BH Telecom

Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

U pravu su, jer su prihodi 2014 iznosili 551.1 mil!
542,4-551,1x100=8,7%
brzi
Posts: 2798
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

i nisu,,, evo gledam bilans uspjeha za 2014. poslovni prihodi 551,2 miliona i ako su sad 542,4 miliona onda su manji za 8,8 miliona ili 1,6%.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

brzi wrote:i nisu,,, evo gledam bilans uspjeha za 2014. poslovni prihodi 551,2 miliona i ako su sad 542,4 miliona onda su manji za 8,8 miliona ili 1,6%.
U pravu si pogrešnu sam formulu uzeo,trebalo je ovako 542,4-551,1÷551,1x100=1,6%. Ovo je stvarno neozbiljno za jednu ovakvu kompaniju.
montypython
Posts: 4067
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Na stranu što je kao eto nešto počeo da radi ovaj novi direktor ali ne sviđa mi se način na koji pokušava uvjeriti javnost da nije ni trebalo privatizirati firmu. Previše grčevito to radi a bez potrebe, plus laže. Njegov dokaz je ovaj. Da smo privatizirali dobili bi 1,8 milijardi a ovako smo dok je firma bila državna uplatili 2 milijarde dividende, doprinosa, poreza na dobit. Ovo je priča za malu djecu da ne kažem grandiozna obmana. Prvo Austria telekom je mislim za većinski paket bio spreman dati 42 po dionici što je 2,7 milijardi za cijelu firmu. A ne 1,8. Što je laž br 1. A onda slijedi mixanje poluistina i navođenje na krivi trag. Naime što se tiče tih 2 milijarde koje je firma uplatila državi., prešućeno je javnosti da bi većinu od toga uplatila i firma da je bila privatizirana, i poreze i doprinose i pdv i porez na dobit. Tako da bi se, gledajući tako privatizacijom dobilo 2,7 milijardi plus porezi i doprinosi plus porez na dobit a to je daleko preko 3 milijarde a ne 1,8. I nije mu ovo prvi put da svjesno zbunjuje javnost i lupa cifre bez veze. Možda bi mu trebao neko reći da smanji doživljaj i posveti se poslovanju a da se manje bavi pitanjem vlasništva, nije predsjednik sindikata nego menadžer.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Imal' još koja dobra vijest za telekome?
http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... e+telekoma
montypython
Posts: 4067
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Mislim da ovo nema nigdje da se kojekakve agencije petljaju u tržišnu utakmicu i sami predlažu i odobravaju cijene bez ikakve konsultacije sa onima koji će ih primjenjivati. Pogotovo kad je ionako rat cijenama, da ne pominjem Viber, kačenje tv pretplate, i sl. Opet socijala i lov jeftinih populističkih poena. Da sam u Telecomu odmah bi poduzeo kontramjere. Otpustio 100 ljudi za početak zbog smanjanja prihoda usljed rakovih mjera. Drugo ukinuo bih sva davanja i grantove sportskim društvima, školama i sl a odbijene molioce uputio da se jave RAKu za donacije, mogu i oni malo smanjiti plate za dobro zajednice. Isto vrijedi i za parlamentarce.
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

montypython wrote:Mislim da ovo nema nigdje da se kojekakve agencije petljaju u tržišnu utakmicu i sami predlažu i odobravaju cijene bez ikakve konsultacije sa onima koji će ih primjenjivati. Pogotovo kad je ionako rat cijenama, da ne pominjem Viber, kačenje tv pretplate, i sl. Opet socijala i lov jeftinih populističkih poena. Da sam u Telecomu odmah bi poduzeo kontramjere. Otpustio 100 ljudi za početak zbog smanjanja prihoda usljed rakovih mjera. Drugo ukinuo bih sva davanja i grantove sportskim društvima, školama i sl a odbijene molioce uputio da se jave RAKu za donacije, mogu i oni malo smanjiti plate za dobro zajednice. Isto vrijedi i za parlamentarce.
Bravo. Upravo tako i treba da bude.
RAK ne izmišlja. Cijene usluga u okruzenju su daleko niže od ovih koje se nama nude i ti operatori posluju sa dobiti.
Telekom nije sisa sa koje treba da sisa svako kome na pamet padne laka para, a zna nekog iz stranke.
Dabome da treba da otpuštaju i da prestanu sponzorirati sve i svašta.
Sportska društva moraju imati svoje prihode iz ministarstva, a ne da se potucaju od vrata do vrata i prose. Neko tamo odlučuje da poklanja i moje pare a istovremeno mi naplačuje preskupe usluge.
To tako neće da može.....
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: BH Telecom

Post by ummet »

Ima vremena svašta da se još opljačka dok BH Telecom ne dođe na red za privatizaciju. I tamo je trenutno pometnja, doduše ne kao u BSNL. Ali svjesni su da će minimalno 20% "kadra" na ulicu.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Ovome direktoru BH Telekoma iz SDA Kakanj se smiju bankari jer se hvali kontradiktornim i besmislenim tezama poput "smanjili smo prihode ali povećali dobit". Koliko vidim sada su anglosaksonci iz Telemacha ozbiljno i praktično krenuli da ruše Moja TV putem Sport Klubova. Na ovu ofanzivu Telemacha eksperti iz SDA nemaju adekvatnog poslovnog odgovora osim da čitaju saopštenja na zakupljenim minutama bh telekoma. Cirkusanti koji jedino što rade jeste da o sebi stvaraju lažnu medijsku sliku, čim se susretnu sa konkretnim protivnikom i problemom, na površinu izlazi sva slabost i neznanje.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Shahab wrote:Ovome direktoru BH Telekoma iz SDA Kakanj se smiju bankari jer se hvali kontradiktornim i besmislenim tezama poput "smanjili smo prihode ali povećali dobit". Koliko vidim sada su anglosaksonci iz Telemacha ozbiljno i praktično krenuli da ruše Moja TV putem Sport Klubova. Na ovu ofanzivu Telemacha eksperti iz SDA nemaju adekvatnog poslovnog odgovora osim da čitaju saopštenja na zakupljenim minutama bh telekoma. Cirkusanti koji jedino što rade jeste da o sebi stvaraju lažnu medijsku sliku, čim se susretnu sa konkretnim protivnikom i problemom, na površinu izlazi sva slabost i neznanje.
Evo i potvrde o ovome što si napisao.
Pri tome je naravno prešutao da je tržišni udio BH Telecom sa skoro 50 % pao na 44 %, a Mtel-a porastao na 40 % zadnjih nekoliko godina.
http://www.oslobodjenje.ba/intervju/mir ... rvo-mjesto
Post Reply