Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Dzaba sve ako nema niko da postavi prava pitanja i da argumentirano odgovara na njihova.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Nadam se da je voditeljica dovoljno informirana da može postaviti dobra pitanja.Dovoljno joj je rečeno da može i problematizirati eventualne glupe tvrdnje u ime Vlade!Sve dakle zavisi od njene volje,želi li da Vlada radi posao u korist vlastitog budžeta i vlastitih građana ili samo u korist organiziranih kriminalnih skupina bliskih političkim strankama!
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

U ovoj zemlji već od 1990 godine na snazi je jedna stara narodna poslovica,a to je tuđim k...em gloginje mlatit.Najveći problem tržišta kapitala kod nas je što ljudi koji nemaju uloženu ni jednu KM odlučuju o tome kako i na koji naćin prodati sve ono što se prodati može da bi sebi obezbjedili plate.E,ja se da vam iskren budem najviše ovoga i bojim.Kada je u pitanju dionica Bosnalijeka jedno je sigurno da ona na prodaju NE BI SMJELA ići ispod one cijene koju je vlada već bila odredila kad je Alvogen bio zainetresovan 20 KM.Nije to samo moja pusta želja već realno kad bi došao vlasnik koji bi se domaćinski ponašao u Bosnalijeku prema dosadašnjim analizama ima viška zaposlenih između 250-300 ljudi.Pored toga treba imati na umu i da je završena upravna zgrada koje je NAS DIONIČARE došla preko 30 miliona KM.Međutim današnji vlasnici se boje da urade reorganizaciju iz straha da se ne diže velika prašina i iskren da vam budem njima ovo ovako odgovara.Sve je gore isto kao i kad su vladali Arsnalagići,samo što je ovima lakše NEMAJU AMARA.Plate,naknade,trošenje službenih automobila, goriva,dnevnica i svega ostalog je ostalo na istom nivou.Dobit je navodno na istom nivou kao i prošle godine,što će nama dioničarima vjerovatno donijeti dividendu od najmanje 1 KM,jer sve ostalo bi bio kriminal na kojeg smo navikli u zadnjih 15-ak godina.Treba Vladi fbih jasno i glasno dati do znanja da će u slućaju da ovo prodaju ispod 20 KM,DOBITI KRIVIČNE PRIJAVE I OŠTETNE ZAHTJEVE DIONIČARA.
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Krivične prijave se više ne boje ni djeca, tako da te prijetnje ne vrijede ništa. Jedino što je moguće je medijskim prtiscima "nakucat" cijene dionica što je više moguće. Ali mišljenja sam da će to u slučaju Bosnalijeka biti daleko ispod 20,00. Ja mislim da će prodaja 3 u 1 biti za 70 Miliona, eto 5 miliona više nego što su htjeli iz početka. Još će naravno to predstaviti kao dobar posao. Mnoge priče se pričaju u krugovima u kojim se ja krećem. Navodno su se već formirali tabori, ali sve je još uvijek u domenu "priče". Sve u svemu ja mislim da će sve biti gotovo za 4-6 mjeseci.
montypython
Posts: 4050
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

