Vlada FBiH

slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

I sad neko konstatuje da su podbacili prihodi od dividende.Besramnost i virhunski cinizam.Pa ko je to odlučivao o visini dividende,naravno vladini nemušti predstavnici na skupštinama društava.Čak ni oni nekakvi slučajni prolaznici,niti svi oni što su stajali iza pseudonima iz duginog spektra na ovom forumu,ne bi bili protiv većih dividendi recimo i u FDS,i u BSNL.A svaki pismen čovjek,bukvalno samo pismen,može vidjeti da su obadve ova društva mogla isplatiti pet puta veću dividendu od ove za koju je vlada glasala.Ali onda ne bi ostalo za kriminalne strukture u strankama.
hajdmo sad nerealizirani kriminalci sa foruma neka stanu u odbranu njihovih mentora u ovim društvima,baš bih to volio vidjeti!Narod bi rekao:Eš eša i u vojsci traži!!
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Ovaj poslušnik iz Gradačca je u potpunosti za transparentan rad Vlade koju vodi.Naime,on i njegova Vlada otvoreno i bez imalo stida već skoro godinu dana odbijaju da Staniće izbace iz ostataka Feroelektra.I to je valjda Izetbegovićev ustupak Čoviću!Ako nije uspio dobiti HDZ općinu u Sarajevu,dobio je pravo da pljačka dobar dio Sarajeva,a i većinu Sarajlija preko prodavnica falš robe po brojnim hercegovačkim dućanima.naravno ,tu je i Konnzum,i Konzulat Republike Hrvatske.Jer oba su saučesnici u pljački koju Bakirovi prvosafaši omogučavaju firmi Stanić&company.Konzulat i Konzum su u prostorima Feroelektra koje im je iznajmila uprava koju je Vlada odavno trebala zatvoriti!Lijepa njihova,Čović,Stanići i Izetbegović preko svojih poslušnika ,pljačkaju ovaj grad i narod!
Ni u subotu na Skupštini dioničara Feroelektra,nije smijenjen NO,jednostavno zato što ta tačka dnevnog reda nije ni postojala.A izabrali su novi,tek da Vladini advokati imaju kanal za uzimanje para.Jer potpuno je jasno da se novi NO ne može izabrati dok stari ne bude smijenjen!
E to nikako nije moglo biti posljedica neznanja,jer ja sam im sve napisao malo nakon donosene Presude o raskidu ugovora sa Staničima.A ministra sam na to upozorio u njegovom kabinetu!Kada sam mu rekao da oni,tj Vlada ,nemaju pravnika koji hoće i zna zakazati Skupštinu dioničkog društva,pozvao se na dva sarajevska advokata,u prisustvu nekakvog pravnika iz Agencije za privatizaciju!
I opet Skupština,ko zna koja po redu,bez tačke dnevnog reda o smjeni NO.važno je da su neke svoje genijalce predložili u novi,nek i oni uzmu nešto od mrvica sa Staničevog stola!Ovu borbu za jednakopravnost Hrvata u FBiH jednostavno treba zaustaviti,inače ćemo odnijeti gaće na štapu!Naravno ne i oni sa silnim nekretninama po raznim Stanbolima i Rivijerama!Ponavljkam,ovo je sračunata pljačka ovog grada i naroda!
Mali dioničari,kao građani,kao predmet pljačke,mogu jedino tužiti ovu kriminalnu skupinu,na čelu sa premijerom.Baš da vidim koji će to sudac kao opravdanje prihvatiti ,da Premijer nije znao!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Vlada FBiH

