Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ako se ne varam Hypo je upao kao novi na listu top 10, tako da je automatski potisnuo naniže dotadašnjeg desetog sa liste.
AKo zasigurno ne znaš da je Brodomerkur prodao, onda ga ne vidimo zato što je jedanaesti.
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

savjetnik upravu si ...

ali koliko me sjecanje slzi brodomerkur je i kupio preko hypo .... sada i prodao i dalje je "skrbnicki".... nijaz pojacava i imam info da ce da nastavi sa kupovinom ...

ali sve mi ovo smrdi da haden grupise na svoje i preko "svojih".....
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Danas prometovano 1,838 dionica po prosjećnoj cijeni 12,97 KM.Prema informacijama koje sam dobio od jednog prijatelja kupovinu izvršila brokerska kuća AW Broker sa skrivenim nalogom.Kako kaže sve je kupljeno što je bilo po 12,94;12,95 i 13,00 KM.Čak je bila i prekidbena aukcija na 12,95 tako prema njegovom mišljenju sigurno bi ovo moglo ići još prema gore najmanje 1-1,50 KM.Prema istim informacijama ista brokerska kuća je navodno odabrana od Agencije za privatizaciju za posrednika preko kojeg će Vlada FBiH prodavati svoj udio.Sva ova dešavanja u zadnje vrijeme daje mi za pravo da budem optimista da će za ovu dionicu ipak biti BORBA.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Na sve strane javljaju da nema para u PIO-u i da ce privatizacija sve da rijesi......ici ce ovo sve na prodaju veoma brzo
panzer
Posts: 12372
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Hoće,hoće. Evo skoro godina kako idu u "brzu prodaju"....
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

ALi sada je voda došla do grla
panzer
Posts: 12372
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ma jeste ali ni jedan "ozbiljan političar" u vladi federacije ne računa niti su ikada računali na sredstva od prodaje državnih udjela.
Radi namjere prodaje i radi same prodaje svakoga ko odlučuje o tome može glava zaboljeti i može biti velikih posljedica po te pojedince.
Puno lakše i puno bezbolnije je uzeti kredit. Za kredit nikad niko nije odgovarao niti je ko prozivan.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Slažem se da nisu baš poletni da prodaju ( iskustvo nas uči tomu ) ..ali ,ipak , donijeli su odluke i to u više navrata ponovili …što na vladi što u planu agencije …a ono što mene iskreno brine i jeste to iskustvo …puno puta su najavljivali te prodaje pa ništa ..a realni značaj i vrijednost kompanija za prodaju pada li pada ...
montypython
Posts: 4050
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

I meni je bilo čudno da u nekoliko intervjua i izjava ovih dana (evo i danas) u više medija u vezi kašnjenja penzija i manjkova u fondovima za isplatu nijedan zvaničnik nije pomenuo prodaju ovih udjela u preduzećima iako su upravo te sredstva namjenjena stabilizaciji fondova. Govori se samo o pozajmicama, zasada, iako se samo od prodaje državnog dijela u Bosnalijeku može dobiti daleko više nego što im recimo može zafaliti za prvi mjesec isplate (cca 10 miliona).
Post Reply