Bosnalijek

panzer
Posts: 12371
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sabur2 wrote: U vezi krsenja pravila berze koje se pominje:
Ako ga je i bilo, ono je najbenignije moguce. I sad ja treba da budem principijelan i da trazim postenje i pravicnost, cak i kad je to(vjerovatno) na moju stetu. Prvi put berzanski ucesnici krse pravila na nacin da se povrijedi neko od onih koji su takav modus vivendi uspostavili i sad treba da ja budem principijelan...
Ne znam, tesko...
Dječija bolest društva. Upravo ovdje je žrtva bila neko od onih koji su uspostavili taj modus. I ako ne shvate da svi, čak i onaj najjači može biti žrtva vlastitog poretka, neće se spametovati. Ovdje je ustvari zakon džungle ali niko neće da prizna. Da bi se digli jedan stepen iznad toga moraju regulisati propisa da svi stvarno budu jednaki.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Kupac dionica Bosnalijeka nije poznat ni Vladi Federacije BiH
Klix.ba

Kupac dionica Bosnalijeka nije poznat ni Vladi Federacije BiH
Iz Vlade Federacije Bosne i Hercegovine saopćeno je da je na današnjoj vanrednoj aukciji na Sarajevskoj berzi prodat njen vlasnički udio u kompaniji "Bosnalijek" u iznosu od 19,25 posto, što je ukupno 1.507.724 dionice.
Kupac dionica Bosnalijeka nije poznat ni Vladi Federacije BiH
Foto: Arhiv/Klix.ba
Na aukciji se nadmetalo više ponuđača, a postignuta je cijena od 15,51 konvertibilnu marku za jednu dionicu, što je više od prvobitno tražene. Na ovaj način prikupljena su sredstva u visini od 23.384.799,24 konvertibilnih maraka.

Obzirom na to da je Vlada Federacije BiH imala manjinski udjel u vlasništvu ove kompanije, a samim tim nije imala svoje predstavnike niti u Nadzornom odboru, niti u upravi i nije imala ni mogućnost u odlučivanju, donesena je odluka o prodaji ovog manjinskog udjela.

Kupac državnog udjela u vlasništvu ove kompanije za sada Vladi Federacije BiH nije poznat.

JEST IM NEKO POMRSIO RAČUNE ZOVI HITNO FADILA VIDI KO JE TO, OTIŠLE PARE A NIJE SE UZELO KAKO SE MISLILO VRAĆAJ FADILE PARE SA KAJMANA ,VIDITE ABAZA KOALICIONOG PARTNERA KOLIKI JE NASLOV KAKO JE KUPOVINA NERGULARNA. POTVRĐENO PADIL SE VRAĆA DA VIDI KO JE TO SMIO UZETI FIRMU MIMO NJIH. A GOSPODIN IZ TUZLA FARMA KOME JE OBEĆANO ZA SITNU BURANIJU DA TO KUPI OTIŠLE PARE ZA FAHRETOVO KAMPANJU U TK I TUZLI.
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Bosnalijek

Post by beavis »

Vidite da je sve transparentno kod nas. Od aukcije i naguravanja na istoj, eventualnog davanja naloga bez pokrića do odavanja bankarske tajne. O javnom lamentiranju o kriminalu bez argumenata da i ne govorim. Katastrofa. I onda se čudite što nema ozbiljnih investitora.
Last edited by beavis on 07 Oct 2016, 10:21, edited 2 times in total.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

panzer wrote:@slavuj Trebalo bi stati na loptu jer jedna riječ vuče drugu...... A onda nećemo doći daleko.

Što se tiče "mog brokera" ja od početka radim preko Raiffeisena i nikad nismo imali više od par zvaničnih rečenica u eventualnim razgovorima niti znam šta ti zaposlenici znaju ili ne znaju o mojim predmetnim dionicama. Nikad nije bilo "moj broker mi rekao ovo ili ono odnosno savjetovao"...

@panzer obrati paznju na stav 4 Raiffesenovih pravila. Izgleda da nemas sa njima bas dobru poslovnu saradnjua

