Bosnalijek

Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Bosnalijek

Post by Racio »

slavuj wrote:I bi skupština ...,al ne bi svjetlo!Samo drskost,agresivnost,razbojništvo tako reći!I primitivazam,festival podaništva za sitnu paru,ili za zajednički cilj!.......
Završila...5:0 za prijedlog bez Hadena.
Pa ti si stalno govorio da su oni iz Hadena pajseraši i kriminalci, sto si se bunio zato sto njihovi kandidati u NO nisu prosli.
Na kraju ko' uvrjeđena frajla izađes sa skupstine. Dobro, malo si potkacio jugBogdana, koji ti otšuti stojički i ispade kulturniji od tebe. Ali...stvarno sto ti hoces tko tebi valja...
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Evo me opet.Sad malo o toku skupa koji ovi oficijelno zovu skupštinom dioničara!Prisutno 22 punomočnika i šest dioničara!A ima ih više od 5.500!
I onda nije čudo što kriminalci iz kojekakvih neformalnih skupina nastoje otjerati i tih šest dioničara.
Kada sam iz glasačkih listića zaključio da među kandidatima za NO nema onih Rusa,pitao sam sekretara zašto.Kaže u jučerašnjem Avazu objavio je izmjene!Koliko ja znam,ne može se mijenjati dnevni red ponovljene skupštine.Vidjet če mo,kaže on!Ali ako tuže ništa od dividende,spor će se otegnuti!I Na početku skupštine sam iznio istu primjedbu i izrazio bojazan da će skupština biti poništena!Dizdar ,kao predsjedavajući u ime najvećeg dioničara(!?),pokušavao je da me spriječi primjedbama da treba diskutirati samo o tačkama dnevnohg reda i ne treba ometati rad skupštine!To sam odmah shvatio kao prijetnju,jer sam pred vratima vidio zaštitare,a zapravo govorio sam baš o tačci dnevnog reda!Na osnovu reakcija Hadenovog rusa prema prevodiocu,shvatio sam da ga jako zanima šta to ja govorim!A kada je došla na red tačka sa izborom članova NO,istupila je advokatica koja tu zastupa Hadena i pitala zašto nema na listiću kandidata za NO koje je predložiola ona u ime Hadena!Sekretar je objasnio da je on zaključio da nije validna punomoć koju je ona dobila od Hadena.Taj gospodin Donovan,koji je formalno i vlasnik Hadena ,nije mogao njoj sad prenijeti svoje ovlasti!Očito taj Donovan nije pitao njih koji se ovdje predstavljaju kao Haden!Advokatica je izjavila da je njoj punomoć izdata u Luxenburgu i da ocjena sekretara da nije u redu ,nije dovoljna.Ja sam se poslijne toga opet javio i zatražio da se to riješi da se ne bi omela isplata dividende!Predstavnik svih kriminalnih investitora u BSNL E.D.redao je da je iznosim neutemeljene stvari i da ometam rad skupštine.Ja sam se opet javio i rekao da se ja jednostavno borim za svoju dividendu a kolimo to radim neutemeljeno potvrđuje i činjenica da su oni upravo donijeli odluku da prodaju diuonice čiji su vlasnik postali po presudi i koje su meni platili više od 60 km po dionici a sada ih prodaju po 12 km.I to upravo zbog toga što je neka budala prije više godina sa tog istog mjesta tvrdila kako ja pričam proizviljno.A sekretar društva Bogdan nabacio je društvu još dvije hiljade sudskih troškova kada je na osnovu svog neznanja pokušao da ospori tu isplatu meni!OVog puta ja vas neću tužiti,imate ove koji sigurno hoće!A neću dati ni priliku Dizdaru da mi namontira zaštitare nego ću sam napustiti skupštinu.I izašao sam!A zašitarima je onaj već spomenuti dendi sa akreditacijom naložio da me otprate do kapije!Vjerovatno je poslije mene sve išlo glatko.A to hoće li stari saveznici na sud,ovisi od toga koliko je rusima potrebna ta dividenda!A ako tuže,valja nam čekati kraj spora!A za sljedeću skupštinu moram tražiti zaštitu!
Pored ovog evidentnog sukoba Hadena i Hadenovaca,moglo se shvatiti i da je onaj drugi dioničar iz Luxenburga također Hadenov i da to jedino nije htio vidjeti Hasan A.P.Čelam.Također sam ,iz primjedbe predstavnice tog drugog investitora iz Luxenburga,shvatio da je i N.Skenderagić sa ovom sadašnjom upravljačkom garniturom koja pokušava da eliminiše i svoje bivše nalogodavce,one koji su ih dobro platili u kupili im one pajser!Dakle i on je sa Malte!
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Racio wrote:
slavuj wrote:I bi skupština ...,al ne bi svjetlo!Samo drskost,agresivnost,razbojništvo tako reći!I primitivazam,festival podaništva za sitnu paru,ili za zajednički cilj!.......
Završila...5:0 za prijedlog bez Hadena.
Pa ti si stalno govorio da su oni iz Hadena pajseraši i kriminalci, sto si se bunio zato sto njihovi kandidati u NO nisu prosli.
Na kraju ko' uvrjeđena frajla izađes sa skupstine. Dobro, malo si potkacio jugBogdana, koji ti otšuti stojički i ispade kulturniji od tebe. Ali...stvarno sto ti hoces tko tebi valja...
Ipak sam ja to dobro napisao.A da bi ti to shvatio moram ti skrenuti pažnju na satav novog NO.Pa zar to nisu isti oni što su bili hadenovi!Samo nema onog Rusa!Pa kakva je to glupa tvrdnja da je sada bez Hadena!Za mene je Haden sinonim za sve kriminalce ovdje,on ih je definitivno ustoličio,svojim parama!A oni uvijek nađu novog kuma!Oni su samo Racionalni!
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