Post by Shahab »

slavuj wrote:Ovaj poslušnik iz Gradačca je u potpunosti za transparentan rad Vlade koju vodi.Naime,on i njegova Vlada otvoreno i bez imalo stida već skoro godinu dana odbijaju da Staniće izbace iz ostataka Feroelektra.I to je valjda Izetbegovićev ustupak Čoviću!Ako nije uspio dobiti HDZ općinu u Sarajevu,dobio je pravo da pljačka dobar dio Sarajeva,a i većinu Sarajlija preko prodavnica falš robe po brojnim hercegovačkim dućanima.naravno ,tu je i Konnzum,i Konzulat Republike Hrvatske.Jer oba su saučesnici u pljački koju Bakirovi prvosafaši omogučavaju firmi Stanić&company.Konzulat i Konzum su u prostorima Feroelektra koje im je iznajmila uprava koju je Vlada odavno trebala zatvoriti!Lijepa njihova,Čović,Stanići i Izetbegović preko svojih poslušnika ,pljačkaju ovaj grad i narod!
Ni u subotu na Skupštini dioničara Feroelektra,nije smijenjen NO,jednostavno zato što ta tačka dnevnog reda nije ni postojala.A izabrali su novi,tek da Vladini advokati imaju kanal za uzimanje para.Jer potpuno je jasno da se novi NO ne može izabrati dok stari ne bude smijenjen!
E to nikako nije moglo biti posljedica neznanja,jer ja sam im sve napisao malo nakon donosene Presude o raskidu ugovora sa Staničima.A ministra sam na to upozorio u njegovom kabinetu!Kada sam mu rekao da oni,tj Vlada ,nemaju pravnika koji hoće i zna zakazati Skupštinu dioničkog društva,pozvao se na dva sarajevska advokata,u prisustvu nekakvog pravnika iz Agencije za privatizaciju!
I opet Skupština,ko zna koja po redu,bez tačke dnevnog reda o smjeni NO.važno je da su neke svoje genijalce predložili u novi,nek i oni uzmu nešto od mrvica sa Staničevog stola!Ovu borbu za jednakopravnost Hrvata u FBiH jednostavno treba zaustaviti,inače ćemo odnijeti gaće na štapu!Naravno ne i oni sa silnim nekretninama po raznim Stanbolima i Rivijerama!Ponavljkam,ovo je sračunata pljačka ovog grada i naroda!
Mali dioničari,kao građani,kao predmet pljačke,mogu jedino tužiti ovu kriminalnu skupinu,na čelu sa premijerom.Baš da vidim koji će to sudac kao opravdanje prihvatiti ,da Premijer nije znao!
Kolega, iskrene čestitke i rešpekt za napore koje ulažete kako bi se poštivao zakon i demaskiralo neznanje birokratije na vlasti.
one
Posts: 1622
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Vlada FBiH

Post by one »

Šuhret Fazlić direktor Agencije za privatizaciju FBiH podnio je ostavku jer ne želi učestvovati u mutnim radnjama vezanih za preduzeće Intera d.o.o. koje je osnovala Vlada FBiH na čelu sa premijerom Fadilom Novalićem, saznaje bh. novinska agencija Patria.

Intera će upravljati nepokretnom državnom imovinom van granica BiH, neperspektivnom vojnom imovinom, velikim brojem poslovnih prostora u FBiH, a stručnjaci upozoravaju da je osnovana nelegalno kao i da je došlo do pravne neisgurnosti i zakonskog paralelizma.

Na čelu nove Vladine kompanije bit će postavljen Suvad Osmanagić, savjetnik premijera Novalića, koji iza sebe ima niz krivičnih prijava i prekršaja, a najnovija se nalazi u Tužilaštvu Kantona Sarajevo, a odnosi se na nesavjestan rad u službi.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vlada FBiH

Post by proleter »

one wrote:Šuhret Fazlić direktor Agencije za privatizaciju FBiH podnio je ostavku jer ne želi učestvovati u mutnim radnjama vezanih za preduzeće Intera d.o.o. koje je osnovala Vlada FBiH na čelu sa premijerom Fadilom Novalićem, saznaje bh. novinska agencija Patria.

