Fabrika duhana Sarajevo

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by proleter »

Sitna buranija wrote:Naletih slučajno na film koji je svojevremeno koristio direktor FDS da se obračuna sa SDP-om. Ali su zanimljive konstatacije u filmu da je cilj SDP-a da postavi svoje ljude da može FDS jeftino da proda. Zanimljiva je i vrijednost kojom se tada baratalo (prije dvije godine). :) Obratiti pažnju na 47:35...
http://zurnal.info/novost/18217/tv-zurn ... vanski-rat
Doktor koji govori "kiosaka" :lol: :lol:
Nije smješno nimalo, ovdje se govori o kriminalu ako se FDS proda po cijeni manjoj od 200 KM po dionici.
Eto prodat je za 40 % te vrijednosti, šta ćemo sad?
I čiji je ovo prilog uopće, gdje novinarka govori "duvan" svo vrijeme?
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ovdje je jedino bitno da država i državni fikusi više nemaju šta tražiti u FDSu tako da, kako rekoh, Mulahasanović se više nema kome pravdati kako nije prodat FDS nego dionice. On je ionako sve radio na svoju ruku a tek sad više nema nikakav odnos sa nekih iz države ko bi ga mogao smijeniti.

Sad mora odgovarati novom vlasniku a ne vjerujem da će ova ekipa iz CIDa biti u poziciji fikusa na skupštini kao nekada oni fikusi iz ministarstva poljoprivrede. Ako imali budu profesionalni, mislim da mogu uraditi dobar posao.
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Potpuno je van pameti ljudima osporavati pravo da se bore za svoju imovinu!A mi ovdje upravo to radimo!Naravno,isto ovo bi trebali raditi i kao građani,poreski obveznici,i kao korisnici budžeta,i na kraju,ali ne kao posljednje,kao branioci svoje zamlje!A tu zemlju,za koju smo ,bar neki,rizikovali i živote,i porodicu,ovi kriminalci upravo rastaću!Ne samo Dodik,i ne sama Čović,nego svi kriminalci zajedno.Naravno uključujući i ove sa ovog foruma!
Potpuno je bilo normalno da se čak i fizički suprostavimo ovakvima!Bez obzira kakve sam već bljuvotine čitao ovdje od racionalnih pristaša kriminala,ili od slučajno slobodnih ,o tome kako uložim 3000 pa očekujem nekakvu zaradu,ovi kriminalci su me ovakvom prodajom i mojih dionica FDS,oštetili za najmanje dvadesetpetogodišnju penziju!I to znaju svi ovdje oglašeni kriminalci,jer su bliski onima koji imaju knjige dioničara,to odavno već zna i ovaj moj bezočni pljačkaš ,koji je i na moj račun postao čak i doktor,a opet je po medijima izjavljivao da ja i nisam dioničar,ili da sam to od skora!Znaju to i oni koji su me na sve načine pokušali eliminisati.Na žalost,mošda će i oni,ovi kriminalci,ušičariti neki dinar smojih leđa,ali definitivno ja neću odustati!I što je najvažnije,mislim da ovo radim dosta uspješno.I nije mi žao ni truda,ni opasnosti kojom se izlažem,kao što ne žalim ni zbog svega onog što sam uradio 92.I tada prvenstveno zbog sebe i porodice,a boga mi i da bi svijetla obraza mogao pogledati sebe u ogledalu!
I pri tome nema potrebe da izigravam bilo kakvog detektiva,imaju ljudi kojima je to profesija!
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Zanimljivo je da i nakon sigurne najave da će se moći prodati po 83,5 KM nema nikakvog kupovnog naloga bar na 70 KM.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by insider »

Još cijena i pada, koji li je ovaj genijalac prodao 35 dionica.
407
Posts: 19
Joined: 08 Jun 2016, 10:58

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by 407 »

insider wrote:Još cijena i pada, koji li je ovaj genijalac prodao 35 dionica.
Da je Komisija kako treba, već bi bili u kontroli.
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ne znam zbog čega. Ko god hoće može staviti nalog na 70 KM ili po željenoj cijeni do 79 i kusur KM. Ali nikom se ne stavlja, zašto bi neko zaradio. Nema potrebe. Bolje je gledati i tražiti zavjeru. Što ne znači da tih 35 komada nije prodano sa namjerom ali to ne opravdava kupovnu stranu.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sabur2 »

Sve to samo pokazuje na koje grane je spala i ova berza i ova pravna drzava.
Ljudi ne vjeruju ni da je snijeg bijel vise.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by insider »

Slazem se s tobom Panzer. Isto je bilo i s Klasom a ja sam živi svjedok. Tender je morao ici po 6 i kusur a uveliko raja prodavala ispod 6. Zarada u roku od mjesec - dva je bila izmedju 15-20%. Dok sam kupovo i govorio drugim da kupuju svi su me blijedo gledali. Jos je prednost kad na tenderu prodas nema nikakvih provizija.

Jednostavno treba poznavati zakon i pravila igre a ne samo pljuvati.

A ovdje je u pitanju BAT i to javno objavio da ide teder, da ne bude spekulacija u vezi svojinske transformacije.
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Meni je slučaj sa Standardom 2004. godine bio šokirajući. Ljudi na skupštini javno objavili da je cijena berzi izuzetno niska i da će svojim sredstvima ići na kupovinu dionica kako bi je digli ali je nakon toga bila masovna prodaja dionica po niskoj cijeni na kojoj se moglo enormno zaraditi. Jednostavno zato što su vlasnici dionica bili potpuno ekonomski nepismeni.
Isti takvi su bili i 2007. kada su plaćali nenormalne cijene za bezvezne dionice. Tako da se ništa ne mijenja.
Post Reply