Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Btw. neko je na zatvaranju izgleda pocistio sve do 12KM. oko 12.000 dionica.
montypython
Posts: 4050
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Btw. neko je na zatvaranju izgleda pocistio sve do 12KM. oko 12.000 dionica.
Baš me je taj nalog interesovao. U stvari bio je jedan nalog od mislim par hiljada na 12,0 i jedan od 10ak hiljada na 11,99. Rekoh sam sebi, nije mi baš razumno da neko prodaje po ovoj cijeni veću količinu a realno je da bi cijena mogla biti za mjesec dva mnogo viša. A onda možda je neko ko želi da spriječi rast postavio veći prodajni nalog na "sve lili ništa" znajući da "mali" nemaju novca da to kupe (ili bar većina njih) pa da ih demotiviše i zaustavi rast na 12. Ne znam, njegov problem. I pomislim, ako ima neki ozbiljniji kupac, potencijalni budući većinski vlasnik, kupiće ovih 12 hiljada do kraja dana 100% ako prati trgovinu, to mu je kao poklon s neba s obzirom da je vladin paket minimalno 15,5 a ko zna po koliko će se prodati plus ko zna po koliko će se morati dokupljivati ostatak. I evo ode sve, ne mogu biti siguran da je to zainteresovani kupac za cijeli paket ali indikativno je. Davno sam rekao možda budući investitor neće ni trzati na manje ponuđene količine čak i po nižoj cijeni, ali kad god se pojavi veća količlina istupiće iz sjene i pokupiti.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Trebalo bi da je krenulo i da rast ide na 15
Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pa nije sad to neka suma prevelika da neko od upucenijih ne moze uletiti da za kratko vrijeme zaradi 50-tak hiljada.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Hvala Sabur još jednom na informacijama.Sada da malo prokomentarišem današnje dešavanje oko trgovine ovim dionicama.Kako mi reče broker negdje oko 13;25 došao je kupovni nalog i pokupio sve što se nalazilo na cijeni od 12 KM.Mislim da se ovdje bez potrebe povlaći priča ili je neko svjesno potura da je ovo možda sve kontrolisano.Ono što čitavo vrijeme govorim to je da ovo sigurno ide prema gore što treba da raduje sve dioničare.Oni kojima je skupo bilo na 10 KM vjerovatno je sada preskupo.Profesor Jahić i Skenderagić izgleda znaju šta valja.
Ostali nek procjene da li se isplati kupiti dioonice ili držati pare na banci i imati 1,5% kamate.
Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Bosnalijek

Post by Racio »

savjetnik wrote:Izgleda da se potvrdilo ono što sam pisao prije par dana,a to je da će ova dionice u narednom periodu ići prema gore što iskren da vam budem mene posebno raduje.Osnovni razlog zbog kojeg sam se javio je da mi treba jednom prijatelju jedna informacija. Sa web stranice se vidi koliko proizvoda Bosnalijek proizvodi i za koje vrste bolesti, ali bi trebao podatak u procentima koliko na sta otpada?, dakle npr. kardiovasularni lijekovi recimo 20 % itd. Barem priblizno u procentima mu treba spektar proizvoda i za sta su namjenjeni.
Ako neko ima približno tačne podatke jer sa njihove web stranice NE MOŽETE dobiti ove informacije.
Koga savjetuješ jarane,?? To je za stručnu obradu... pa tvoj prijatelj neka ode u web site Agencije za lijekove i pogleda šta je sve registrovano na agenciji na ime Bosnalijek. Ako zna što je generički naziv lijeka, znat će i za što se koristi a u Agenciji su lijekovi popisani po svom generičkom nazivu ( nazivu aktivne supstance) :P .
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1623 ... nski-nacin

U prijedlogu o mjerama zaštite koji se ovdje spominje je jedan od razloga navedena i teška manipulacija tržištem vrijednosnih papira i pranje novca!
Ovo spominjem zbog toga što se i na ovom forumu iznose sumnje u postojanje kriminalne organizacije koja kontroliše tržište vrijednosnih papira.
Evo i u zadnjem postu savjetnika se negira takva mogučnost!U ostalom,od uvijek je tako!
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Zao mi ovi trgovaca sa sijela kod hadzi loje sto im propade kupovina po 10 km koliko su se trudili da dokazu da toliko vrijedi ova dionica morace opet zakazivati sijelo da vide sta dalje :lol:
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Kako napisa IVO ANDRIĆ:
"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"!
one
Posts: 1761
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

slavuj wrote:http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1623 ... nski-nacin

U prijedlogu o mjerama zaštite koji se ovdje spominje je jedan od razloga navedena i teška manipulacija tržištem vrijednosnih papira i pranje novca!
Ovo spominjem zbog toga što se i na ovom forumu iznose sumnje u postojanje kriminalne organizacije koja kontroliše tržište vrijednosnih papira.
Evo i u zadnjem postu savjetnika se negira takva mogučnost!U ostalom,od uvijek je tako!
sad se vidi sta su fondovi uradili kad su prodali po onim smijesnim cijenama
Post Reply