Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

montypython wrote:Na ovoj nedavnoj dokap oni su povećali udio a Haden ne, odnosno čak je smanjio. I tu je odluku trebalo izglasati a sumnjam da je moglo bez Hadena. Da li to znači da je tikva pukla (ako je) nakon toga tj nedavno. Ili su dotadašnji Hadenovi ljudi u NO promijenili dres? Ako se ne varam Uzunović je hvalio dokapitalizaciju/emisiju. Meni se čini da ni ovi drugi nisu pri parama jer da jesu logično je da bi kupovali na tržištu pri 12 ako su Vladin dio plaćali 15,5. A ne kupuju, zasad. Uz to možda neslaganje nije zbog tačke o dividendi.
Tikva je pukla ja mislim još prije prodaje državnog. Sve je izvjesnije da su maltežani od 8-16 na adresi Jukićeva 53.
Naročito jer nikad nisu tražili da uđu u NO, što bi po svakoj logici odmah uradio neko ko kupi 20% firme.
Što će tražiti kad su već tu?
A Haden je valjda tek nakon odluke o dokapu skontao da nema (skoro) nikog svog tamo.
Vrana vrani oči ne vadi. prije će biti da će se oni nagoditi nekako nego da će se pobiti preko berze.
Zato što su kokuzi i jedni i drugi.
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Sabur je uglavnom dobro informisan o ovoj temi,i sve je ovo uglavmnom tačno!
Jedino se ne slažem s njim da na skupštini nije bio niko sa Malte!Naime,prema sopstvenom priznanju,E.D. stanuje na Malti!
Problem je što se niko od tih sa Malte jednostavno nije regidtrovao kao dioničar prisutan na Skupštini.Čini mi se ni E.D.!Jer,kako sam već rekao,bila su prisutna samo četiri dioničara.
Ja sam sjedio sam u redu,pa onda prazna tri reda,pa tek oni što su povremeno nedostupni!Jedva da sam čuo jednog od njih kada na pitanje direktora brokerske kuće zar oni nisu samnom,kaže:On je sam protiv svih!I moram priznati da je to jedino tačno od svega što sam od njega čuo!
Ali da se vratim dividendi!Potpuno sam siguran da neko od ova ,sada sasvim izvjesno dva suparnička Hadena,neće glasati za isplatu dividende!Haden zbog toga što je shvatio da ove sa Malte dionica iz dokapitalizacije koštaju sam,o 11,5 km poslije isplate dividende,a njih,Haden koji je tada predstavljala ova grupa oko Uzunovića,preko posrednika sigurno više od 18 km.
A ovi ,bivši miljenici Arslanagića,pa potom Hadena,pa sada ko zna koga,znaju kako se ove pare mogu uzeti i mimo dividende,pa postoji mogučnost da odluče da ih ni sa kim ne dijele!
A mali dioničari definitivno mogu o svemu odlučiti ako dođu u većem broju,pogotovo ako ovi sa Malte ne nafataju nekog Arapa i predstave ga kao opunomočenika Libijskog fonda.Problem je jedino Bogdan!On bi po pravoslavnoj liniji trebao biti još uvijek uz Haden!
Moj savjet je da se dođe na tu skupštinu!
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

"Najveća bh. farmaceutska kompanija Bosnalijek organizirala je tradicionalno godišnje druženje za svoje penzionere. Oko 200 bivših radnika, kojima je ovo tokom godine jedina prilika da se vide i evociraju uspomene, pozdravio je direktor Bosnalijeka Nedim Uzunović.
"Ove godine proslavili smo 66 godina uspjeha i jedinstva Bosnalijeka. Poslujemo uspješno uprkos brojnim problemima i tržišnim zahtjevima koji su posebno složeni u BiH. Nadamo se da ćemo tako nastaviti i uz vašu podršku. Vi ste naši najbolji ambasadori", kazao je Uzunović.

On je istakao da se BiH suočava sa odlascima mladih, ali da je cilj Bosnalijeka stvoriti uslove i klimu da mladi i pametni ljudi ostaju u svojoj zemlji uz svoje roditelje.

"Stoga ćemo se i dalje boriti, vrijedno raditi, širiti i razvijati posao, kako mladi i pametni ljudi ne bi napuštali ovu našu BiH tražeći bolju egzistenciju u stranim državama", kazao je Uzunović.

Kako je istaknuto proizvodi Bosnalijeka prisutni su na 18 svjetskih tržišta, na tri kontinenta u Evropi, Aziji i Africi.

