Bosnalijek

slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Evo,baš zbog ovakvih reakcija kao prethodna,nisu smjeli biti pušteni iz pritvora.Ljudi jednostavno to shvačaju kao oslobađanje od odgovornosti a ne kao zakonom propisanu proceduru.Na žalost naša tužilaštva,a posebno sudovi,ne žive ovaj naš život.Oni sve svoje propuste,kriminale,korupciju i partikularne političke interese oličene u podilaženju vladajučim strankama,nastoje predstaviti kao žakonske procedure,i što je van pameti,kao borbu za zakonitost.A nikako da shvate da će ta armija kriminalaca definitivno urušiti i ovo malo što je ostalo od države.ni ,kriminalci u diuoničkim društvima i svim stubovima vlasti,direktno uništavaju temeljne supstance svom narodu,za koha se kao bore njihovi politički mentori.Jer ne treba puno pameti da se shvato da je narod najlakše uništiti ako mu oduzmeš,ukrtadeš,sredstva za život.Kao što je to recimo,u slučaju Bosnalijeka,Fabrike duhana,Sarajevo osiguranja,Solane,Telekoma,Elektroprivreda,itd,itd.To,koliko su ugrozili vlastiti narod,u Vladi,Tužilaštvu,sudstvu pa i u zakonodavnoj vlasti,nikako neće da shvate.jednog dana sigurno neće moći izbjeći odgovornost.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

http//zurnal.ba/novost/19250/dug-od-33-miliona-eura-bankrotirao-strateski-partner-bosnalijeka-u-rusiji

Ovi izleda ne zanimaju više nikoga,osim Semira i mene,jer niko se više i ne obazira!Svi su kupljeni onim što ostane iza stranačkih prvaka i ovih gore,što se još uvijek,kolokvijalno,nazivaju HADEN!
Da vidim ko će mi sada zaprijetiti tužbom za uvredu časti,ko će slijediti Bogdanovu pamet!
Ali da se vratimo problemu,stečaju strateškog partnera.
Na skupštini sam postavio pitanje o tome,jer ako se sječate,o tome sam već pisao.Predsjednik NO Edin Dizdar,ni pozvan,ni prozvan,odgovorio na prvu;
Bosnalijek je naplatio uglavnom sve,a nešto je pokriveno i garancijama.Tražio sam da odgovor uđe u zapisnik i da mi se isti dostavi.Zar u zapisnik,isčuđavao se predsjednik.A je sam to tražio baš zbog ovog,zbog toga što se sve jednom mora saznati.A nek ostane zapis o ovom za onaj dan kad bude račun sveden,ako bude!Malo sam parafrazirao Mešu,moram napomenuti da me ovi odozgo ne bi tužili i za plagijat.No ja baš i nisam siguran da znaju
koji je Meša u pitanju!
A sve će se saznati,kad tad.Pa i ovo ko je zaustavio istragu oko kriminalnog preuzimanja 30 posto Bosnalijeka,ako je zaustavio!I to ko sve već tri godine odbija da predloži kandidate za predstavnike vladinog kapitala u Bosnalijeku da bi HADENU omogučio da dovede do ovoga što se dešava,i do svega ostalog o čemu ne znate!Saznaće se i ko i na koji način pritiska radnike pa ne smiju ni da se raspituju o danu kada će ,poput kolega iz Tuzle,krenuti put granice.
A sad definitivno nemaju kud,Evropa je puna stradalnika ovakvih i sličnih!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

slavuj wrote:http//zurnal.ba/novost/19250/dug-od-33-miliona-eura-bankrotirao-strateski-partner-bosnalijeka-u-rusiji