slavuj wrote:Nadam se da je voditeljica dovoljno informirana da može postaviti dobra pitanja.Dovoljno joj je rečeno da može i problematizirati eventualne glupe tvrdnje u ime Vlade!Sve dakle zavisi od njene volje,želi li da Vlada radi posao u korist vlastitog budžeta i vlastitih građana ili samo u korist organiziranih kriminalnih skupina bliskih političkim strankama!
Kad se pominju glupe tvrdnje u ime Vlade valjalo bi da je voditeljica informisana. Jer evo već danas neka emisija o toj temi na FTV pa kaže g Vrbić nešto kao..šteta što se nije prodalo prije, jer prije nekoliko godina smo mogli dobiti X miliona za tu firmu, a danas možemo dobiti... pa ispali ono sa ponderisanom desetodnevnom tržišnom vrijednosti. Dakle ovakvi likovi su i dalje ozbiljno vezani za trenutnu tržišnu cijenu pri procjeni stvarne vijednosti. I vjerovatno zato sav ovaj trud oko obaranja cijena zadnjih dana. Nije mi uopšte u ovakvoj zemlji apurdno i nadrealno da dođe strani investitor sa novcem, spreman da da npr 25 po dionici, a da iz Vlade ponude tržišnu 10 plus 20% odnosno 12 KM kao minimalnu (zato što oni misle da je to ono što mogu dobiti ili zato što su instruirani da se prave ludi i da glume pred.medijima i javnošću da je to ono što mogu dobiti). Osim likova iz Vlade ima još takvih i gorih u akademskim krugovima. Dovelo u istu emisiju nekog sa, mislim, ekonomskog fakulteta i lik iz prve ispali da ne mora biti važna ni ponuđena cijena koliko investicije, nove tehnologije i sl. Siguran sam da će svaki goljo kao ima već 20 godina, koji bi da se domogne ovih firmi a nema para, pod broj jedan tvrditi da će investirati do bola u budućnosti, zapošljavati i sl. Stari otrcani šupljaci prozirni i za babe na pijaci ali eto informacija još nije stigla do fakulteta ili su i profesori na platnom spisku.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

U ovoj Vladi nema definitivno niko kome prvi cilj nije kriminal!I to na svim poljima.Pa molim Vas,kakva je to drskost,skoro pet mjeseci čekati sa prijedlogom za članove NO Fabrike duhana i onda predložiti bez imalo stida nekakvoh premijerovog prezimenjaka!Ili u Bosnalijeku,već skoro tri godine nema predstavnika Vladinog kapitala u NO,tako je htio Nikšić a ovaj je to rado nastavio.Pozicija,opožicija,uposlenici,menadžment,sve na istom zadatku:Pljačka!Ne treba tu biti posebno pametan pa vidjeti gdje to vodi.Svijet vri od terora,pljački,ubistava,a ovi ni mukajet!Ne može ni ovaj komad planete u srcu Evrope ostati van zloupotrebe opljakanih i obespravljenih.Ali moni,poluinteligentni vlastodršci,ne mogu to da shvate!
Zar nisu zapamtili s koliko mržnje su one palikuće rušile svoju imovinu,predsjedništvo,zgradu Kantonalnih vlastii ovdje i u Tuzli.A ovi su samo bezobrazno o trošku naroda obnovili i središta gdje su se snovali planovi pljački,zgrade SDA i HDZ u Mostaru.I sve to ovim,slobodno i javno treba reći,poluinteligentnim običnim kradljivcima,nije dovoljno da shvate!
A javnost,eto i ta emisija Pošteno,dovodi predstavnike sindikata,koji recimo u FDS već godinama podupiru menadžment u svim njegovim marifetlucima.A oni ih drže na lancu i ko bjesne pse napucavaju na one koji na Skupštini pokušaju ukazati na te lopovluke.I naravno čekaju da se naplate,poput onih neradnika Hidrogradnje,prodajom dijelova firme.A u Bosnalijeku nisu dozvoljavali čak ni ulazak u krug onima koji su im ukazivali na Arslanagićeb kriminal,da bi brzo stali uz nogu novih gospodara.I još se fale po forumima kako je regres duplo veći!A premijeri,već treći po redu,to sve gledaju i ko zna kojim kanalima naplačuju svoj tal.Vrlo vjerovatno da to rade i preko Hasana A.P.Čelama,jer njega i njegove pobočnike drže već deset godina ogrezlog u kriminalu,na osnovu sramnog klimanja glavom neodgovornih pravnika iz Vlade i okruženja!A ti vajni stručnjaci,profesori,doktori i sl,pričaju za sitne pare baš ono što će nastaviti pljačku!Sumrak akademizma.
panzer
Posts: 12372
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ako se sve sagleda onda su svi tu na IMT filozofiji i čemu onda truditi se da se to ispravi. 85% stanovništva BIH bi uradilo isto da su u toj poziciji i svako iskoristi situaciju da "za..be" sistem.
Ako tako hoće onda neka rade...

