Energoinvest

Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Bila skupština. Prošli svi prijedlozi. Likvidacija Interenergo Minhen, Imenovan novi NO. Ima i starih i novih lica, ali...
Po svemu sudeci ova likvidacija i sastav NO nikako ne odgovaraju ortackoj grupi i na pomolu je izgleda rasplet.
Kao da Vlada misli ozbiljno firmu predati u ruke strucnih kadrova, sto je jos nezabiljezeno u modernoj bosnjackoj politici.
Nego da ne bude: zec u sumi, a mi razanj spremili, sacekacemo petak da se imenuje novi GM.

Moram reci i jos nesto sto sam neki dan cuo sa druge strane: Arslanagic & Šepo ce nam izgledati kao srednjoskolski mangupi nakon otvaranja ove price.
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Bila skupština. Prošli svi prijedlozi. Likvidacija Interenergo Minhen, Imenovan novi NO. Ima i starih i novih lica, ali...
Po svemu sudeci ova likvidacija i sastav NO nikako ne odgovaraju ortackoj grupi i na pomolu je izgleda rasplet.
Kao da Vlada misli ozbiljno firmu predati u ruke strucnih kadrova, sto je jos nezabiljezeno u modernoj bosnjackoj politici.
Nego da ne bude: zec u sumi, a mi razanj spremili, sacekacemo petak da se imenuje novi GM.

Moram reci i jos nesto sto sam neki dan cuo sa druge strane: Arslanagic & Šepo ce nam izgledati kao srednjoskolski mangupi nakon otvaranja ove price.
Zvuči jako dobro sve to, nadam se da će se tako i nastaviti. Tako dugo slušamo loše stvari da mi je teško i povjerovati kad nešto ide u dobrom smjeru. A da je tu bilo čudnih stvari slutio sam godinama. Firma bi recimo na, lupam, 200 miliona prihoda imala dobit recimo milion a onda bi sljedeće godine prihod porastao za recimo 100 miliona da bi i rashod porastao za u dlaku toliko odnosno tačno da kako god poslovala firma uvijek bude na "pozitivnoj nuli". Da nešto nije u redu i da curi svugdje moglo se vidjeti davno ali eto bolje ikad nego nikad. Ali bolje da sačekamo rasplet.
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

I da, uradi li Vlada ovo pozitivno, tj dovede li se na čelo stručan čovjek i odradi kvalitetno restrukturiranje bio bi to, bar za mene, prvi jači potez na reformskoj agendi, za tri koplja jači od npr Zakona o radu i svega ostalog dosad zajedno. Neka vrsta lakmus papira koji će pokazati može li ova Vlada išta uraditi. Možda je i samo preseljenje u zgradu Energoinvesta bilo neka vrsta poruke izvjesnim krugovima da je bilo dosta.
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

montypython wrote:I da, uradi li Vlada ovo pozitivno, tj dovede li se na čelo stručan čovjek i odradi kvalitetno restrukturiranje bio bi to, bar za mene, prvi jači potez na reformskoj agendi, za tri koplja jači od npr Zakona o radu i svega ostalog dosad zajedno. Neka vrsta lakmus papira koji će pokazati može li ova Vlada išta uraditi. Možda je i samo preseljenje u zgradu Energoinvesta bilo neka vrsta poruke izvjesnim krugovima da je bilo dosta.
Da, upravo to, lakmus papir. Zato sam i zainteresovan za ovu priču iako nemam materijalni interes u Energoinvestu.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Energoinvest

Post by HANS »

Menadžment
Bisera Hadžialjević nova direktorica Energoinvesta
26.2.2016
Federalna vlada danas je na hitnoj, telefonski održanoj sjednici, donijela Odluku o davanju prethodne saglasnosti Nadzornom odboru "Energoinvesta" d.d. Sarajevo za donošenje Odluke o razrješenju Enesa Čengića dužnosti direktora ovog privrednog društva, zbog isteka mandata, saopćeno je iz Vlade FBiH.

Istovremeno, Nadzornom odboru "Energoinvesta" data je prethodna saglasnost za imenovanje Bisere Hadžialjević za direktoricu ovog privrednog društva, na mandatni period od četiri godine.

Obje odluke stupaju na snagu danom donošenja i bit će objavljene u “Službenim novinama Federacije BiH”, navodi se u saopćenju.
http://poslovnisvijet.ba/dosije-energoi ... dna-grupa/
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Ovo je konačno dokaz da Vlada ne može da se odupre naslijeđu.
Trebamo se zabrinuti sta će dalje poduzimati u vezi sa prodajom udjela u drugim firmama, a Energoinvest zaboravite. Ortačka grupa je pobijedila.
montypython
Posts: 4062
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Pa hajde da i Biseri damo neku šansu. Nisam mogao da pronađem ništa iz prethodne biografije nego da je bila komercijalista. Neki pišu da je donijela i neke poslove firmi, drugi opet da je dio dosadašnjih struktura, treći da nije član nijedne stranke. Nigdje nekog šireg CVa ili intervjua. Nekako mi nema puno logike da se ukida taj Interenergo Minhen i mijenje sastav NO, što je oboje kako shvatih promjena nabolje i kontra ortačke grupe, a da se dovodi direktor koji bi radio njima u prilog. To mi nekako kontradiktorno.
Sabur2
Posts: 1975
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Pa vidi evo sad mi ispricase neke detalje. Navodno je odluka jutros bila da je ovaj drugi kandidat imenovan. I u telefonskoj sjednici Novalic je insistirao na ovoj gospodji. I valjda je Dzinic popustio, a popustio je jer tu izgleda ima nekih zajednickih interesa. Ma puno tu smeca ima, a ja ne mogu ovako javno pricati jer nemam dokaze, vec samo price iz druge ruke. Zapravo bitnije za ortake je ko je GM nego ko je NO, obzirom da oni vec imaju uhodane sheme. Nova direktorica je zapravo bivsi direktor Vlahovljak (koji je kako cujem pokusao bezuspjesno da se instalira i u NO - ne ispunjava zakonske uvjete).
I ja se slazem da mozda nije sve bas tako i da treba dati sansu, ali po svemu sudeci... kraj price.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Ona je iz Gusinja k'o i Fahro?
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
alonzo_harris
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2015, 21:04

Re: Energoinvest

Post by alonzo_harris »

Izgleda da nova direktorica ima fine i solidne planove u koje spada i molba prema vladi da se trenutno odustane od prodaje Energoinvesta. Za direktore sektora u opticaju su imena koja nemaju veze s politikom i strankama, nego se radi o strucnim ljudima. Treba se nadati da ce biti nesto od ovoga.
Post Reply