Energoinvest

Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

alonzo_harris wrote:Izgleda da nova direktorica ima fine i solidne planove u koje spada i molba prema vladi da se trenutno odustane od prodaje Energoinvesta. Za direktore sektora u opticaju su imena koja nemaju veze s politikom i strankama, nego se radi o strucnim ljudima. Treba se nadati da ce biti nesto od ovoga.
To cemo tek da vidimo. Ono sto sam ja cuo je da se sprema upravo suprotno. Ortaci preuzimaju sektore.
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

alonzo_harris wrote:Izgleda da nova direktorica ima fine i solidne planove u koje spada i molba prema vladi da se trenutno odustane od prodaje Energoinvesta. Za direktore sektora u opticaju su imena koja nemaju veze s politikom i strankama, nego se radi o strucnim ljudima. Treba se nadati da ce biti nesto od ovoga.
Pa nije to neki problem. Da sam ja iz Vlade odobrio bi joj tu molbu, uz jedan uslov. Dobit mora biti već za ovu godinu bar 10 miliona (i to ne od kursnih razlika) plus moraju se na polugodištu vidjeti rezultati restrukturiranja i mogućnost zarade tih 10 miliona. Ako ne bi dokazala to na polugodištu-otkaz. Ako bi dokazala na polugodištu a ne bi postigla na kraju godine-otkaz. Sličan bih zadatak postavio pred svakog takvog direktora koji se protivi prodaji firme npr onoga iz Sarajevo Osiguranja.
brzi
Posts: 2791
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Energoinvest

Post by brzi »

Jutros članak u Avazu, kažu dobit 1,4 miliona KM.
U članku jako mnogo grešaka. Slabo se snalaze sa nulama.
Kažu ostvareni prihodi su manji od planiranih za 61.000,00 KM, a onda navode kako su planirani prihodi bili 302.000,00 KM a ostvareni prihodi iznose 241.000,00 KM. :shock:
Dalje navode kako je dobit Energoinvesta prije desetak godina iznosila stotine miliona KM. :D
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

http://www.akta.ba/bs/Vijest/vijesti/mi ... pres/64012

S obzirom da je u pitanju dio koji je pod kontrolom HDZ-a bas me interesuje koja(e) kompanije ce dobiti posao.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Smijenjen direktor jedinog sektora koji je donosio dobit. :lol:

Kako su samo providni, ali moze im se u ovoj banani od drzave.
montypython
Posts: 4064
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Mislim da je već vrijeme da gospođa direktor predstavi neki svoj plan kako misli voditi frimu, kud plovi ovaj brod i sl. Mislim da je firma prekrupna i prevažna da ona naslijedi nekog na tom mjestu a da se ne zna šta će to novo i značajno uraditi, odnosno da svi njeni planovi stoje samo u njenoj glavi. Pogotovo u kontesktu te molbe Vladi da se firma ne prodaje. Ako već tako misli trebalo bi i da ima neka podloga tome, odnosno šta će i kako ona uraditi da neprodata firma posluje bolje nego do sada i bolje nego da je kupi recimo Siemens.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Ma namješta se nekakvim arapima, tako sam čuo. Sve je to samo prepakovana ortačka grupa. Mora se srozati na nulu, da nenaplaćena potraživanja pokriju cijenu prodaje. Meni se čini da se sad ide na to da se isprovocira ovaj sektor koji ima poslove, a bio je protiv štrajka do sada, da sad ide u štrajk, tako da krivica za propast ne bude uprave, nego sindikata ili nižerangiranih rukovodilaca.
Vidjećemo jesam li u pravu, možda i nisam, ali ne sluti na dobro ovaj zadnji potez.
alonzo_harris
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2015, 21:04

Re: Energoinvest

Post by alonzo_harris »

Ako mislite na direktora sektora IEE (trafostanice), grdno se varate. Čovjek nije smijenjen, nego je dao otkaz, napušta firmu.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

alonzo_harris wrote:Ako mislite na direktora sektora IEE (trafostanice), grdno se varate. Čovjek nije smijenjen, nego je dao otkaz, napušta firmu.
Ma ne, nego ovog sektora sto projektuje i radi dalekovode. Oni su imali oko 10 miliona plusa lani. TO je i zadrzalo E na povrsini nekako.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

PING-PONG ;)
Jasno kao dan, nekima je jako, bas jako stalo da dionice ENISR budu sto jeftinije :D
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Post Reply