"Laissez faire, laissez passer"
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Jednom mi je jedan član NO Bosnalijeka ,nakon što sam kao iznio neke neistine o njima,poslao poruku i broj telefona na koji ga mogu pitati sve što me zanima.On će mi reći sve pošteno.Kada smo se sreli rekao sam mu da se ja prijetnji ne bojim,a telefon nisam ni zabilježio.A sad bih ga baš imao šta pitati.Dakle,pošto nemam drugog načina,moram to uraditi putem ovog foruma.I evo pitanja:
Da li je tačno da su dva izvršna direktora iz ere hadenizacije,dobila otkaze?
Ako je to tačno, da li otkaz tom Lazareviću znači da RALU Logistik neće više biti glavni špediter Bosnalijeku?
Da li to opet znaći da vlasnik te firme ne igra više za Haden S.a.?
Kako na sve to gledaju uposlenici s obzirom da i puno važniji na prečac izgubiše povjerenje?

Naravno ja njima odozgo ništa ne vjerujem.Ne bih se začudio da je sve ovo radi stvaranja utiska o lošem stanju u Bosnalijeku,a sve radi obezbjeđenja što niže cijene na predstoječim rasprodajama.
Vladu to nemogu pitati,više ja imam gore ljudi nego oni.Jer oni su uspjeli da više od dvije godine nemaju svog predstavnika u NO.
montypython
Posts: 4050
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Je li to u vezi s ovim?
http://nap.ba/new/vijest.php?id=8475
Je li to kraj ove priče iz linka? I ko je tu trebao za koga igrati? Luka za Haden ili obrnuto?
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

To je iz vremena dok se u vrhu te stranice nije prvo pojavljivala reklama Bosnalijeka!Sad oni više ni slova ne pišu o Bosnalijeku!
Ali da se vratim temi.Dakle,ovog Raića spominjem kao igraća u ekipi Hadena,jer on je to bez sumnje bio.Sad ne znam šta se to promjenilo.
Inače sam se uvijek čudio šta će njemu to,mislim na sav taj kriminal oko prikupljanja dionica Hadenu!Izgleda da su ti kriminalci sa tržišta vrijednosnih papira iskoristili njega da im finansira operaciju,ili bar kao sigurna kupca nakon operacije.A glavni njihov cilj je bio instaliranje takvog načina preuzimanja društava na SASE!I to su bez sumnje uspjeli.Po ko zna koji put se taj način ponavlja.Evo juče je po istom principu Mulahasanović prodao oko 6 posto Solane nekome u ime Bonusa.A njegova FDS je vlasnik više od 25 posto tog Bonusa.Glavni ceh plača baš FDS,i ostali mali dioničari,prepušteni na milost ovom planinaru!Pa on,Novalić,sa ovoliko problema oko sebe ne bi trebao micati iz kabineta,a on se skija,planinari,teferići!A dotle ovi rade!To se stvarno mora kazniti!Feroelektro mu je već petnaest mjeseci u rukama Stanica nezakonito,FDS već pet mjeseci u rukama Mulahasanovića i pratnje.Tek sad su dogovorili aranžman.Uhljebiti jednog Novalića i mirna Bosna.Bosnalijek mu razvlače kako hoće glavni likovi nekoliko knjiga u tužilaštvima.Hasan A.P.Čelam i njegova Komisija su garant da berzanska mafija može raditi šta hoće,a prodaju svega toga povjerio je čovjeku koji jedva da zna iscijepati jelovo drvo!I sve to gladaju i aminuju oni koji su ga doveli!Ko će sve to ispraviti,ko će njega i prehodnike pozvati na odgovornost.Je li dovoljna samo ova Kantonalna .UTuzli ,recimo,direktor Solane ne može doći na red ni za dvadeset godina.I što je najgore,on to zna,i to debelo koristi,kao i svi u ostalom.A pare dotle idu u razna inostranstva!Pa od tud dolaze kao krediti sa dobrim kamatama!
Post Reply