Bosnalijek

slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Slobodno se može reći da je N1 tv u ovom trenutku jedini medij koji nije u nekom obliku interesne veze sa kriminalnim miljeom u dioničkim društvima,tržištu vrijednosnih papira i vlasti.Sinoć su emitirali intervju sa premijerom Novalićem.Pored rudara,penzionera,Zakona o radu i sindikata,pitali su ga i o situaciji u društvima sa značajnim učešćem države u vlasništvu.Na pitanje da li će Bosnalijek dobiti novi NO na Skupštini u petak,odgovorio je poput prilično lošeg učenika osnovne škole:Mi imamo malo učešće i toliko možemo utjecati na Bosnalijek,zakoni su nemilosrdni,i slične gluposti.Čovjek jednostavno ne zna da Vlada ,zajedno sa malim dioničarima,još uvijek ima više od onih koji sada upravljaju Bosnalijekom.
A na pitanje o potraživanjima iz Rusije,u svjetlu stečaja ruskog partnera,ispao je još gluplji sa tvrdnjom da je to sada u njihovim rukama,i da će oni zbog toga i prodati svoje dionice u društvima sa manjinskim učešćem!Ovaj očito pojma nema i pod strogom je kontrolom kriminalaca.Uradit će,po svoj prilici,sve kako oni budu tražili.A to znači stotinu miliona štete za Federaciju!Treba ga zaustaviti pod svaku cijenu.Kasnije će biti kasno,A u Vladi,na žalost,nema nikoga ko to hoće i zna uraditi.Ovo je daleko veći razlog za proteste ispred Vlade od svih onih koje nabraja sindikat,ili oni gotovani iz miljea sindikalnih vođa.On ,preemijer Novalić,je samo mehanički izvršilac posljednje etape kriminalne privatizacije,u ime i za račun kriminalaca koji se više i ne kriju!
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

A zar vi mislite da ce sda dovesti sposobnog premijera,najbolji primjer je dita gdje obicni ekonomista bez doktorski tiyula ozivljava proizvodnju a jos kad sam vidio onog cicica tzv,doktora za uhljeb kako on to komentira povraca mi se...pa sto on ne pokrenu proizvodnju sa tolikim prepisanim knjigama ,ops hocu reci napisanim..
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Jedan moj dobar prijatelj koji je prisustvovao skupštini Bosnalijeka kaže mi da je nevjerovatno koliko su dioničari nezainteresovani za svoj kapital i kako se odnose prema svom novcu.Prema njegovim riječima skupštini je prisustvovao mali broj dioničara iako je kvorum bio preko 60%.Napokon se udostojila i vlada FBiH da se pojavi na skupštini,ali mi reče da se nisu udostojili dani u jednoj tačci dnevnog reda ne raspravljaju ili da makar upitaju koliko je naplaćeno novca od ruskih partnera i koliko nam još duguju?.
Dokle god se ovako dioničari budu odnosili prema svom kapitalu(u Bosnalijeku preko 5800) dotle će se ovakve skupštine i održavati i prelaziti u jednu rutinu u kojoj će glavni režiseri iste završavati za pola sata.Ono što svakoga treba da zabrine je to da se ovakve situacije dešavaju na gotovo svim skupštinama.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Sta se desavalo na skupstini i koje su odluke ,interesantno je da niko nista ne pise i jos nema polugodisnjeg izvjestaja da vidimo kamo ide ova godina...
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Već sam pisao o onoj presudi kojom je presuđeno da Bosnalijek mora od svog dioničara otkupiti određen broj dionica po cijeni od 33.85 km po dionici sa kamatom od dana utuženja do dana isplate.Presuda je postala pravosnažna krajem aprila a Bosnalijek je bio dužan platiti presuđeno u roku od mjesec dana.A plačeno je tek tri mjeseca kasnije!Naravno,cijelo to vrijeme obračunavaju se kamate na dug!I kada je plačeno,vrli pravnici Bosnalijeka,vjerovatno savjetovani od svojih još poznatijih advokata,platili su iznos umanjen za oko 2.500 km.U pismu koje su ranije poslali advokatu tužitelja kao odgovor na njegov zahtjev da plate,tražuili su vansudsko poravnanje za iznos dividende koju je tužitelj primio od dana utuženja do sada.Naravno,tužitelj je to odbio jer su dionice cijelo to vrijeme bile u njegovom vlasništvu pa je normalno i da je dividenda pripala njemu.Osim toga,o pravosnažnoj presudi nema rasprave,nju bi i onako sud naplatio u izvršnom postupku.No oni idu sa svojom teorijom o pravu,sve dok ih sud ponovno ne demantuje i to sve debelo naplate,advokat i sud!No glavni u Bosnalijeku,onaj Bogdan za kojeg sam već napisao da mi se čini da sam ga vidio još 92 druge kako pokušava preko Vraca ući u Sarajevo,pokušava izliječiti svoje historijske frustracije spram tužitelja.I naravno,na račun dioničara.Kao štp je na račun dioničara otišao i trošak da se činovnica u RVP i njena direktorica privole da dionice koje su predmet presude,preknjiže na Bosnalijek,.prije nego su ovi platili presuđeni iznos!I činovnica to pravda pismom KOMVP potpisanim od Hasana A.P.Čelama!Opet su se svi udružili.Veliki meštar Hasan A.P.Čelam na čelu,pokušavaju samo dokazati da je upravu onaj što već nekoliko godina tvrdi da je Hasan A.P.Čelam pokrovitelj svekolikog kriminala na i oko SASE.I svi peru ruke od obaveze da konačno imenuju novu KOMVP.Svima odgovara ovakav kriminalac na tom mjestu.Jedni ga plačaju,poput recimo Bosnalijeka,FDS,Silane.,Preventa ,i nekoliko brokerskih kuća,drugi ga opet ucjenjuju ,poput streanačkih prvaka ,a sve plača ova Zemlja i ovi ljudi.I tako dok sve ne rasture.A do tada će nastojati da poprave imiđ kriminalaca družtveno odgovornim ponašanjem,opet na račun dioničara.Slikat će se sad kao pokrovitelji Sarajevskog festivala,opet na račun dioničara,u Armani odijelima također kupljenih parama dioničara i tako sve dok tužioce ne bude više zanimalo kako su došli do tih para nego šta će o tome kazati njihovi politički mentori!Skupocijeni automobili pod guzicom glavnog lika iz Izvještaja o počinjenim mnogobrojnim krim djelima,kupljeni parama Bosnalijeka,dio su tog i takvog društveno odgovornog ponašanja!
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Interesuje me info,kakve su sanse podizanja privatne tuzbe mene kao pojedinca-dionicara ako se na sudu dokaze krivica arslanagica jer nije ostetio samo drzavu ,vec i mene kao dionicara.Vidim da ima oni koji poznaju situaciju bolje od mene pa me intersuje to.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

