Vlada FBiH

montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vlada FBiH

Post by montypython »

Čuj smijurije HDZ bi tražila ogromne ustupke za smjenu Novalića, znači SDA-Novalić im da sva tri člana nadzornog odbora u Aluminiju, SDA-Vlada im da poklon, da sarajevska elektroprivreda snabdijeva strujom taj Aluminij i onda HDZ traži ustupke, valjda bi HDZ trebao da DAJE ustupke. To je kao da bi ušao u pekaru i tražio hljeb a kad ti ga daju tražio i da ti plate što si ga uzeo umjesto da ti njima platiš. Ali tako je to kad si dobar pregovarač kao Riđobradi. A za ovu dvojicu stvarno ne znam šta bih rekao, prije svega ako Novalić ne valja a ne valja, gdje je odgovornost onoga ko ga je doveo, je li Bakir ikada išta kriv. Bio je i Trhulj u igri tada koji je napravio dobre stvari u namjenskoj industriji prije toga a neko je ipak doveo Novalića iz Nigdjezemske, koji BTW do tada nije uradio ništa vrijedno spomena.
Polić. Ne znam, za čovjeka sam čuo samo kad je bio u Bosnalijeku a drugo sve neke afere uključivo i nešto kad je bio u Hifi ali računam to je i najveći domet Riđobradog, doveo bi on i čistačicu iz Hife za Premijera. I servirku iz buregdžinice ako mu nekog dana donese dobar burek.
Konaković. U CVu vidim završio je elektrotehničku školu i ubrzano, trogodišnji fakultet sporta i fizičke kulture, impresivno zaista. To su ljudi kandidati za Premijera koji bi nas trebali izvesti iz krize? Pa bolji bi bilo bilo koji direktor bilo koje firme pa makar od deset ljudi koji ju je vodio bar nekoliko godina. Samostalno. Ovo su obični stranački uhljebi i niskorangirani političari. Siguran sam da je npr Trhulj bolji za tri klase od ovih, a Svetlana Cenić bi ih pojela za doručak sve zajedno samo što je u nje sve pogrešno, ime, nacija, vjera, pol i entitet. Ali volio bih da se varam i da bilo ko od njih dvojice bude super premijer. Jedno je sigurno, Novalić treba da ide ako ništa drugo zbog onih izjava kojima je pokušavao da ocrni SOSOR pred prodaju.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Vlada FBiH

Post by Shahab »

Naivno je krivca tražiti u premijeru, oni su potrošna kategorija, pogotovo što svi znamo ko i kako donosi odluke u SDA.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Da ne poznajem ove ljude ,mislio bih da je to neka zajebancija!
Na žalost nije.
ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Vlada FBiH

Post by ada »

Ovi svi pobrojani "kandidati" za novig premijera uključujući i g.Cenić,ne mogu okrenuti cipele prof.dr.Melihi Bašić,profesorici na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu.Ekonomiju ima u malom prstu,engleski govori tečno,57 godina ima,lijepo izgleda,veoma je elokventna i veliki patriota.Zašto ne bi imali premijerku,ma dista je više akšam fakulteta i titula iza kojih ništa nema gore nabrojano.
Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vlada FBiH

Post by Sabur2 »

Uglavnom zato što takvi ljudi nisu poslušni.

Da dodam na post: kod nas ne važi demokratska praksa da šef stranke preuzme odgovornost i preuzme premijersko mjesto. Uvijek je tu neki kurban.
Ne znam kako se to može promijeniti ali je to vjerovatno jedini način da i stranka i šef stanu iza rezultata svog mandata. Ovako se uvijek ima nekog za okriviti, a nikad pravog krivca.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Sigurno da ima dovoljno dobrih kandidata da se može formirati nekoliko vlada.ali je vrhuški najvašnije da su dobri vojnici partije!Inače,kako protumačiti na osnovu čega su odabrani ovi dosadašnji i prošli,i oni prije njih,i tako nazad !
A ako će opet o kandidatu za premijera i eventualne nove ministre,odlučivati Asim Sarajlić,onda smo mi sve ovo džaba pričali!Koga bi to zapravo mogao odabrati taj SDA kadrovik!!!
ja i dalje navijam za Novalića,tako je najkorisnije za sve potencijalne kandidate!Ono u šta sam siguran je da u SDA jošnisu svjesni do kuda ih je dovela ova kadrovska politika!
U ostalom,njima,kao i svim drugim pljačkaškim skupinama koje se kod nas nazivaju političkim strankama,vsažno je samo da su u vlasti!
Uporavo sam pročitao da je od 23001 godine iz sirbije na of shor račune iznešeno 51 milijarda dolara.Pa sad vi vidite ko0liko je to kod nas!
Problem je što to kod nas,posebno u Federaciji,ama baš nikoga ne zanima.Kod nas će uskoro i nekoliko vreća kupusa za kiseljenje ,za potrebe naših prvaka,kupovati isključivo fondovi sa Malte,Luksemburga ili recima Beča!I ako ostane Novalić,on će to pohvaliti kao dobar domet naših političara!
montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vlada FBiH