slavuj wrote:
Racio wrote:
slavuj wrote:I bi skupština ...,al ne bi svjetlo!Samo drskost,agresivnost,razbojništvo tako reći!I primitivazam,festival podaništva za sitnu paru,ili za zajednički cilj!.......
Završila...5:0 za prijedlog bez Hadena.
Pa ti si stalno govorio da su oni iz Hadena pajseraši i kriminalci, sto si se bunio zato sto njihovi kandidati u NO nisu prosli.
Na kraju ko' uvrjeđena frajla izađes sa skupstine. Dobro, malo si potkacio jugBogdana, koji ti otšuti stojički i ispade kulturniji od tebe. Ali...stvarno sto ti hoces tko tebi valja...
Ipak sam ja to dobro napisao.A da bi ti to shvatio moram ti skrenuti pažnju na satav novog NO.Pa zar to nisu isti oni što su bili hadenovi!Samo nema onog Rusa!Pa kakva je to glupa tvrdnja da je sada bez Hadena!Za mene je Haden sinonim za sve kriminalce ovdje,on ih je definitivno ustoličio,svojim parama!A oni uvijek nađu novog kuma!Oni su samo Racio nalni!
PS Kakav je bio omjer glasova kod izglasavanja dividende?
Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Bosnalijek

Post by Racio »

