Energoinvest

Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Cuo sam sta je Vlada trazila od direktorice.
Nevjerovatno, ali samo normalne stvari.
Kao npr. Plan za 2016. Plan za 3 i 5 godina.
Izvjestaj o uradjenom itd.
Ona navodno odbila da to dostavi.
Vecinski vlasnik izgleda bijesan. Ja u nevjerici.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Ono sto mene zanima, a trebalo bi i sve one koji posjeduju dionice Energoinvesta, PO KOJOJ CE CIJENI VLADA PONUDITI SVOJE DIONICE ENERGOINVESTA NA SASE?

Takodjer, jedan mali detalj mi je skrenuo paznju, a to je mala promjena u procentu vlasnistva vlade i jednog fonda.

Sve u svemu, na berzi nema dionica na ponudi, osim par stotina, a zatim nesto malo vise i to po cijeni od 40km.

Mislim da ce ENISR imati deset puta vecu cijenu nego trenutnu kada ih vlada ponudi.

100% znam da su neki iz Turske, UAE, Katara, ali i jednog od vodecih USA multinacionala sa jednim okom ma Energoinvestu.

Takodjer i iz Hrvatske imamo signale koji su veoma jasni..
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
alonzo_harris
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2015, 21:04

Re: Energoinvest

Post by alonzo_harris »

sayo wrote:Ono sto mene zanima, a trebalo bi i sve one koji posjeduju dionice Energoinvesta, PO KOJOJ CE CIJENI VLADA PONUDITI SVOJE DIONICE ENERGOINVESTA NA SASE?

Takodjer, jedan mali detalj mi je skrenuo paznju, a to je mala promjena u procentu vlasnistva vlade i jednog fonda.

Sve u svemu, na berzi nema dionica na ponudi, osim par stotina, a zatim nesto malo vise i to po cijeni od 40km.

Mislim da ce ENISR imati deset puta vecu cijenu nego trenutnu kada ih vlada ponudi.

100% znam da su neki iz Turske, UAE, Katara, ali i jednog od vodecih USA multinacionala sa jednim okom ma Energoinvestu.

Takodjer i iz Hrvatske imamo signale koji su veoma jasni..
Koje su firme (imena) bacile oko na Energoinvest?
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

U ponedeljak izgleda NO koji bi mogao dati neke odgovore.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Zasto nema na ponudi dionica Energoinvesta?

http://www.sase.ba/v1/Tr%C5%BEi%C5%A1te ... TradingTab

Trenutno na ponudi je samo ovo:

140 dionica 1.99km
694 dionice 10.00km
1139 dionica 40.00km
156 dionica 100.00km
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

Pozitivni na 30.06.2016.

Broj radnika smanjen za 200
panzer
Posts: 12392
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Ali je prihod prepolovljen. I pozitivni su zato sto nema otpisa. Ja bih sacekao kraj godine.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

panzer wrote:Ali je prihod prepolovljen. I pozitivni su zato sto nema otpisa. Ja bih sacekao kraj godine.
Zar imaju išta više otpisati poslije proslogodisnjeg otpisa od 26 miliona
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Ovo za optimiziranje broja zaposlenih zvuči dobro. 200 nije malo. Najveći im je problem zadnjih godina bio taj balast, mislio sam da to nikad neće riješiti. Pretpostavljam da je dosta novca u zadnje vrijema otišlo na otpremnine. E sad će glavno pitanje biti hoće li firma dobijati dovoljno poslova da stabilizuje poslovanje (s obzirom na stanje na sjeveru Afrike). Zna li neko makar ugrubo, kakva je situacija, imaju li većih poslova u toku ili na vidiku?
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Jedino bi valjalo malo pogledati koji to kadrovi odlaze.
Vjerovatno je da ostaju oni koji imaju dobra leđa, a nemaju vlastite kvalitete da nadju drugog poslodavca koji ce im isplacivati redovne plate.
Dalje zakljucujte sami.
Gubitak ako se prikaže, ne može se ići na tendere. Energoinvest bi tad radio kao nečiji podizvođač.
U vezi otpisa potrazivanja - vlasnik je protiv. Potrazivanja su naplativa ako se diplomatija potrudi. Npr. Tanzaniju bi arapi lako naplatili.
Također, priča se - arapi bi da kupe E, a ortaci bi da se nađu pri ruci... zanimljive koincidencije.
Uostalom, ništa novo. Sve se zna svi se prave mutavi, zabavljaju se referendumom...
Post Reply