Bosnalijek

montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sve OK i to je jedna varijanta, moguća, međutim, ima i nedostatak odnosno povelik rizik. Naime osnova za takav plan je da će dionice Hadena SIGURNO biti blokirane i da on, novi kupac to sigurno zna, jer nije BUDALA. Dakle je li dovoljno samo da on hoće da provjeri šta je s tim istragama ili on POUZDANO zna da će istraga sigurno dovesti do blokade i to u nekom razumnom roku. E sad u ovom okruženju, ko može biti siguran u bilo šta a kamoli bazirati svoj ključni poslovni potez na pretpostavci da će se tužilaštva i sudovi najednom probuditi i sankcionisati nešto što se desilo prije tri godine a to nešto u ovom trenutku NIJE sankcionisano.
montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Kako zasad niko ništa ne zna, možemo samo nagađati uz manju ili veću vjerovatnoću. Npr iz ove izjave:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/masic-gl ... /161013044
gdje SDP ovac problematizira prodaju i ozbiljnost kupca moglo bi se posredno zaključiti da kupac nije Haden(ovac). Zašto. Pa rekoh ja mislim da je Hadena i Uzunovića i doveo SDP (dozvoljavam malu mogućnost da sam u krivu) da istjera Arslu. Jesu li i sad u ljubavi ne znam ali sumnjam da bi ih napadali, logičnije mi je da bi napadali one koji su kontra njih.
panzer
Posts: 12371
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

A možda su ljudi samo na vrijeme počeli ozbiljnu predizbornu kampanju pa kritikuju sve što trenutna vlada uradi. Imajući u vidu koliko je predsjednik SDPa aktivan onda meni više vuče na politiku nego na negu zavjeru s ciljem spašavanja vojnika Nedima.
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: Bosnalijek

Post by mendo »

panzer wrote:A možda su ljudi samo na vrijeme počeli ozbiljnu predizbornu kampanju pa kritikuju sve što trenutna vlada uradi. Imajući u vidu koliko je predsjednik SDPa aktivan onda meni više vuče na politiku nego na negu zavjeru s ciljem spašavanja vojnika Nedima.
sličan dojam sam dobio
montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

panzer wrote:A možda su ljudi samo na vrijeme počeli ozbiljnu predizbornu kampanju pa kritikuju sve što trenutna vlada uradi. Imajući u vidu koliko je predsjednik SDPa aktivan onda meni više vuče na politiku nego na negu zavjeru s ciljem spašavanja vojnika Nedima.
Nema tu možda, oni odavno kritikuju sve što Vlada radi samo što meni to nije ozbiljno nego jadno.i pokazuje nemoć. Rafala se po svemu i na neviđeno bez ikakve analize i ulaženja u dubinu. Ovu Vladu naravno treba kritikovati jer ne valja pet para samo što ih oni kritikuju iz potpuno pogrešnih razloga. Npr za ove firme kritikuju da nije trebalo prodavati, dakle trebalo je ostaviti kao dosad. Ako i pomenu nisku cijenu onda lupnu kao za FDS onaj jedan, da je trebalo mislim 400 po dionici i sl. Dakle čisti populizam i sindikalna priča a bez ikakvih vlastitih ideja.
Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

montypython wrote:
panzer wrote:A možda su ljudi samo na vrijeme počeli ozbiljnu predizbornu kampanju pa kritikuju sve što trenutna vlada uradi. Imajući u vidu koliko je predsjednik SDPa aktivan onda meni više vuče na politiku nego na negu zavjeru s ciljem spašavanja vojnika Nedima.
Nema tu možda, oni odavno kritikuju sve što Vlada radi samo što meni to nije ozbiljno nego jadno.i pokazuje nemoć. Rafala se po svemu i na neviđeno bez ikakve analize i ulaženja u dubinu. Ovu Vladu naravno treba kritikovati jer ne valja pet para samo što ih oni kritikuju iz potpuno pogrešnih razloga. Npr za ove firme kritikuju da nije trebalo prodavati, dakle trebalo je ostaviti kao dosad. Ako i pomenu nisku cijenu onda lupnu kao za FDS onaj jedan, da je trebalo mislim 400 po dionici i sl. Dakle čisti populizam i sindikalna priča a bez ikakvih vlastitih ideja.
Da uvijek kad vidim naslov pomislim evo sad ce neko sa odredjenom politickom snagom relevantno kritikovati i iznijeti pravi problem, kad ono - fule more sa broda....
inversor
Posts: 45
Joined: 23 Oct 2012, 18:46

Re: Bosnalijek

Post by inversor »

Mozda je ulazak malteskog fonda tzv greenmail :lol:
Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

inversor wrote:Mozda je ulazak malteskog fonda tzv greenmail :lol:
Ima i tih glasina, sad jel to što je babi milo...
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Jednu činjenicu nikako da prihvatite:Haden ,ma šta i koga podrazumjevali pod ovim pojmom,ne može kupiti ni na koji način ovaj Vladin paket dionica BSNL.I zato ovaj vaš greenmail i ne dolazi u obzir.Po meni ,vrlo je vjerovatno da je Haden u nekakvoj vezi sa ovim kupcem.Možda će zajedno tražiti kupca,kao recimo Mulahasanović , I. Selimovič.i Hasen Mašić,u slučaju FDS,ili je tog kupca obezbjedio menadžment da preko njihovog paketa upravlja Bosnalijekom,nakon evdentualne blokade dionica u njihovom vlasništvu!Otežavujuća im je okolnost mogučnost odlaska Provalića,koja je sve izvjesnija.Ovo posljednje bi bilo najgore za nas male dioničare!Ali ko zna,možda i menadžment uzme neko dulje odsudstvo!
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Kasnijim pregledom gornjeg posta uočio sam grešku koja mi se podkrala kod pisanja istog.Umjesto imena Mulahasanović , I. Selimovič.i Hasen Mašić,
treba da stoje puna imena Edin Mulahasanović,Isan Selimović i Hasen Mašović.Naime,to su ljudi koji su ,sa drugima,organizirali i finansirali kupovinu više od 10 posto dionica FDS po dogovorenim cijenama i uz doplatu u gotovini!Oni su ,pored svojih pokrovitelja iz vlasti,i aktivni učesnivci pljačke koju premijer Fadil Novalić naziva uspješnom prodajom Vladinih dionica FDS!
Ovom prilikom se ispričavam osobama koje su ,zbog nepotpunih ili pogrešnih imena,na bilo koji način dovedene u vezu sa ovom kriminalnom rabotom!
Post Reply