1.12.2
Avans i raspoloživi vrijednosni

1.12.2.1
Avans
(1)
Banka će prihvatiti, odnosno prenijeti i/ili izvrši
ti Nalog za kupovinu vrijednosnih papira samo
ukoliko je Klijent doznačio puno pokriće u novcu po
trebno za prijenos i/ili izvršenje upućenog
Naloga uvećano za iznos svih pripadajućih naknada i
troškova Banci i/ili drugim finansijskim
institucijama po osnovu prijenosa i/ili izvršenja N
aloga, uključujući provizije Mjesta izvršenja
Naloga i naknade RVP ili drugim finansijskim instit
ucijama te obračunatih u skladu s odredbama
Tarife.
(2)
Banka će uputiti Klijenta o načinu uplate novčanih
sredstava. Smatrat će se da je Klijent doznačio
potrebna novčana sredstva kada ona budu uplaćena u
skladu s uputom Banke na Namjenski
račun novčanih sredstava.
(3)
Banka može u svakom trenutku obustaviti obavljanje
poslova koji su predmet ovih Pravila do
primitka uplate novčanih sredstava potrebnih za pri
jenos i/ili izvršenje upućenog Naloga uvećanog
za iznos svih pripadajućih naknada i troškova te u
takvom slučaju ne odgovara za štetu
uzrokovanu Klijentovim neuplaćivanjem potrebnih nov
čanih sredstava za prijenos i/ili izvršenje
zaprimljenog Naloga. U navedenom slučaju Banka će o
tome odmah obavijestiti Klijenta.
Pravila poslovanja u poslovima s vrijednosnim papir
ima
Investicijsko bankarstvo V2.0 Strana 12 od 26
(4)
Banka može, obzirom na dobre poslovne odnose s Klij
entom, intenzivnost poslovanja i uzimajući u
obzir njegovu finansijsku moć i druge razloge, odob
riti Klijentu bezavansnu trgovinu.
panzer
Posts: 12371
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Jel to znači da svi mogu imati "bezavansnu trgovinu " na berzi odnosno da VGT pravi grešku tražeći provjeru? Ili će samo raiffeisen iskoristi svoja sredstva koja će kasnije naplatiti od klijenta?
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

panzer wrote:Jel to znači da svi mogu imati "bezavansnu trgovinu " na berzi odnosno da VGT pravi grešku tražeći provjeru? Ili će samo raiffeisen iskoristi svoja sredstva koja će kasnije naplatiti od klijenta?
Treba pogledati i ostala pravila ostalih brokerskih kuca. Svako ima svoja odobrena pravila.

A ti kod sljedeceg naloga reci Raiffeisenu "zasto ja uvijek moram imati 100% pokrice."
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Sta ovo niko nece da povuce prvi potez na berzi?

Valjda cekaju da prikupe avans, hehehhehehehehhe
Key
Posts: 125
Joined: 08 Aug 2013, 10:23

Re: Bosnalijek

Post by Key »

Koliko su ljuti klijenti VGT-a što nisu kupili dionice BSNLR na aukciji. Histerija, frustracije, to nije fer...kme, kme, kme, oni nisu uplatili novac, kme, kme, nas niko ne voli..., kme,kme, naslovna u Avazu, kme, kme...

Ko gubi ima pravo da se ljuti.

Pravila SEE Investmentsa
Član 7.
Klijent koji želi da izda nalog za kupovinu vrijednosnih papira, dužan je uplatiti 100%
avans iznosa namjeravane kupovine vrijednosnih papira, uvećan za iznos troškova
transakcije, na namjenski račun SEEIS kod banke depozitara.
Moguća razlika u cijeni se poravnava nakon realizacije naloga.
SEEIS se može, obzirom na trajne poslovne odnose sa Klijentom, intenzivnost poslovanja
sa Klijentom ili iz drugih razloga opredjeliti za niže avanse ili bezavansnu kupovinu.


Nagradno pitanje: ko odobrava pravila berzanskog posrednika? Naravno Komisija
Ova Pravila poslovanja odobrila je Komisija dana 28.04.2016. godine Rješenjem
broj: 04/1-19-127/16.

SEE investmens ako uplati danas novac, ovi iz VGT-a, mogu samo da gledaju novog dioničara u ponedeljak na TOP 10. Nadam se nekog ko nije u vezi sa prepoštenim Hadenom. Onda trka za dionicama malih dioničara kreće. Ko će prije skupiti 51%? :-)
Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

beavis wrote:Vidite da je sve transparentno kod nas. Od aukcije i naguravanja na istoj, eventualnog davanja naloga bez pokrića do odavanja bankarske tajne. O javnom lamentiranju o kriminalu bez argumenata da i ne govorim. Katastrofa. I onda se čudite što nema ozbiljnih investitora.
Ne čudimo se mi. Mi znamo zašto ih nema.
Ne zato što mi lamentiramo, nego zato što neko drugi ne radi svoj posao.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Evo još jedan od nekoliko branilaca kriminala .Prvo pobroji baš taj kriminal,a onda piše o lamentiranju nad kriminalom bez dokaza.A upravo to je lamentiranje!A ja se pokušavam boriti protiv tog kriminala i kriminalaca!I to na mjestima gdje bi trebalo biti rezultata a i ovdje ,među mangupima iz naših redova!
Još je gluplja tvrdnja kako se ovo ne dotiče interesa malih dioničara!Od toga ko je konačni kupac,sigurno zavisi pošto će mo mi prodati svoje dionice.Jer oba ova kupca nemaju sigurno iste namjere!To će mo uskoro i saznati!
I nemam ja sta stajati na loptu.Ljudi su toliko drski u krimnalu ili bar u podršci kriminalcima,da se njima to treba reći ne birajući riječi!Pa pogledajte šta su se sve nalupetali ov i ovdje,i kada se to pokaže netačnim,onda oni nastave na drugoj temi!Kao da su oni ,svaki pojedinačno,neka nadnaravna sinteza svih kriminalaca,i onih koji su već optuženi,i onih koji to još nisu!
Post Reply