Energoinvest

Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

panzer wrote:Je li moguće otvoriti racun u ime firme a da se to ne vidi na bilansu Interenerga a ovamo da matica i dalje vodi da dug nije uplacen?
Onda vjerovatno nema tajnih računa i sve je čisto.
panzer
Posts: 12392
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Pa dobro sad. Moram propitivati. Jer svi znaju da imaju tajni računi pa kako su onda tajni i zašto drug inžinjer koji prima platu sa zakašnjenjem od nekoliko mjeseci ne skupi neke podatke o tajnim računima i predoči ih javnosti. Ako ne jedan ima ih 500. Neko od njih bi trebao biti revoltiran i sve otkriti.

Druga stvar, ako se neki dug izmiri. Npr dug iz Sirije putem posrednika, onda je logično da će Sirijska vlada reći mi smo to izmirili. Ili Kurdski dug. Ili Zambijski dug. Jer s vremena na vrijeme novi direktori koji dolaze valjda propitaju šta je sa tim dugovima.
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Nema toga ko će biti zviždač, jer si svjestan da se kus sa rogatim ne bije.
Nemaš zaštitu zakona, možeš samo sebi tešku brigu na pleća natovariti.
Svi više vole otići negdje drugo raditi i zaboraviti na sve.
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Kako mislite šta se dobija?
Gledajte malo širu sliku.
Dobija se naprimjer kraj svih istraga, dobija naprimjer sve tajne račune, dobija ovlasti da daje rabate posrednicima ...
Tajne račune. Pa ako je neko dosad isisavao pare nije ih valjda smještao na (tajne) račune energoinvesta, nego na privatne. A nema mi logike da neko uništava firmu da bi je kupio i onda davao rabate posrednicima. Ako je svjesno uništiš onda nema novih poslova pa nema ni rabata. Nema ničega ako nema firme koja normalno posluje, uključivo nema ni te vrste kraduckanja. A za istrage, ne znači da prestaju sa uništenjem firme. Pričali smo o motivima nekoga da svjesno uništava firmu. I ako neko želi to što si nabrojao ne vidim čemu mu tu pomaže svjesno loše poslovanje, sve to može i ako je kupi po niskoj cijeni a firma solidno posluje. I dalje ne vidim kako od svjesnog lošeg poslovanja iko može imati koristi.
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Ne može se dobro poslovati na dugme. Ne bi bilo stečaja nikad.
Da bi se dobro poslovalo, teba htjeti, pa onda znati.
A i tad treba imati s kim.
Ja ne mogu više o ovom.
Evo opet kažem, bez ikakve ljutnje, ja izmišljam i lupam. Nemojte me uzimati za ozbiljno jer veze nemam. Samo se šalim i nagađam.
Koristite svoje analize, svoje informacije, za svoje pare.

Molim vas ne citirajte me više i ne pitajte me ništa.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Sabur2 wrote:Ne može se dobro poslovati na dugme. Ne bi bilo stečaja nikad.
Da bi se dobro poslovalo, teba htjeti, pa onda znati.
A i tad treba imati s kim.
Ja ne mogu više o ovom.
Evo opet kažem, bez ikakve ljutnje, ja izmišljam i lupam. Nemojte me uzimati za ozbiljno jer veze nemam. Samo se šalim i nagađam.
Koristite svoje analize, svoje informacije, za svoje pare.

Molim vas ne citirajte me više i ne pitajte me ništa.
U pravu si, ne treba te ni pitati ni citirati.

ENISR ima poprilicno vrijednog u koferima, pa taj neko zna savrseno dobro da ako bi da ga se domogne, za to trebaju dvije stvari NEGATIVNA PRICA i sitno prodavanje
dionica sto jeftinije, jer vecinski drzavni udio na svaku rapu dolje vrijedi ogromnu svotu novaca.

Samo neka krenu malo vece kupovine dobi ENISR krila, a to ujedno i znaci prljav ves napolje pred javnost.

a onda nastupa.. HAOS.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Evo
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
panzer
Posts: 12392
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Nije baš ugodno čitati ovaj revizorski izvještaj.

ali bar jedna dobra stvar:
U toku 2014. godine Drustvo je izvrsilo realizaciju ugovora 0 izgradnji vrijednog gotovo 50 miliona USD u sjevernom Iraku potpisanim sa Kurdistan Regional Govemment -Ministry of Electricity, ali naplata potrazivanja za zavrsene radove nije sigurna zbog nedostatka novca i bezbjednosne situacije uzrokovane ratnim stanjem. Na dan 31. decembra 2016. godine, ukupna aktiva Drustva po ovome ugovoru iznosi 21.016 hiljada KM (2015.: 20.314 hiljada KM) od cega su potraiivanja po retencijama u iznosu od 20.936 hiljada KM (2015.: 20.198 hiljada KM) dok su ukupne obaveze u iznosile 10.648 hiljada KM (2015.: 10.787 hiljada KM). Uprava Drustva ima informaciju da je usvojen zajednicki sporazum izmedu Centralne vlade u Bagdadu i sjevera Iraka sto bi omogucilo da Drustvo naplati potraiivanja. Na dan 1. juna 2017. godine Drustvo je primilo uplatu od 1,7 miliona KM od Kurdistan Regional Government -Ministry of Electricity.
Drustvo je pripremilo poslovni plan za period od 2017. do 2019. godine gdje planirana realizacija trenutnih projekata oko 380 miliona KM od cega je za 2017. godinu planirano oko 175 miliona KM. Kada se radi 0 novim projektima, visok je stepen ocekivanja realizacije projekata koji su trenutno u tenderskoj proceduri u iznosu od oko 180 miliona KM gdje se u 2017. godini ocekuje prihoda od oko 40 miliona KM. Nadalje, projekti u najavi za koje jos nije pokrenuta tenderska procedura za koje se Drustva priprema prijaviti iznose preko 1 milijarde KM (projekti 6e se izvoditi u zemlji i inostranstvu). Za prvi kvartal 2017. godine Drustvo je ostvarilo prihode u iznosu nesto manjem od 40 miliona KM. U prvom kvartalu Je Drustvo vee uzelo oko 4,5 miliona KM novih kredita od banaka a otplatilo oko 6,5 miliona KM. Za prvi kvartal 2017. godine Uprava je uspjela racionalizirati odredene troskove poslovanja.
I ovo nije loše, ako uopšte dobiju 14 miliona KM
Nadalje, Uprava je pokrenula aktivnosti na prodaji imovine te je u toku 2017. godine dobila pismo namjere od kupca za jedan dio imovine (ispitna stanica) pri cemu je planirano da se ponudi cijena od oko 14 miliona KM.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

U biti pored drzavne mafije mnogo toga je krenulo nizbrdo kad je pocelo arapsko proljece(zima).

sve se vrti oko naplate koji mogu dati vjetar u ledja
panzer
Posts: 12392
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Što reče jedan, malo ko bi mogao izdržati toliko nenaplaćenih poslova. Od afrike preko Sirije,Libije pa na kraju i iračke pokrajine.
Post Reply