"U 2016. godini smo otvorili nova tržišta. Naši proizvodi se sada mogu naći i na tržištima: Jemena, Libije, Somalije i Slovenije. Uskoro će se naši proizvodi naći u Velikoj Britaniji, Turskoj, Iraku, Bjelorusiji", kazao je Uzunović.
......"
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Mislim da ni Haden neće imati ništa protiv dividende jer maltežani sad drže kasu. Mi smo u situaciji da moramo podržati jednu od dvije strane.
Meni se to, daprostite, gadi.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

montypython wrote:"Najveća bh. farmaceutska kompanija Bosnalijek organizirala je tradicionalno godišnje druženje za svoje penzionere. Oko 200 bivših radnika, kojima je ovo tokom godine jedina prilika da se vide i evociraju uspomene, pozdravio je direktor Bosnalijeka Nedim Uzunović.
"Ove godine proslavili smo 66 godina uspjeha i jedinstva Bosnalijeka. Poslujemo uspješno uprkos brojnim problemima i tržišnim zahtjevima koji su posebno složeni u BiH. Nadamo se da ćemo tako nastaviti i uz vašu podršku. Vi ste naši najbolji ambasadori", kazao je Uzunović.

On je istakao da se BiH suočava sa odlascima mladih, ali da je cilj Bosnalijeka stvoriti uslove i klimu da mladi i pametni ljudi ostaju u svojoj zemlji uz svoje roditelje.

"Stoga ćemo se i dalje boriti, vrijedno raditi, širiti i razvijati posao, kako mladi i pametni ljudi ne bi napuštali ovu našu BiH tražeći bolju egzistenciju u stranim državama", kazao je Uzunović.

Kako je istaknuto proizvodi Bosnalijeka prisutni su na 18 svjetskih tržišta, na tri kontinenta u Evropi, Aziji i Africi.

"U 2016. godini smo otvorili nova tržišta. Naši proizvodi se sada mogu naći i na tržištima: Jemena, Libije, Somalije i Slovenije. Uskoro će se naši proizvodi naći u Velikoj Britaniji, Turskoj, Iraku, Bjelorusiji", kazao je Uzunović.
......"
Ako izgube Rusiju, izgubili su sve. Ko finansira grupaciju sakrivenu iza fonda sa Malte? Ovaj Uzunović je izgleda opasan spletkaroš sa sindromom oceubice. Zabija nož u leđa svojim mentorima, prvo Arslanagićima, sada i Rusima.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Po svemu sudeći sad bi trebalo podržati ove sa malte da bi se došlo do dividende.
Eh, hoće li nam se to onda obiti o glavu, ko to da zna.
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Nakon što sam vidio prijedlog za dividendu,rekao sam da to i n ije loše na sadašnju cijenu dionice.To je više od 4%,što ne možeš dobiti ni na jednoj banci!Sekretar društva mi je uzvratio:Bilo bi to i bolje da Vi manje pišete o nama!I tako,po ovdašnjoj logici,nisu krivi oni što rade kriminal,nego oni koji na to ukazujuNe bi me iznenadilo da tužilaštva počnu podizati optužnice baš protiv njih,kad već neće protiv onih na koje javnost ukazuje !Stvara se loša slika o državi!
Pa vidite do čega je dovela kriminalna priroda predhodne i ove sadašnje Vlade!Nikšić je u horu sa ovima što sada hoće da otjeraju Hadena,ma ko to bio,tvrdio da je Bosnalijek dobio kvalitetnog partnera!zajedno sa Asimom Sarajlićem je organizirao onu farsu od parlamenta da donesu famozno Autentično tumačenje da bi Hasanu A.P.Ćelamu dali legitimitet da upisom Hadenovog NO konačno legalizira okupaciju Bosnalijeka!Ovi što su sada našli nekog novog saveznika na Malti ili možda i bliže.iskoristili su tada sve resurse Bosnalijeka da sa 30 % na sumnjiv način pribavljenih dionica,ovladaju društvom!Jedan Rus,jedan beogradski Crnogorac nekoliko Nikšićevih zemljaka s druge strane Ivana,uz pomoć sigurno dobro honoriranih stranačkih prvaka,i naravno Hasana A.P.Čelama i njegovog pobočnika Živkovića, koji je sada eto u ekonomskom savjetu premijera,legalizirali su ono što su operativno provele kriminalizirane brokerske kuće i veliki investitor iz Osijeka,hercegovačkih korijena Aleksandar Hrkać!
Mi koji smo tada nastojali zaustaviti tu kriminalnu bratiju,nismomuspjeli.Recimo tadašnji ministar nije više mislim ni u stranci ,jer nije klepnuo ušima pod pritiskom stranačkog vrha!Na nečiju konstataciju da se mi borimo protiv čitavog SDP-a,on je dodao:I pola SDA!Ipak nije bio u pravu,zaoravo protiv cijelog SDA,pokazat će kasnije glasanje u Parlamentu!
Danas ti isti se nastoje kutasrisati tog velikog investitora iz Luxenburga!Nakon što su ga dobro opelješili postavivši se između tog partnera i dioničara,sad bi ga odbacili i pokušali definitivno preuzeti Bosnalijek,sada od Hadena i malih dioničara!
I kako vjerovati tim ljudima kad govore o bilo čemu!Pa oni proizvode L I J E K O V E!Već su kupili sve one koji su i imali običaj ponešto objaviti o njima!Oatao nam je samo ovaj portal!I zbog toga vas maltretiram ovako dugim postom „s dalekom nadom da će se naći neko rješenje kad bude račun sveden,ako bude..“
I dođite na skupštinu,ONI definitivno to zasluižuju!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