Intera će upravljati nepokretnom državnom imovinom van granica BiH, neperspektivnom vojnom imovinom, velikim brojem poslovnih prostora u FBiH, a stručnjaci upozoravaju da je osnovana nelegalno kao i da je došlo do pravne neisgurnosti i zakonskog paralelizma.

Na čelu nove Vladine kompanije bit će postavljen Suvad Osmanagić, savjetnik premijera Novalića, koji iza sebe ima niz krivičnih prijava i prekršaja, a najnovija se nalazi u Tužilaštvu Kantona Sarajevo, a odnosi se na nesavjestan rad u službi.
Ovaj Novalić je veliko razočarenje. Kao privrednik povlači poteze koje štete privrednicima. Ovo sa akcizama na gorivo ( 25 kf po litri) je katastrofalno, nadam se da neće proći. Odustaje od akciza na alkohol, luksuz i cigare da bi opteretio privrednike cijenama goriva. Kaže boji se šverca. Znači šverceri jači od države. Popušta HDZ-u, laže, gubi se...
Što reče neko, najpametniji potez bi mu bio da podnese ostavku.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Bravo za Šuhreta Fazlića!mao sam priliku s njim komunicirati.Skoro potpuno smo se slagali!
Svojevremeno sam mu poslao kopiju maila koji sam uputio Vladi sa sugestijama šta da urade pa da uđu u Feroelektro,negdje u drugom mjesecu.Javio mi se i rekao da se u potpunosti slažemo oko toga da neko u Vladi drži stranu Stanićima.O tome će nešto reći vjerovatno i večeras na FTV.Jer nije samo taj Inter i Osmanagić razlog njegovoj ostavci.Čovjek jednostavno nije više mogao gledati sve silne nezakonitosti!
A sad priliku dobija onaj Ganić,onaj što je uspio da ne proda Bosnalijek po 20 KM po dionici,sad će dobiti priliku da iste dionice proda po 15-16 KM i da još dobro zaradi.I naravno,dobije dodatne poene kod šefa!
Gospodin Fazlić nije izgleda mogao čekati da i to provede.
Još jednom čestitke za hrabrost i principijelnost!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Vlada FBiH

Post by Shahab »

Ne bih se složio sa pozitivnim ocjenama karaktera i rada SDP-ovog aparatčika Šuhreta Fazlića. Za neku pozitivnu ocijenu potrebni su kvantitativni argumenti vezano za proces privatizacije za koji je zadužen. Istovremeno kvantitativno i vidljivo je sebi protuzakonito isplaćivao naknade u iznosu više desetina hiljada maraka. Rado se o klasičnom bezličnom birokrati koji služi interesima jedne frakcije koruptokracije predstavljene u vidu nomenklature SDP-a. Inače interesantno je koliko je buke izazvao ovaj reformski potez Vlade FBiH. Čak se i lijeni Komšić oglasio i to putem medija u vlasništvu mračnjaka Bakira Alispahića. Pored toliko problema u kojima grca naše društvo, neradnik i "pošteni" Komšić bavi se načinom na koji će se upravljati vanbilansnom imovinom... :?: http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=16494

Upravi odbor se počastio sa 151.459 KM


Osim što je angažovao advokatske kancelarije koje Federaciji BiH na kraju nisu donijele ništa, a pogotovo ne ono najvažnije - njenu imovinu, direktor Šuhret Fazlić nedavno je nezakonito isplatio 151.459 KM Upravnom odboru Agencije za privatizaciju FBiH.

Ovaj novac su podijelili Marinko Bošnjak, predsjednik Upravnog odbora, njegova zamjenica Jelena Trutina i članovi Zijo Demirović, Adnan Mujagić i Zlatan Dedić.