Post by montypython »

ada wrote:Ovi svi pobrojani "kandidati" za novig premijera uključujući i g.Cenić,ne mogu okrenuti cipele prof.dr.Melihi Bašić,profesorici na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu.Ekonomiju ima u malom prstu,engleski govori tečno,57 godina ima,lijepo izgleda,veoma je elokventna i veliki patriota.Zašto ne bi imali premijerku,ma dista je više akšam fakulteta i titula iza kojih ništa nema gore nabrojano.
Generalno nemam ništa protiv nekog obrazovanog pa ni protiv gđe Bašić, niti da žensko bude premijer. Mislim da u BIH ima bar 100 ljudi sposobnijih od ove dvojice za to mjesto. Mislim da je malo pretjerano to da Cenićka ne može ni cipele čistiti gđi Bašić. Ne znam stavove gđe Bašić o bilo kojem pitanju rješavanja teške situacije u BiH. Gledao sam dosta emisija i čuo mišljenja u raznim dijaloškom emisijama gdje su bili pristutni profesori sa fakulteta i po sjećanju njihova mišljenja su bila vrlo mlaka i pokazano je da pojma nemaju o realnim problemima i privrede i života. Ne znam je li ona bila među diskutantima ali uvjerio sam se da ima nešto u onoj: "ako ne znaš da radiš neki posao onda možeš predavati studentima o tome". Ne mora biti pravilo naravno. U CV joj ne vidim neki duži rad u privredi osim ono u Pozamantriji. Volio bih znati stavove gđe Bašič npr o ovim prodajama firmi, šta bi uradila na berzi, sa KOMVP, sa investicionim fondovima i DUFovima, doprinosima na plate, porezu na dobit, šta bi uradila sa rudnicima, koliko bi smanjila administraciju i plate uz administraciji, broj ljudi u javnim preduzećima i plate tamo, itd i sl. Šta bi uradila sa hiljadama strančki uhljebljenih u zadnjih par godina...?
Pokušao sam kratko da proguglam i ništa, našao sam npr ovo sa nadzornim odborom u Avazu i paralelnim izmajmljivanjem prostora u Avazu Agenciji za promociju stranih investicija, gdje je posrednik bio suprug bar je tako navedeno. Ako je to ta Meliha, onda nije dobro za početak niti bih trčao sa hvalospjevima. Ne kažem ni da ne bi bila dobra ali akademska karijera kakva god da je, nije dovoljan dokaz da bi bila dobra za Premijera.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/578 ... amata.html
montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vlada FBiH

Post by montypython »

evo npr neki dan je bio kraći intervju linkovan i ovdje (vijesti iz ekonomije i prevrede), gđe Snježane Kopruner a sad nađoh i ovo:
http://www.akta.ba/bs/Vijest/licnosti/s ... tima/57320
Dakle žena, na sa budžeta, nego sa svojih deset prstiju podigla sa mužem kompaniju, prošla i tehnologiju i ekonomiju, kalila se u biznisu, na svojoj koži osjetila probleme i nedostatke i zakona i radnog zakonodavstva. Inžinjer, konstruktor specijalnih mašina još u bivšoj državi, radila u Njemačkoj. Zna sve kako bi trebalo i šta treba promijeniti. Ne kažem da treba ona lično biti premijer ali neko takav, ko nije došao sa budžeta nego iz epicentra zbivanja.
Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vlada FBiH

Post by Sabur2 »

To su ljudi sa znanjem, reputacijom i integritetom.
Oni NE ŽELE da ih se gura u ovu političku kaljugu, ne žele zapravo da imaju ikakvog posla sa našim "plemićima". Danas kod nas u politiku ide samo onaj ko neće i nezna ništa da radi. To je 70% članstva i 98% rukovodstva svake partije. I sad tu da dodje na primjer jedan potencijalni Emerik Blum...
Ma nemoguće i neizvodivo.
montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vlada FBiH

Post by montypython »

Sabur2 wrote:To su ljudi sa znanjem, reputacijom i integritetom.
Oni NE ŽELE da ih se gura u ovu političku kaljugu, ne žele zapravo da imaju ikakvog posla sa našim "plemićima". Danas kod nas u politiku ide samo onaj ko neće i nezna ništa da radi. To je 70% članstva i 98% rukovodstva svake partije. I sad tu da dodje na primjer jedan potencijalni Emerik Blum...
Ma nemoguće i neizvodivo.
Pa vjerovatno i ne bi pristala ali pitanje je da li ju je neko ikad i pitao bi li. Briga njih za Blumove i Tesle, takvi ne pristaju na trule dealove i kriminal. i Zamisli sad tu ženu koja u Travniku u ovakvoj državi sa nametima na platu od 73% plus sve ostalo, koljući se sa administracijom iz nekakvog svog paralelnog BH svemira, vodi uspješnu firmu koja prodaje kočione sisteme proizvođačima vozova u svijetu. Pa da su nameti na neto platu recimo 50% umjesto 73% vjerovatno bi firma imala 3000 ljudi i proizvodila vozove, BH vozove. Sposobnim ljudima treba tako malo da naprave čudo, a opet neko tamo gore smatra da zemlju treba voditi npr svršeni diplomac trogodišnjeg fakulteta za sport. A o tome ko je podoban odlučuju takvi kapaciteti kao Zukić, Sarajlić, Riđobradi i slični......
Post Reply