Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Vjerovatno se Fahro nešto pobrkao možda je mislio 8 KM po dionici. U svakom slučaju Novalić će sad morati da se izjasni o minimalnoj cijeni. Ili o tome koliko firma vrijedi. jeftina prodaja će sad teško proći. Sve je sad pod daleko većom lupom javnosti nego prve dvije aukcije. Neka se je zakuhalo a ne zna se ko je veća bagra od njih.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Shahab »

Za Radončića su Prevent i Hastor tajkuni, a Kelmendi je "jadnik koji nevin leži u zatvoru". Pod garanciju lažov i loš čovjek. Mala digresija. U suštini treba provesti fer i transparentnu prodaju. To je sada neizbježna varijanta. Jedina inteligentna opcija. Prodajna cijena VGT jeste orijentir. SOSOR može biti samo skuplji.
Sitna buranija
Posts: 2301
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

http://zurnal.info/novost/20386/novalic ... 14-miliona

Sve je valjda odavde krenulo.

Ako SOSOR ode po ovoj cijeni oni sa 18 mio KM mogu i tender ponudu objaviti, ne treba im više para. :)

Možda direktnom pogodbom dogovore 8 mio cijenu uz obavezu dodatnog ulaganja 7-8 mio koliko bi SOSOR-u trebalo dodatno kapitala za životna osiguranja po novom zakonu. I onda bi još svijetlog obraza rekli da su dobili 15-16 mio. Naravno ovo je ŠBB-KBB scenario, ali to bi bila za sve nas katastrofa, pogotovo jer nam sa ASA-om vrijednost dionica neće ići gore...
Sitna buranija
Posts: 2301
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Shahab wrote:Za Radončića su Prevent i Hastor tajkuni, a Kelmendi je "jadnik koji nevin leži u zatvoru". Pod garanciju lažov i loš čovjek. Mala digresija. U suštini treba provesti fer i transparentnu prodaju. To je sada neizbježna varijanta. Jedina inteligentna opcija. Prodajna cijena VGT jeste orijentir. SOSOR može biti samo skuplji.
U svakom slučaju, ako su htjeli provesti jeftinu kriminalnu prodaju, ova medijska hajka im ne ide na ruku...
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Sitna buranija wrote:http://zurnal.info/novost/20386/novalic ... 14-miliona

Sve je valjda odavde krenulo.

Ako SOSOR ode po ovoj cijeni oni sa 18 mio KM mogu i tender ponudu objaviti, ne treba im više para. :)

Možda direktnom pogodbom dogovore 8 mio cijenu uz obavezu dodatnog ulaganja 7-8 mio koliko bi SOSOR-u trebalo dodatno kapitala za životna osiguranja po novom zakonu. I onda bi još svijetlog obraza rekli da su dobili 15-16 mio. Naravno ovo je ŠBB-KBB scenario, ali to bi bila za sve nas katastrofa, pogotovo jer nam sa ASA-om vrijednost dionica neće ići gore...
Ovo sa dodatnim ulaganjima je stara fora kad su u privatizaciji davane firme za marku a kupac obećavao milionska ulaganja u budućnosti. Nebitno je čak i da li su izvršavali to. Cijena je samo ono što se odmah uplati a sva obećavanja tipa budućih investicija su naravno šupljak. Te pare ne dobija prodavac nego kupac ustvari ulaže sam u sebe tj povećava svoj kapital. Ne treba dozvoliti čak ni pomisao, ni priču o nekavim investicijama niti takvo nešto vrednovati ni s jednim bodom. Priča se opet svodi na to da treba zvati što širi krug potencijanih kupaca, najmanje desetak, po mogućnosti van BIH i najvažnije, definisati minimalnu cijenu prije početka pregovora a najmanje 12 po dionici. Provjeriti je li istina ovo za savjetnicu koja je radila za Prevent i davala lažne informacije i ako da, pokrenuti krivičnu odgovornost protiv nje ali i svakoga za koga se utvrdi da je umiješan. Ovo je veliko. Nije valjda da je Zukić u pritvoru zbog mita za posao od koje hiljade a ovo sa desetinama miliona pljačke da prođe tek tako u tišini.
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Nekakva sjednica SDA. Jos ce ih radoncic natjerati da odrade tender kako treba.

Ionako su pred raspadom jos ako ovo nekom jeftino prodaju, onda se na iducim izborima nece moci nicemu nadati
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Shahab »

panzer wrote:Nekakva sjednica SDA. Jos ce ih radoncic natjerati da odrade tender kako treba.

Ionako su pred raspadom jos ako ovo nekom jeftino prodaju, onda se na iducim izborima nece moci nicemu nadati
U svakom slučaju pritisak javnosti je super pojava koja im ruši planove. Iz afere u aferu, iz poraza u poraz. Đaba im sve naručene hutbe svijeta, gorit će u džehenemskoj vatri poraza i propasti.
Sitna buranija
Posts: 2301
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Ne bih ja njih baš potcjenjivao, niti njihove rezultate kojih ima, niti bih FahrA precjenjivao. Ali je svakako dobrodošla halabuka oko SOSOR-a, jer im je u tom slučaju teže provesti eventualnu pljačku i kriminal oko ove prodaje...
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Ta Aida Soko i mene je prevarila!Stekao sam utisak da je ona osoba koja će se držati struke i tako se ponašati!Čak mi je u njenoj kancelariji,još dok se čekala aukcija FDS,rekla kako za sva tri društva ima dobrih interesenata i da ona sa njima kontaktira!Činilo se da se u svemu slaže sa onim što sam ja iznio!A eto ispostvilo se da je zapravo samo stručni paravan za neukog i drskog stručnjaka za preklasifikaciju drvene građe iz Gradačca!Sve u svemu,među ovima što na bilo koji način komuniciraju sa sa ovako perfidnim pljačkašem vlastite zemlje,Fadilom Novalićem,nema niko pošten,a niti nešto pametan!Jer čovjek sa imalo pameti zaključio bi da će ovo sve na kraju morati biti objelodanjeno!
Nimalo pameti očito nema ni kod potencijalnih kupaca koji kupe na ovaj način!Narod,od kojeg oni na kraju ipak moraju prikupiti premije ,dobro će zapamtiti ovu bezočnu pljačku!Ja sam prije neki dan prvi put poslije rata osigurao auto u Sarajevo osiguranju,i to će sigurno biti i
zadnji put.Siguran sam da mnogi razmišljaju na taj način!
Ja čak mislim da se ova prodaja neće ni dogoditi!Valjda će neko od ovih iz pljačkaškog štaba shvatiti da bi ovo bilo baš previše!Bez obzira što su strpljivo sačekali da se slegne prašine oko tek zavšene pljačke kod prodaje FDS,reakcija javnosti pokazuje da to nije zaboravljeno!Ko zna na šta će ovo izaći!Ako ovog izvršioca pljački po nečijim narudžbama puste da realizira i ovu,ako ga dakle neko ne zaustavi,ostaje samo ulica!I to onaj svečano otvoreni trotoar!Ja stvarno ne vidim drugi način.
A ja ću pokušati dovesti ih pred sud,makar u privatnoj parnici!
Post Reply