Telekom RS

Post Reply
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Telekom RS

Post by proleter »

proleter wrote:Imam osjećaj, a i neke argumente , da će Telekom RS ići ispod 1,6 KM uskoro.
Mrzim kada ovo moram reći,ali...šta sam govorio :
https://www.blberza.com/Pages/SecurityT ... e=TLKM-R-A
brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Telekom RS

Post by brzi »

Dobro,... isplaćena privremena dividenda i logično bi bilo da se spusti do 1,57 ili 1,58 KM.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Telekom RS

Post by panzer »

Sa godinom zakašnjenja poravnat će se sa BH Telecomom. Pod uslovom da ovi nisu pali još niže
Mtel grupa ostvarila je u 2016. godini neto dobit od 76,3 miliona KM, što je za 28,3 posto slabiji rezultat nego godinu ranije kada je dobit iznosila 106,4 miliona KM, izvještava Indikator.ba na osnovu konsolidovanog finansijskog izvještaja kompanije objavljenog na Banalučkoj berzi.
Na poslovni rezultat uticali su ukupni manji prihodi koji su iznosili 478,7 mil. KM, u odnosu na 493,3 mil. KM u 2014. godini.
Takođe, povećani su i rashodi koji su se popeli na 393,4 mil. KM u odnosu na 375,1 milion KM godinu ranije.
Povećanje rashoda rezultat je većih troškova proizvodnih usluga, troškova materijala, a manjim dijelom i povećanja zarada.

Dobit iz poslovnih aktivnosti iznosila je 88,5 mil. KM u odnosu na 125,3 mil. KM godinu ranije.
Kompanija je u 2015. imala manji gubitak od ostalih prihoda i rashoda, 6 mil KM u poređenju sa 10,7 mil. KM u 2014. godini, a uglavnom su rezultat ispravke vrijednosti i otpisa potraživanja.
brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Telekom RS

Post by brzi »

Očito da na Balkanu nema razlike u mišljenju i načinu "brige" za narodnu imovinu.

"Ako treba da se izmješa kapital nek se izmješa, ali nek ostave pravo države da upravlja, jer je to veliki prihod za državu. Država je uvijek dobijala od Telekoma. Evo dobija za sport, kulturu, umjetnost, manifestacije, PIO", kaže Joksimović. "
http://www.biznis.ba/region/56086-hoce- ... cijom.html
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Telekom RS

Post by proleter »

brzi wrote:Očito da na Balkanu nema razlike u mišljenju i načinu "brige" za narodnu imovinu.

"Ako treba da se izmješa kapital nek se izmješa, ali nek ostave pravo države da upravlja, jer je to veliki prihod za državu. Država je uvijek dobijala od Telekoma. Evo dobija za sport, kulturu, umjetnost, manifestacije, PIO", kaže Joksimović. "
http://www.biznis.ba/region/56086-hoce- ... cijom.html
Sve si napisao istim riječima kako sam i ja mislio kada sam ovo čitao.
Ko je idiot da kupi manjinski dio pa da gleda kako "država" i dalje plaća stranačkim pulenima izborne kampanje ovim donacijam za "sport, kulturu, umjetnost, manifestacije"...
Balkanska demagogija u najgorem vidu.
brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Telekom RS

Post by brzi »

Najsmiješnije je kad spomenu da se plaća PIO, :lol: istina uspjeh je ako firma u državnom vlasništvu plaća PIO jer ne treba zaboraviti da naši rudnici, Željeznice, GRAS, Hidrogradnja, bolnice,.. duguju 500 miliona.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Telekom RS

Post by Shahab »

Mtel razvija poslovanje u Austriji. Šta je pozadina ove odluke? Pretpostavljam da je ciljna grupa dijaspora odnosno jeftinija komunikacija dijaspora-Balkan.
brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Telekom RS

Post by brzi »

Ne razumijem ovaj pad na 1,07 KM.
Šta se iza brda valja ?
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Telekom RS

Post by panzer »

Fondovi su ove godine spremni na sve. Možda ovdje i nisu oni ali ovo je njihov potpis....
brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Telekom RS

Post by brzi »

Da i meni to jedino pada na pamet jer ne vidim razlog prodavati na 1,07 KM ako bi prodaja dobro išla i na 1,25 do 1,30 KM.
Post Reply