HANS wrote:Interesuje me info,kakve su sanse podizanja privatne tuzbe mene kao pojedinca-dionicara ako se na sudu dokaze krivica arslanagica jer nije ostetio samo drzavu ,vec i mene kao dionicara.Vidim da ima oni koji poznaju situaciju bolje od mene pa me intersuje to.
Vrlo dobro razmišljanje. Ako je ova ekipa oštetila Bosnalijek, ne samo državu za poreze, onda svi dioničari imaju pravo da tuže, bar bi u pravnoj državi trebalo biti tako.
Pitanje je šta rade fondovi, čiji dioničari su indirektno takođe oštećeni. Ali naravno ovo je BiH, od ovoga nema ništa.
montypython
Posts: 4049
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ima li dividende u Bosnalijeku? Prije cca 20 ak dana bio sam na putu i usput vidio na nekom mediju vijest da Bosnalijek dijeli dividendu od čini mi se 30 feninga po dionici. Po povratku s puta ne vidim više igdje tu vijest a ne vidim ni obavijest od strane Bosnalijeka, ni na njhihovoj web stranici. Ima li neko pravu informaciju, je li odluka donesena, je li bilo kakvo obavještenje za dioničare?
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Odluka o isplati dividende u iznosu od 0.30 km po dionici,usvojena je na skupštini.Ali to,kada je u pitanju Bosnalijek,baš i nije garancija da će biti i isplačena.Jer čovjek ima pravosnažnu sudsku presudu koju su Bogdan i njegova bratija,isplatili tek nakon tri mjeseca.I to ne u cjelosti,nego po svome.Ostatak će se morati naplatiti sudskim putem!
Neko je već rekao da mu se čini da je tog hadenovog advokata i sekretara,vidio kako na tenku 92. pokušava da uđe u Sarajevo,a ovo kaku je bratiju okupio oko sebe kroz Haden i kakvu samovolju i mržnju ispoljava prema dioničarima Bosnalijeka,samo to potvrđuje.A ovi F.Avdići iz okoline samo potvrđuju već isprobane metode iz perioda koji je iza nas!
Teško da će se imiđ ove istočne firme moći popraviti podmićivanjem svega i svakoga u strukturama apsolutno korumpiranog društva.Teško da će ,recimo ljekari,pristati na to da prepisuju lijekove od kojih zarada ide neznano kuda ili se kupuje skupocijeni auto članu NO ,koji netom što je napustio brokersku kuću preko koje je,u ostalom,okupiran i Bosnalijek!Na sreću,Eurohaus se nije mogao spasiti ni tolikim kriminalom.Potpuno sam siguran da će i ostali akteri ove Okupacije u 25 slika ,doći na red!Na kraju neće više biti para za podmičivanje!
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

zna li iko u kojem roku moraju isplatiti dividendu
Post Reply