BH Telecom

panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Jest.
Čekamo sad novu generaciju ozbiljnih ulagača koji neće sumnjati u kredibilitet Zijada ratnog pljačkaša, Muje Selimovića, kalamara Fahre Kadušića i ostalih čipovanih na isti software.


A inače, ulazi se u ljeto. Tad je tradicionalno sve tiše...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: BH Telecom

Post by insider »

Ljeto jeste tradicionalno tiše na normalnim tržištima...kod nas je sve tiše tokom cijele dekade dok ne utihne....
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Danas je održana redovna Skupština BH Telecoma na kojoj su usvojene tri odluke, razrješeni vršioci dužnosti članova Nadzornog odbora i imenovani novi članovi.

Donesene odluke se odnose na: Izvještaj o poslovanju Društva za 2015. godinu, koji uključuje finansijski izvještaj i izvještaje revizora, Izvještaje o radu Nadzornog odbora i Odbora za reviziju, odluka o raspodjeli dobiti za 2015. godinu i odluka o isplati dividende za 2015. godinu.

Društvo će isplatiti dividendu u ukupnom iznosu od 78.595.020 KM, odnosno 1,2385 KM po dionici. Dividenda se isplaćuje dioničarima koji budu evidentirani na listi dioničara kod registra vrijednosnih papira Federacije Bosne i Hercegovine na dan 30. juni 2016. godine. Dividenda će se isplatiti u roku do 60 dana od dana dobivanja zvaničnog spiska uz Registra vrijednosnih papira u FBiH.

Dioničarima koji ranije nisu dostavili uplatne račune i dioničarima kojima se prvi put isplaćuje dividenda, dividenda će se uplatiti u roku do 60 dana po dostavljanju uplatnog računa.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/imenovan ... /160630098
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Trebaju li oni koje sljeduje dividenda a koji su je dobili prošle godine išta slati (zahtjev i sl) ili isplata ide automatski? Isto za Bosnalijek ako ko zna?
hrkljus
Posts: 89
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: BH Telecom

Post by hrkljus »

Ako nisi promijenio racun ne moras nista slati. Ja sam samo jedan put poslao zahtjev i racun BHT-u i svake godine urade isplatu bez dodatnih zahtjeva.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: BH Telecom

Post by HANS »

Isto vazi i za Bosnalijek ako si vec dobivao dividendu a nisi mjenjao racun netreba nista slat,bar je tako do sad bilo.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

HANS wrote:Isto vazi i za Bosnalijek ako si vec dobivao dividendu a nisi mjenjao racun netreba nista slat,bar je tako do sad bilo.
Bosnalijek je tražio svake godine da mu se dostave podaci. Čak sam i pitao da li trebam slati obzirom da ih već imaju i odgovor je bio potvrdan.
Prije je postojao broj telefona i osoba zadužena za odnose sa dioničarima (g.Meša Selimović čini mi se) pa se moglo direktno upitati. Nekad su primali i elektronski oblik poslan e-mailom, a onda su počeli tražiti isključivo papir. Ja sad to nosim po automatizmu, a možda su promijenili tu nelogičnu praksu da ja to i ne znam.
Telekom ima praksu da čuva bazu podataka i isplaćuje prema njoj.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Evo piše ovdje sve oko načina isplate dividende i dostavljanja podataka. Popravili su se ;)
https://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user ... godinu.pdf
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

Mislim ne smije se tražiti kopija lične karte (može samo na uvid lična kartna), a sa kopijom platne kartice s obje strane svašta nešto možeš kupiti i platiti preko Interneta . . .

Ali ajd . . . , ko ce se stalno svađati za kopiranje lične karte!
Post Reply