Ovi izleda ne zanimaju više nikoga,osim Semira i mene,jer niko se više i ne obazira!Svi su kupljeni onim što ostane iza stranačkih prvaka i ovih gore,što se još uvijek,kolokvijalno,nazivaju HADEN!
Da vidim ko će mi sada zaprijetiti tužbom za uvredu časti,ko će slijediti Bogdanovu pamet!
Ali da se vratimo problemu,stečaju strateškog partnera.
Na skupštini sam postavio pitanje o tome,jer ako se sječate,o tome sam već pisao.Predsjednik NO Edin Dizdar,ni pozvan,ni prozvan,odgovorio na prvu;
Bosnalijek je naplatio uglavnom sve,a nešto je pokriveno i garancijama.Tražio sam da odgovor uđe u zapisnik i da mi se isti dostavi.Zar u zapisnik,isčuđavao se predsjednik.A je sam to tražio baš zbog ovog,zbog toga što se sve jednom mora saznati.A nek ostane zapis o ovom za onaj dan kad bude račun sveden,ako bude!Malo sam parafrazirao Mešu,moram napomenuti da me ovi odozgo ne bi tužili i za plagijat.No ja baš i nisam siguran da znaju
koji je Meša u pitanju!
A sve će se saznati,kad tad.Pa i ovo ko je zaustavio istragu oko kriminalnog preuzimanja 30 posto Bosnalijeka,ako je zaustavio!I to ko sve već tri godine odbija da predloži kandidate za predstavnike vladinog kapitala u Bosnalijeku da bi HADENU omogučio da dovede do ovoga što se dešava,i do svega ostalog o čemu ne znate!Saznaće se i ko i na koji način pritiska radnike pa ne smiju ni da se raspituju o danu kada će ,poput kolega iz Tuzle,krenuti put granice.
A sad definitivno nemaju kud,Evropa je puna stradalnika ovakvih i sličnih!
Razvoj situacije je potvrdio tvoje pisanje. Sada je jasno da je temeljna postavka Hadenovog preuzimanja Bosnalijeka, ekspanzija na rusko tržište, izgubila svaki smisao. Na kraju ostaje nenaplativi dug od 45 miliona.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ovo u vezi pominjnja nenaplativog duga od 45 miliona. Ne bih žurio sa zaključcima. Rečeno je u članku da je dug Imperia farme 33 miliona eura. Skoro pola od toga je dug Sberbanci a pominje se i Novartis kao jedan od većih kao i stotine drugih povjerilaca. Bosnalijek se čak i ne pominje. Dakle kad se izbije sama Sberbanka ispada da ne ostaje više od 17 m eura duga a gdje su Novartis i drugi. Ako je dakle sav preostali dug svima (stotinama povjerilaca) 30 ak miliona, u KM, kako može biti Bosnalijekov dio duga 45 miliona? Nešto se ne slaže. Može li biti da je pisac članka pobrkao dug Imperija farme i ukupna inostrana zaduženja prema Bosnalijeku?
Što se tiče onog "nenaplativa" nije baš da ni ja obožavam aktuelno rukovodstvo niti Haden, niti način na koji su došli, a pogotovo kako su kupovali dionice, ali čudilo bi me da se nisu pokrili bankarskim garancijama, a eto kažu da jesu pa da vidimo. Pogotovo ako su imali negativna iskustva sa kašnjenjem plaćanja u 2013. Mislim da bi iz Bosnalijeka trebalo da se oglase sa činjenicama. Dakle koja je tačno cifra prema Imperia farmu i je li ili nije pokrivena bankarskim garancijama
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

legla dividenda u unicredit banci bas nesto mislim kako su ovi iz kompanije obazrivi bas pred Bajram pa nemoze covjek i da im ne halali koji milion kad su ovako posteni ..
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Ovo samo moze biti na SASE da kada premijer najavi prodaju udjela u Bosnalijeku da mu cijena padne i da pokusavaju da je drze ispod 10 KM.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

A sta očekivati ako se bude stvarno radilo o prodaji to je samo kratkog daha jer kako da HADEN uzme jeftino dionice :lol: ,treba pričekati i vidjeti kako se planira i na koji način privatizacija ali ne treba davati sada dionice džaba jer ako smo prezivjeli svi ovi godina i svašta sada to treba znati i naplatiti i zato PORUČUJEM nedajte dionice lopovima nakon svega jer ako bude privatizacije moguće su sve manipulacije pa i vještačko obaranje i drzanje cijene...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

HANS wrote:A sta očekivati ako se bude stvarno radilo o prodaji to je samo kratkog daha jer kako da HADEN uzme jeftino dionice :lol: ,treba pričekati i vidjeti kako se planira i na koji način privatizacija ali ne treba davati sada dionice džaba jer ako smo prezivjeli svi ovi godina i svašta sada to treba znati i naplatiti i zato PORUČUJEM nedajte dionice lopovima nakon svega jer ako bude privatizacije moguće su sve manipulacije pa i vještačko obaranje i drzanje cijene...
Savjet ti je drama. Ne dajte (piše se odvojeno, btw) vaše dionice jer su moguće sve manipulacije pa i vještačko obaranje i držanje cijene? To ti je argumentacija?
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Kupovina

9.60 205
9.50 1000

Prodaja

10.00 205
10.20 40
10.25 267
Post Reply