Preko 90% ZA. Bilo nesto nevazecih listica.
Ne vjerujem da ce se oni dugo svadjati. Mozda se oko necega ne slazu poput veceg uticaja Ruske vrze ...ali je mozda i bolje tako i da ne pisaju u istu tikvu jer ako se sloze to je preko 70% pa mogu sve mijenjati i Statut i organizacioni oblik. Sta ako odluce bizi d.o.o. umjesto d.d. onda sva ova prica oko vrijednosti dionica nema smisla. Mi cemo tada biti udjelicati. Zato je mozda i bolje da su malo antagonizirani. Mozda je to malo Racio nalnije, jer uvjek ima gore od goreg.
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Racio wrote:Preko 90% ZA. Bilo nesto nevazecih listica.
Ne vjerujem da ce se oni dugo svadjati. Mozda se oko necega ne slazu poput veceg uticaja Ruske vrze ...ali je mozda i bolje tako i da ne pisaju u istu tikvu jer ako se sloze to je preko 70% pa mogu sve mijenjati i Statut i organizacioni oblik. Sta ako odluce bizi d.o.o. umjesto d.d. onda sva ova prica oko vrijednosti dionica nema smisla. Mi cemo tada biti udjelicati. Zato je mozda i bolje da su malo antagonizirani. Mozda je to malo Racio nalnije, jer uvjek ima gore od goreg.
Da 90%, ali kakav je apsolutni odnos? U smislu, da je prihvaćena ta punomoć iz Luksemburga i da su glasali sve suprotno (a i to je pitanje, npr za dividendu, možda je njih interesovao samo nadzorni odbor) da li bi ishod glasanja bio drugačiji? Što se tiče izmjene organizacionog oblika nisam siguran da je tako lako preći u doo ako je uopšte moguće kompaniji te veličine. Mislim da imaju neka ograničenja u veličini firme, broju dioničara, ne znam sad napamet, gdje jednostavno ne može a da nije dd. Uz to ja ne vidim da imaju 70%, čak ni blizu. Nažalost moram biti praktičan, jedino što me zanima kao malog dioničara je da firma dobro posluje i ima dobru dividendu i/ili ima visoku tržišnu cijenu da mogu izaći kad hoću. Bar jedno od to dvoje a bolje oboje. Nemoguće mi je u ovom trenutku procijeniti koji su od ovih frakcija dobri a koji loši ako dobrih ima uopšte. Zasad.
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Dobar podatak!Znači da ovaj Haden odozgo neće tužbom poništavati skupštinu,vjerovatno samo izbor članova NO!A to znači da će mo uskoro dobiti dividendu,i da su ovi Rusi baš kokuzi!Inače,mislim da će se oni teško dogovoriti unutar sebe!Postoji mogučnost da ne mogu da se rastale oko para koje su u ime Hadena iskorištene za kupovinu onih skoro 30 posto!Ovi izgleda ne priznaju više upravu Hadena koja nastupa u ime Rusa!A oni su sada obezbijedili da upravljaju firmom kao manjinski dio ničar,što bi rekao naš prepametni premijer.A zapravo samo na osnovu dionica koje im je on prodao!Naravno tu su i njihove stalne kopče prema vlastima,Skenderagić i Jahić!Sve poznata priča!Jedino je nepoznato da li se to oni pripremaju za vrijeme poslije Salihovića.možda nekome tamo dolje niz Miljacku padne na pamet da bi trebalo završiti onu istragu u kojoj je tužilac bio pripremio Salihoviću na potpis zahtjev za donošenje privremene mjere zaštite!Valja nam čekati da se neko odlučui po onoj hercegovačkoj:Ako ne može drugačije,onda pošteno!
A za nas male dioničare najbolje bi bilo da Rusi nađu kupca za svoj i libijski dio!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Hajdemo malo konretno o onome sto je bilo:

1. Znaju li se imena novih clanova NO?
2. Po ovome ispada da Haden uopste nije glasao zbog nevalidne punomoci?
3. Samim tim Malta je preuzela apsolutnu kontrolu nad firmom?
4. Dizdar do jucerasnji ruski igrač sad igra za Maltu a Rusima noz u ledja zabio (nadam se da Rusi nece rjesavati problem sa njim na ruski nacin).

A sta bi moglo biti:

1. Haden prodaje svoj udio jer vise nema vlast, s tim da bi kupac mogao biti neki treci igrač zbog tendera? Mozda oni sto su izvisili prilikom kupovine vladinog udjela? Ne zaboravimo da su kupovali fiksno po 14 KM.
2. Pokrece tuzbu jer smatra da je punomoc validna?
3. Ostaje u Bosnalijeku da ih dribla?
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Za očekivat je i da se na ovaj libijski komad ubrzo neko od takmičara zalijepi. U principu nije nemoguće to završiti, pitanje je samo znaš li prava vrata i tačnu tarifu.
Šta će tačno rusi sad uraditi to se može nagađati, ali preletači vjerovatno ne mogu baš mirno spavati. Svi se mi nadamo pokušaju natjecanja na berzi, ali to je ovdje na SASE samo za budale.
Možda nađu trećeg, mada je pitanje ko se uopšte želi uplitati u balkansku baru punu krokodila, sve i da je suho zlato na dnu te bare.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Po svoj racunici na skupstini su bili i libijci, kakva je njihova punomoc i od koga je izdata ako znamo da postoje u libiji tri zvanicne vlade
Post Reply