odlaganje odluke iz dnevnog reda.
E onda je malo besmisleno da 20 dana poslije vecinski prihvati iste prijedloge/odluke.
Pretpostavljam da dionicar ima pravo predloziti drugaciju odluku i izglasati je jer ima sam dovoljno glasova.
Tako da ovo sve ispada samo cirkus.
To se moglo prosle sedmice sve zavrsiti.
Cudno je sto Novalic ne izlazi sa izjavama ;)
Begov Han
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Vidio sam ovih dana izjavu nekog britanskog futuriste:Vlada samo prikuplja sredstva za vlastitu promociju!Ovo se odnosilo na vladu Hrvatske.Nasi su tu samo ucenici, i to losi!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Navodno dobit nije u iznosu koji su prezentirali javnosti. Manja je zbog investicije u dionice u izvjesnu francusku kompaniju.
Sitna buranija
Posts: 2298
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Shahab wrote:Navodno dobit nije u iznosu koji su prezentirali javnosti. Manja je zbog investicije u dionice u izvjesnu francusku kompaniju.
Je l' EUTELSAT ili tako nešto? Mislim da su svi telekom operateri u svijetu vlasnici dionica neke od kompanija te vrste. Tako da su to vjerovatno dezinformacije (sam si rekao navodno). Dobit ako je manja prije će biti manja zbog skrivenih gubitaka u sredstvima u pripremi, nego zbog investicija u satelitske kompanije... :roll:
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Sitna buranija wrote:
Shahab wrote:Navodno dobit nije u iznosu koji su prezentirali javnosti. Manja je zbog investicije u dionice u izvjesnu francusku kompaniju.
Je l' EUTELSAT ili tako nešto? Mislim da su svi telekom operateri u svijetu vlasnici dionica neke od kompanija te vrste. Tako da su to vjerovatno dezinformacije (sam si rekao navodno). Dobit ako je manja prije će biti manja zbog skrivenih gubitaka u sredstvima u pripremi, nego zbog investicija u satelitske kompanije... :roll:
U ZIF-u Naprijed se ne sekiraju oko toga, uredno rasprodaju, sada su na 0,2857 %.
Niko iz top 10 nije povećao zadnjih 7 dana.
slavuj
Posts: 1981
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Održana skupština,prisutno 22 dioničara!!I šta onda očekivati od neke tamo papagajke koja je predstavljala Vladin kapital i bar pedeset puta ponovila kako se mogu samo postavljati eventualno pitanja a nikako diskutovati!kad bolje razmislim,ona se zapravo ponaša samo kao njeni šefovi,sve do Predsjedništva.Ko smo mi da tu nešto diskutujemo!Oni i onako sve najbolje znaju!I zato nam sve ovako ide!
I naravno da sam prigovorio njenim stalnim prijetnjama i pitao u vezi Izvještaja o poslovanju.Izvjesatiteljica ,jedna od izvršnih direktorea,dosta solidno je predstavila izvještaj o poslovanju.Uz put je rekla da tu nema ni riječi o radu Nadzornog odbora ,jer oni su očito arogantni poput one zastupnice Vladinog kapitala!
Ovdje je u više navrata spominjan iznos od oko 22 miliona povračenog poreza,na sudu su dobili spor sa Upravom za indirektno oporezivanje i tom presudom im je vračeno tih 22 miliona više plačenog popreza.I zbog toga je neto dobit veće od bruto dobiti.Taj povračeni iznos su rasporedili u neraspoređenu dobit jer je od tud taj iznos i plačen!
A ja sam , da bih unaprijed spriječio one glupe i bezobrazne priče premijera i direktora FDS da tamo i nema neraspoređene dobiti,pitao ima li je u BHT stvarno i je li verificirana od Revizorske kuće!Uz neke priče o izmjeni zakona,izvjestiteljica je jasno izjavila da oni na računu imaju nešto više od 200 miliona neraspoređene dobiti.Na prvi dio pitanja da li je neslaganje oko iznosa dividende bio razlog neodržavanja prošle skupštine,izvjestiteljica je rekla da na to ne može opdgovoriti!Sve u svemu,kakvi su dioničari,skupština je bila još i dobra!
danas sam se prijavio i za ponovljenu skupštinu ZIF BIG,dvadeset i neki po redu,a skupština je 17.07.!Kao da BIG ima samo 30 a ne 30.000 dioničara!
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Zna li neko, treba li za dividendu Telecoma slati IŠTA (zahtjev, broj računa, kopiju lične...) ako se broj računa nije mijenjao a primljena je dividenda i prošle godine?
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

montypython wrote:Zna li neko, treba li za dividendu Telecoma slati IŠTA (zahtjev, broj računa, kopiju lične...) ako se broj računa nije mijenjao a primljena je dividenda i prošle godine?
Ja sam poslao samo prvi put i onda svake godine na taj isti račun stižu novci. Mislim da jasno piše tako i u obavijesti.
Post Reply