"Ne može se potvrditi opravdanost isplata naknada predsjedniku i članovima Upravnog odbora u 2014. godini jer nisu ispoštovane odredbe Zakona o plaćama i drugim materijalnim pravima članova upravljanja institucija FBiH i javnih preduzeća u većinskom vlasništvu FBiH u dijelu obaveze zaključivanja ugovora o mjesečnoj naknadi za rad predsjednika i članova Upravnog odbora, kao i davanja pisane saglasnosti na iste od strane premijera Vlade FBiH“, naveli su revizori FBiH u izvještaju o reviziji ove agencije.

Upravni odbor i direktor Fazlić su samoinicijativno zaključili ugovore po kojima se predsjedniku Upravnog odbora i članovima svakog mjeseca isplaćuje visoka naknada. Fazlić je zatražio od Vlade saglasnost na ugovore s Upravnim odborom. Međutim, Vlada FBiH je to odbila da bi članovi Upravnog odbora zatim svojevoljno povisili sebi naknade.

Tako je bespotrebno i bez dozvole utrošena velika količina novca poreskih obveznika.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

O ovome nisam ništa znao.U ostalom ja sam mu čestitao na hrabrosti da podnese ostavku a ne na poštenju!
Ostavke ovdje nisu baš česte,ljudi drže šta su uhvatili do beskraja.Najbolji primjer je Hasan A.P.Čelam i njegovi faraoni.trajniji su od vječne vatre.Niti daju ostavke,niti ih neko smjenjuje.A pred njihovim očima se svakodnevno na SASE odvija kriminalna dogovorena trgovina,čista praonica para.Treba biti baš budala pa povjerovati da to oni rade iz prijateljstva prema kriminalnim mešetarima .
Pa samo zbog Feroelektra i Čovićevih graditelja trečeg entiteta u sred Sarajeva,morala bi otići kompletna Vlada.No glavni to sve smatra normalnim!Eto,zbog svega toga sam mu četitao!
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Pa ko je ovdje lud,ko zbunjen,normalnih stvarno nema!
Malo prije gledam na FTV vijest da su se radnici Feroelektra sastali sa savjetnicima premijera gdje je odlučeno da se traži zakazivanje nove Skupštine Feroelektro dd.,u roku od mjesec dana.Na dnevnom redu treba da bude smjena NO,kojeg je,kako kažu,imenovao Stanić!!
Ima li iko u ovoj zemlji ko mi može objasniti da premijerovi savjetnici,silni pravnici u vladi i ministarstvima,advokati Agencije za privatizaciju,minmistri u ostavci i još čitava bulumenta dobro preplačenih državnih službenika,nisu mogli za deset mjeseci da skontaju šta to treba uraditi da se provede jedna sudska presuda!E ovo je baš previše.
Ja stvarno nisam tolika budala da to prihvatim!
Ispada li ovo da ostali jesu!
Meni ostaje da tražim od tužilaštva da ispita ko to pogoduje pljačkašima ovog grada,ove Zemlje Bosne,i ovog naroda.A te treba tražiti u Vladi,prije svega.Ako to tužilaštvo ne bude smatralo krivičnim djelom,ostaje mi privatna tužba!Neko će morati za ovo odgovarati,makar ga štitio i Drugi lično!!
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vlada FBiH

Post by proleter »

I najgluplji je do sada shvatio da se ovdje radi o beskonačnom puštanju HDZ-ovim kriminalcima, samo radi golog opstanka ove kriminalne koalicije. Jedni drugima se ne mješaju u kriminal, to je prešutni dogovor još od 1996. godine.
Samo što su ovi Hercegovci malo prodorniji, pa su sa kriminalom ušli u "bošnjačku" teritoriju.
Prema tome slavuj, ne radi se o neznanju uposlenika vladinih agencija i ministarstava, nego o pukom kriminalu podržanom i od pravosudnih institucija kantona Sarajevo, pod kontrolom "Zna narod" čijom.
A da se Novalić baš ne kuži najbolje u korporativne stvari, to je više nas ovdje konstatiralo više puta.

BTW, ovo je treća verzija ovog posta, prve dvije admin sigurno ne bi pustio :D
Post Reply