slavuj wrote:Nakon što sam vidio prijedlog za dividendu,rekao sam da to i n ije loše na sadašnju cijenu dionice.To je više od 4%,što ne možeš dobiti ni na jednoj banci!Sekretar društva mi je uzvratio:Bilo bi to i bolje da Vi manje pišete o nama!I tako,po ovdašnjoj logici,nisu krivi oni što rade kriminal,nego oni koji na to ukazujuNe bi me iznenadilo da tužilaštva počnu podizati optužnice baš protiv njih,kad već neće protiv onih na koje javnost ukazuje !Stvara se loša slika o državi!
Pa vidite do čega je dovela kriminalna priroda predhodne i ove sadašnje Vlade!Nikšić je u horu sa ovima što sada hoće da otjeraju Hadena,ma ko to bio,tvrdio da je Bosnalijek dobio kvalitetnog partnera!zajedno sa Asimom Sarajlićem je organizirao onu farsu od parlamenta da donesu famozno Autentično tumačenje da bi Hasanu A.P.Ćelamu dali legitimitet da upisom Hadenovog NO konačno legalizira okupaciju Bosnalijeka!Ovi što su sada našli nekog novog saveznika na Malti ili možda i bliže.iskoristili su tada sve resurse Bosnalijeka da sa 30 % na sumnjiv način pribavljenih dionica,ovladaju društvom!Jedan Rus,jedan beogradski Crnogorac nekoliko Nikšićevih zemljaka s druge strane Ivana,uz pomoć sigurno dobro honoriranih stranačkih prvaka,i naravno Hasana A.P.Čelama i njegovog pobočnika Živkovića, koji je sada eto u ekonomskom savjetu premijera,legalizirali su ono što su operativno provele kriminalizirane brokerske kuće i veliki investitor iz Osijeka,hercegovačkih korijena Aleksandar Hrkać!
Mi koji smo tada nastojali zaustaviti tu kriminalnu bratiju,nismomuspjeli.Recimo tadašnji ministar nije više mislim ni u stranci ,jer nije klepnuo ušima pod pritiskom stranačkog vrha!Na nečiju konstataciju da se mi borimo protiv čitavog SDP-a,on je dodao:I pola SDA!Ipak nije bio u pravu,zaoravo protiv cijelog SDA,pokazat će kasnije glasanje u Parlamentu!
Danas ti isti se nastoje kutasrisati tog velikog investitora iz Luxenburga!Nakon što su ga dobro opelješili postavivši se između tog partnera i dioničara,sad bi ga odbacili i pokušali definitivno preuzeti Bosnalijek,sada od Hadena i malih dioničara!
I kako vjerovati tim ljudima kad govore o bilo čemu!Pa oni proizvode L I J E K O V E!Već su kupili sve one koji su i imali običaj ponešto objaviti o njima!Oatao nam je samo ovaj portal!I zbog toga vas maltretiram ovako dugim postom „s dalekom nadom da će se naći neko rješenje kad bude račun sveden,ako bude..“
I dođite na skupštinu,ONI definitivno to zasluižuju!
Gosp. Slavuj-Čengić,
Moj iskreni rešpekt. Hronološkim prikazom do potvrde kontinuiteta kriminala u režiji kriinalne hobotnice u institucijama.

Srdačan pozdrav!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Po mojoj racunici ko u srijedu bude kupio dionice Bosnalijeka imat ce pravo na dividendu?
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

insider wrote:Po mojoj racunici ko u srijedu bude kupio dionice Bosnalijeka imat ce pravo na dividendu?
...Ako naravno na Skupštini bude donesena odluka o toj dividendi. Usput, na Sase najviši kupovni nalog trenutno 11,47 a prije koji dan kada je izgledalo da se više ne može dobiti dividenda išlo je i po 12. I sve to u godini najboljeg poslovanja, prihoda, podjele dividende itd itd. Da ne kažem da izgleda ima neka borba za prevlast što je klasična situacija koja najavljuje porast cijene. Svugdje osim na SASE. Pa budi pametan ovdje.
Post Reply